Forest Whitaker

Synonimy:
Whitaker Forest,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Forest Whitaker (32)

 • ​Forest Whitaker w nowym filmie Garetha Evansa

  ​Forest Whitaker w nowym filmie Garetha Evansa

  Gareth Evans przygotowuje się do nakręcenia pierwszego filmu dla Netfliksa. Autor, któremu sławę przyniosły dwa filmy z serii "Raid", podpisał z tą platformą streamingową kilkuletnią umowę na wyłączność. Jego pierwszym filmem zrealizowanym w ramach tego kontraktu będzie "Havoc" ("Spustoszenie"). W rolach głównych wystąpią w nim Tom Hardy i Forest Whitaker.
 • Forest Whitaker: Łagodny olbrzym

  Forest Whitaker: Łagodny olbrzym

  Forest Whitaker często podejmuje się silnych, wyrazistych ról, z których wiele prezentuje najwyższe wartości. Przykładem niech będzie jego porywająca kreacja w filmie "Kamerdyner".
 • Forest Whitaker i Matt Damon wśród uczestników Forum w Davos

  Forest Whitaker i Matt Damon wśród uczestników Forum w Davos

  Wśród uczestników 47. Światowego Forum Ekonomicznego w Davos są też znani celebryci, m.in. amerykańscy aktorzy Forest Whitaker i Matt Damon. Do szwajcarskiego kurortu przyjechali również George i Amal Clooneyowie oraz kolumbijska piosenkarka Shakira.
 • Forest Whitaker: Elegancki, uprzejmy, spokojny

  Forest Whitaker: Elegancki, uprzejmy, spokojny

  Znamy go z takich filmów, jak "Ostatni król Szkocji", "Kamerdyner", "Ghost Dog: Droga Samuraja", "Bird", "Pluton" czy "Gra pozorów". Wybitny aktor, laureat Oscara, ambasador Dobrej Woli UNESCO - Forest Whitaker w piątek, 15 lipca, obchodzi 55. urodziny.
 • "Uprowadzona 3": Forest Whitaker w pogoni za Liamem Neesonem

  "Uprowadzona 3": Forest Whitaker w pogoni za Liamem Neesonem

  Zagrał właśnie detektywa w sensacyjnym dreszczowcu "Uprowadzona 3", który w piątek trafił na ekrany polskich kin. - Już wcześniej zdarzało mi się grać policjantów, podpatrywałem trochę w jaki sposób pracują, żeby wyglądać wiarygodnie - Forest Whitaker opowiada w rozmowie z RMF FM.
 • Frank Dux: Legenda czy bajkopisarz?

  Frank Dux: Legenda czy bajkopisarz?

  Wyobraźcie sobie organizowany raz na pięć lat mistyczny turniej dla specjalnie wyselekcjonowanych najlepszych wojowników świata. Elita pięściarzy, zapaśników, karateków, judoków i specjalistów innych sportów walki zgromadzona pod jednym dachem w czasach, kiedy nikomu nie śniły się wielkie gale MMA. Walczą o sławę, prestiż i szacunek. Brzmi znajomo? Dla sympatyków kina akcji klasy B pewnie tak...
 • Whitaker kamerdynerem prezydentów?

  Whitaker kamerdynerem prezydentów?

  Forest Whitaker prowadzi rozmowy w sprawie roli w najnowszej produkcji Lee Danielsa ("Hej, Skarbie") zatytułowanej "The Butler".
 • Brzydal, ale wyjątkowo zdolny

  Brzydal, ale wyjątkowo zdolny

  Forest Whitaker musi już być przeraźliwie znudzony słuchaniem, że jest brzydki, ale zdolny. Nie można zaprzeczyć, że jest to jeden z tych aktorów, których potencjał tkwi w wyglądzie. W piątek, 15 lipca, aktor obchodzi 50. urodziny!
 • Forest Whitaker- Biografia

  Amerykański aktor , sporadycznie zajmuje się reżyserią, m.in. teledysków. Piąty Afroamerykanin, który zdobył Oskara. Charakterystyczne "leniwe oko" i wygląd "łagodnego olbrzyma". Urodzony 15 lipca 1961 roku w Teksasie.
 • Laureat Oscara w serialu!

  Laureat Oscara w serialu!

  W środę, 6 kwietnia, kilka tygodni po amerykańskiej premierze, polscy widzowie obejrzą spin-off serialu "Zabójcze umysły". Zespołowi agentów specjalnych przewodzić będzie Sam Cooper, w którego wciela się Forest Whitaker, zdobywca Oscara za najlepszą pierwszoplanową rolę w filmie "Ostatni król Szkocji".

Zdjęcia - Forest Whitaker (1)

Filmy - Forest Whitaker (1)

 • "Kamerdyner"

  Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser i producent Lee Daniels („Hej, Skarbie”, „Czekając na wyrok”) przedstawia opartą na prawdziwych wydarzeniach historię Cecila Gainesa, który w latach 1957-1986 był kamerdynerem siedmiu kolejnych prezydentów Ameryki. Film, porównywany przez zagranicznych krytyków do przeboju "Jak zostać królem", już teraz uchodzi z jednego faworytów Nagród Akademii, zaś grająca żonę tytułowego bohatera Oprah Winfrey typowana jest jako jedna z najmocniejszych kandydatek do Oscara.