formacja

Artykuły - Formacja (13)

 • Ciekawa formacja na złocie?

  Ceny złota znajdują się obecnie dość blisko dołków z ostatnich dwóch miesięcy i nie widać na horyzoncie czynnika, który mógłby okazać się katalizatorem dla większego ruchu.
 • Harmoniczna formacja Bat Pattern

  Dzisiejsza sesja zostanie zapamiętana przez Inwestorów za mocno zmienną, podczas której WIG20 tracił miejscami 2,29%. Wahał się w zakresie 2100 - 2048 punktów w kontekście czarnej serii danych makro z Eurolandu i USA.
 • Zdecydowane spadki

  W piątek eurodolar zniżkował w okolice 1,4370 - tym samym zrealizowała się formacja głowy z ramionami rysująca się na godzinowym wykresie.
 • Kto pokryje straty naszej formacji?

  W tym tygodniu rozpoczęły się szkolenia dla pierwszej grupy osób zainteresowanych pracą w Narodowych Siłach Zbrojnych. W wyniku naboru ma powstać formacja licząca 20 tys. żołnierzy rezerwowych. Przy tej okazji Pracodawcy RP pragną zwrócić uwagę na zagrożenia z tym związane.
 • Czekamy na impulsy z rynku

  W ostatnich dniach przeważała tendencja wzrostowa kursu EURUSD. Z punktu widzenia analizy technicznej impulsem do zwyżki była formacja gwiazdy doji ukształtowana przez świecę dzienną. Sugerowała ona wzrost EURUSD, jednak potwierdzeniem tej formacji miało być przekroczenie maksimum świecy w okolicach poziomów 1,1990 - 1,2000.
 • Formacja flagi na parze USD/CHF

  Formacja flagi na parze USD/CHF

  (Górne okno - cena, Dolne okno - Wolny Oscylator Stochastyczny; poziomy wsparcia/oporu - kolor żółty; linie trendu wzrostowego - kolor zielony; linie trendu spadkowego - kolor czerwony; formacje cenowe - kolor biały; 50-okresowa arytmetyczna średnia krocząca - kolor niebieski)
 • Złoto - formacja głowy z ramionami

  Na rynkach surowcowych w ubiegłym tygodniu działo się wyjątkowo ciekawie. Pierwsze dwa dni to wzrost cen ropy naftowej gatunku Brent do nieco ponad 45 dolarów za baryłkę w kontraktach 3-miesięcznych.
 • Powstanie Straż Kolejowa z uprawnieniami policji

  Straż Ochrony Kolei (SOK) ma zastąpić nowa formacja państwowa z uprawnieniami policyjnymi - Straż Kolejowa. W Sejmie trwają już prace nad odpowiednią ustawą. Dzisiaj SOK jako instytucja spółki prawa handlowego działa na podstawie przepisów ustawy o transporcie kolejowym (Dz.U. 2007 r. nr 16, poz. 94 z późn. zm.).
 • Kusząca formacja Softbanku

  Od połowy 2001 roku na wykresie Softbanku tworzy się formacja odwróconej głowy z ramionami. Jeżeli byki zdołają doprowadzić do przełamania jej linii szyi, to notowania informatycznej spółki powinny zwyżkować przynajmniej do 55 zł.
 • Formacja podwójnego szczytu

  Na dziennym wykresie EUR/USD kształtuje się formacja podwójnego szczytu. Po przetestowaniu lokalnych szczytów na poziomie 1,1850, ostatnie dni przyniosły znaczącą korektę notowań tej pary. EUR/USD zniżkował właściwie od samego początku tygodnia, osiągając tygodniowe minimum na poziomie 1,1610.