Ford

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
ford ,

Artykuły - Ford (114)

 • Od września w Michigan autonomiczne samochody będą rozwozić pizzę

  Od września w Michigan autonomiczne samochody będą rozwozić pizzę

  Znana sieć pizzerii, przy współpracy z Fordem, opracowała system dostawy, w którym będą brały udział autonomiczne pojazdy.
 • Omnicraft. Nowa marka Forda!

  Omnicraft. Nowa marka Forda!

  Ford wkracza na nowe terytoria. Amerykanie ogłosili właśnie utworzenie marki o nazwie Omnicraft. Co ciekawe, jej zadaniem nie będzie wcale budowa samochodów...
 • Ford wycofał się z dużej inwestycji w Meksyku

  Ford wycofał się z dużej inwestycji w Meksyku

  Amerykański potentat motoryzacyjny Ford Motor Co. ogłosił we wtorek, że wycofuje się z budowy fabryki w Meksyku wartej 1,6 mld dolarów i zainwestuje 700 mln dolarów w zakład w Michigan - podała agencja Reutersa.
 • Ford rozszerza gamę Vignale do czterech modeli

  Ford rozszerza gamę Vignale do czterech modeli

  Gama modeli Vignale Forda to obecnie cztery modele. W salonach kolejno pojawiały się: Mondeo Vignale, S-MAX Vignale, Kuga i Edge Vignale.
 • Rząd wprowadzi w Polsce w 2017 nowy podatek od aut. Kto na nim skorzysta, a kto straci?

  Rząd wprowadzi w Polsce w 2017 nowy podatek od aut. Kto na nim skorzysta, a kto straci?

  Straci Fiat i Renault, a kopa w górę dzięki nowej akcyzie od samochodów dostanie m.in. Volkswagen oraz Ford? Zapowiada się zmiana sił na polskim rynku motoryzacyjnym.
 • Każda pogoda na twój rozkaz. Jedyne takie miejsce na ziemi!

  Każda pogoda na twój rozkaz. Jedyne takie miejsce na ziemi!

  Chcielibyście mieć możliwość wyboru odpowiadającej wam pogody w dowolnym dniu w roku? Taką sposobność mają obecnie inżynierowie Forda pracujący w tzw. "Weather Factory". To obiekt, w którym nowe modele testowane są w najbardziej wymagających warunkach atmosferycznych występujących na całym świecie.
 • Koniec z jazdą pod prąd na autostradzie. Ford ma na to sposób!

  Koniec z jazdą pod prąd na autostradzie. Ford ma na to sposób!

  Z danych ADAC wynika, że każdego roku w wypadkach spowodowanych jazdą pod prąd na autostradzie w Niemczech ginie średnio 20 osób. To 3 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych na tamtejszych drogach!
 • Ford chce zlikwidować... czerwone światła

  Ford chce zlikwidować... czerwone światła

  Wyobraźcie sobie sytuację, w której można odwieźć dzieci do szkoły, dojechać do pracy czy przejechać przez miasto na zakupy i ani razu nie trzeba się zatrzymywać na czerwonym świetle.
 • Niezwykły kamuflaż Forda

  Niezwykły kamuflaż Forda

  Kochanie, gdzie zaparkowałeś samochód? Jak iluzja optyczna nie pozwala "szpiegom motoryzacyjnym" na wykradanie tajnych projektów samochodów Forda
 • Jak sprawić, by młodzi kierowcy nie przeceniali swoich umiejętności?

  Jak sprawić, by młodzi kierowcy nie przeceniali swoich umiejętności?

  ​Młodzi kierowcy mają często zbyt duże zaufanie do swoich umiejętności, a z drugiej strony nie potrafią zapanować nad pojazdem. Za ponad 20 proc. wypadków, do których dochodzi z winy kierowców, odpowiadają młode osoby.

Filmy - Ford (7)

 • Nowy Ford Mustang: Wnętrze

  Nowy Ford Mustang i jego wnętrze, które tym razem musi trafić również w gusta Europejczyków.
 • Nowy Ford Mustang: Stylistyka

  Ford zaprezentował oficjalnie, nową, szóstą generację Mustanga. Po pierwszy samochód ten będzie można kupić w Polsce!
 • Ford Mustang pięć. Wkrótce kolejna wersja

  W 2015 roku do Europy trafi zupełnie nowy Ford Mustang, który – po raz pierwszy w historii – zbudowany będzie od podstaw w oparciu o unikatową płytę podłogową. Czy powtórzy sukces dotychczasowej generacji, którą widzicie na filmie?
 • 100 lat temu dokonała się motoryzacyjna rewolucja

  7 października 1913 roku w zakładach Forda w Highland Park w amerykańskim stanie Michigan ruszyła pierwsza taśma montażowa. Jej uruchomienie radykalnie zmieniło sposób produkcji samochodów. Powtarzające się czynności montażowe mogli wykonywać nawet niewykwalifikowani robotnicy. Produkcja masowa doprowadziła do obniżenia cen samochodu, a co za tym idzie, do spopularyzowania tego środka transportu. W krótkim czasie produkcja legendarnego Modelu T osiągnęła rekordowy poziom – każdego dnia halę opuszczało 1000 nowych samochodów! A co zastałby Henry Ford dziś, gdyby odbył podróż w czasie i stanął przed bramą swojej pierwszej fabryki? W jaki sposób rozwinął się zainicjowany przezeń proces produkcyjny?