fotografia

Artykuły - Fotografia (196)

 • Holenderski fotograf pokazał, jak naprawdę wyglądał Jezus

  Holenderski fotograf pokazał, jak naprawdę wyglądał Jezus

  Bas Uterwijk, fotograf z Holandii, wykorzystuje technologię GAN (Generative Adversarial Network), by pokazać prawdziwe twarze znanych postaci m.in. Elżbiety I, Napoleona czy Jezusa Chrystusa.
 • Lekkoatletyka. Aleksandra Szmigiel: Pokazuję też to, co dzieje się na długo przed zdobyciem medalu

  Lekkoatletyka. Aleksandra Szmigiel: Pokazuję też to, co dzieje się na długo przed zdobyciem medalu

  Sportowe emocje zaklęte na fotografiach jej autorstwa sprawiają, że oglądając ujęcia, ma się wrażenie bycia uczestnikiem emocji, jakie towarzyszą naszym lekkoatletom w trakcie ważnych momentów ich kariery. Zamiana kolców lekkoatletycznych na aparat fotograficzny to wciąż szansa, by poczuć euforię w momencie przekroczenia linii mety i walczyć o mistrzowskie tytuły w zawodach dla dziennikarzy - Na MŚ w Pekinie, gdy wychodziłam już na prowadzenie, na 200 m przed metą naderwałam ścięgno Achillesa. Z 43-procentowym naderwaniem ścięgna pracowałam jeszcze cztery dni – powiedziała Aleksandra Szmigiel, fotografka na największych wydarzeniach lekkoatletycznych na świecie.
 • Sławy, Gwiazdy, Osobowości: Pod młotek trafią niesamowite zdjęcia!

  Sławy, Gwiazdy, Osobowości: Pod młotek trafią niesamowite zdjęcia!

  Zazwyczaj to my oglądając fotografie patrzymy na ludzi – takimi jak widzą ich artyści. Tym razem perspektywa się odwraca. Wyjątkowe autoportrety i portrety takich klasyków jak Roman Opałka czy Witkacy zobaczyć można na wystawie „Fotografia Kolekcjonerska” w DESA Unicum. Drugą część ekspozycji stanowią niepowtarzalne zdjęcia przedstawiające takie sławy jak Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn.
 • Adam Mikołajczyk: Powinniśmy grać z kobietami w ping-ponga

  Adam Mikołajczyk: Powinniśmy grać z kobietami w ping-ponga

  ​Cierpienie mężczyzn ma wiele twarzy. Najczęściej zakrytych maską, bo stereotyp prawdziwego samca nakazuje im milczeć, gdy na horyzoncie pojawiają się emocje, uczucia i problemy. Fotograf Adam Mikołajczyk chciałby to zmienić, docierając ze swoimi pracami zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet. - Wiem, że wiele z nich próbuje przemówić do swoich partnerów, tylko nie ma odbicia piłeczki. Faceci nie grają z nimi w ping-ponga - przyznaje.
 • Satelity pomogą określić miejsca zagrożone klęskami żywiołowymi

  Satelity pomogą określić miejsca zagrożone klęskami żywiołowymi

  Satelity działające w ramach europejskiego programu Copernicus będą dostarczać rocznie 10 petabajtów danych, czyli ok. 10 mln GB. To innowacyjne narzędzie w skali światowej, pozwala określić miejsca zagrożone klęskami żywiołowymi. W rolnictwie pomoże w prognozie plonów.
 • To zdjęcie zostało zrobione w rozdzielczości 195 gigapikseli

  To zdjęcie zostało zrobione w rozdzielczości 195 gigapikseli

  Chińczycy stworzyli fotografię Szanghaju, która posiada rozdzielczość 195 gigapikseli. Liczba szczegółów widocznych na zdjęciu jest porażająca.
 • Google Pixel 3 zrobi świetne zdjęcia

  Google Pixel 3 zrobi świetne zdjęcia

  Kolejna generacja smartfonów z serii Pixel ma doczekać się dodatku, który wyróżni urządzenia na tle konkurencji. Konkretniej chodzi tutaj o czip Visual Core pozwalający na uzyskanie fotografii w lepszej jakości.
 • Sony zapowiada nowy sensor fotograficzny. Ma 48 megapikseli

  Sony zapowiada nowy sensor fotograficzny. Ma 48 megapikseli

  Sony zaprezentowało nowy sensor fotograficzny do urządzeń mobilnych – model IMX586. Ten mały komponent pozwoli na fotografowanie z wykorzystaniem 48 efektywnych megapikseli.
 • Program wykona wycenę nieruchomości na podstawie zdjęć satelitarnych

  Program wykona wycenę nieruchomości na podstawie zdjęć satelitarnych

  Brak wiedzy o konstrukcji budynku kosztuje firmy ubezpieczeniowe nawet 4,5 mld dol. - szacują eksperci TensorFlight. Do oceny stanu nieruchomości przydatna jest analiza zdjęć satelitarnych, lotniczych i ulicznych. Dzięki niej można automatycznie poddać analizie budynki i ocenić ich konstrukcję, co dla ubezpieczycieli ma największe znaczenie.
 • Zdjęcie telefonu komórkowego z końca XIX wieku?

  Zdjęcie telefonu komórkowego z końca XIX wieku?

  Czy Carl Størmer, norweski matematyk, fizyk, a także zapalony fotograf, pod koniec XIX wieku przez przypadek zrobił zdjęcie… kobiecie korzystającej z telefonu komórkowego?

Filmy - Fotografia (22)