Forum Ekonomiczne w Krynicy

Artykuły - Forum Ekonomiczne w Krynicy (40)

 • Rynek wodoru trzeba budować już teraz

  Rynek wodoru trzeba budować już teraz

  Polska powinna jak najszybciej opracować strategię wodorową, by w jak największym stopniu skorzystać z rozwoju technologii opartych o wodór. Nie powinniśmy czekać na możliwość rozwoju produkcji wodoru zielonego w dużej skali. Powinniśmy budować rynek już teraz, w oparciu o dostępny wodór niebieski czy szary - wynika z debaty "Era wodoru", która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
 • EKG: Nagrodzono najciekawsze start-upy na rynku

  EKG: Nagrodzono najciekawsze start-upy na rynku

  Innowacyjne rozwiązanie dla budownictwa drogowego, instalacja do zgazowania organicznych odpadów niebezpiecznych czy technologia przeciwdziałania cyberatakom - to niektóre z projektów docenionych przez jury Konkursu Start-up Challenge 2020. Nagrody dla najciekawszych startu-pów na rynku przyznano podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
 • Biznes przyszłości. Czy jesteśmy gotowi na "pojutrze"?

  Biznes przyszłości. Czy jesteśmy gotowi na "pojutrze"?

  Pandemia koronawirusa przyspieszyła wiele trendów we wszystkich dziedzinach ludzkiego życia, a nowe wyzwania stanęły także przed przedsiębiorcami. O tym, jaka przyszłość czeka biznes w świecie dynamicznych zmian, rozmawiali uczestnicy debaty "Pojutrze. Przewidzieć biznesowy świat" podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
 • Trzeba zapomnieć o taniej ropie

  Trzeba zapomnieć o taniej ropie

  W drugiej połowie roku można spodziewać się przewagi popytu na ropę nad jej podażą, co wesprze ceny surowca - ocenia w rozmowie z Interią Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen.
 • Offshore wymaga inwestycji w przemysł i porty

  Offshore wymaga inwestycji w przemysł i porty

  Ustawa regulująca sektor morskiej energetyki wiatrowej w październiku ma trafić do Sejmu. Oczekuje się, że do końca roku wejdzie w życie. Branża ocenia, że to duży krok naprzód. Ważne jest jeszcze, by przeprowadzić odpowiednie inwestycje w krajowych portach i - przede wszystkim - rozbudować sieci przesyłowe.
 • Dyskusja o sprawiedliwej transformacji

  Dyskusja o sprawiedliwej transformacji

  Mechanizm sprawiedliwej transformacji to temat budzący olbrzymie emocje społeczne. Czy dzięki niemu unikniemy katastrofy ekologicznej? A może odejście od tradycyjnych paliw kopalnych doprowadzi do kryzysu gospodarczego? Problemy zgłębiać będą eksperci - goście Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
 • Igrzyska Europejskie - olimpiada, którą zorganizuje Kraków

  Igrzyska Europejskie - olimpiada, którą zorganizuje Kraków

  Województwo Małopolskie oraz Miasto Kraków są organizatorami III Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Czym jest ta konkurencja? - na to pytanie odpowiedzą uczestnicy panelu "Igrzyska Europejskie - prawda i mity", który odbędzie się podczas najbliższego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
 • Design z polskim i eksportowym DNA

  Design z polskim i eksportowym DNA

  Polski design jest ceniony w kraju i na świecie. Uczestnicy panelu poświęconego wzornictwu i projektowaniu, który odbędzie się w Karpaczu na rozpoczynającym się we wtorek Forum Ekonomicznym, zastanowią się jak należy skutecznie go wspierać.
 • Czy pandemie można przewidzieć?

  Czy pandemie można przewidzieć?

  Tematykę konferencji planowanych na najbliższym Forum Ekonomicznym w Krynicy zdominują sprawy gospodarcze. Politycy, ekonomiści i biznesmeni zastanowią, czy można przygotować plany kryzysowe na wypadek sytuacji, podobnej do tej, jaka trwa na świecie od marca.
 • Wyrównywanie szans, czyli polityka spójności

  Wyrównywanie szans, czyli polityka spójności

  Zmniejszenie dysproporcji gospodarczych, społecznych i terytorialnych, czyli polityka spójności 2021-2027 - to ważny temat debat rozpoczynającego się we wtorek w Karpaczu Forum Ekonomicznego. Jego patronem medialnym jest Interia.

Filmy - Forum Ekonomiczne w Krynicy (4)