FOMC

Artykuły - FOMC (221)

 • FOMC podjął ważną decyzję. Stopy bez zmian

  FOMC podjął ważną decyzję. Stopy bez zmian

  FOMC (odpowiednik polskiej Rady Polityki Pieniężnej) utrzymał stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych na dotychczasowym poziomie 0-0,25 proc. Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami rynków.
 • Cały świat finansów czekał na tę decyzję

  Cały świat finansów czekał na tę decyzję

  Zgodnie z przewidywaniami, FOMC (odpowiednik polskiej RPP) utrzymał stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych na dotychczasowym poziomie 0,025 proc. Jednocześnie zakończono proces luzowania ilościowego zwanego tam QE3 (po prostu było to drukowanie pieniędzy przez bank centralny, Fed). Dzisiejsze decyzje zapadły stosunkiem głosów 9-1 i tylko szef Fedu z Minnesoty miał odrębne zdanie.
 • Rynki wciąż pod presją posiedzenia Fed

  Interpretowanie zdarzeń rynkowych wymaga przyjęcia kilku niepewnych założeń. Podstawowym jest to, że waluty rynków wschodzących spadają przed środowym posiedzeniem FOMC.
 • Mieszane sygnały z Fed rynki nerwowe

  Mieszane sygnały z Fed rynki nerwowe

  Środa przyniosła pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych. Rozgrzana wzrostami Wall Street wystraszyła się sformułowania z opublikowanych minutes z ostatniego posiedzenia Fed, gdzie część członków - pomimo słabszych danych z rynku pracy za marzec, chciała ograniczenie QE już w czerwcu.
 • FED jednak poczeka aby zmniejszać QE

  Wielu członków FOMC w trakcie ostatniego posiedzenia było zdania, że aby możliwe było zmniejszenie skali realizowanego obecnie programu luzowania ilościowego, konieczna jest dalsza poprawa na amerykańskim rynku pracy. Jednocześnie jednak kilku z nich oświadczyło, że może rozważyć ograniczenie QE już w czerwcu - wynika z raportu z ostatniego posiedzenia FOMC.
 • Po FOMC czas na EBC

  Po wczorajszym posiedzeniu FOMC dolar nieco zyskał na wartości. Kurs EUR/USD powrócił poniżej 1,32 i obecnie zniżkuje do 1,3160. W trakcie nieobecności rodzimych inwestorów, notowania polskiej waluty pozostają względnie stabilne. Obecnie kurs EUR/PLN znajduje się na 4,1630, natomiast USD/PLN na 3,1620. Dziś najważniejszym wydarzeniem będzie decyzja EBC ws. stóp procentowych (13.45), konferencja prasowa z udziałem Mario Draghiego rozpocznie się o 14.30.
 • Kilku członków FOMC było zdania, że należy zakończyć QE do końca 2013 r. - minutes

  Kilku członków FOMC było zdania, że należy zakończyć QE do końca 2013 r. - minutes

  Kilku członków FOMC było zdania, że amerykański bank centralny powinien zacząć wprowadzać zmiany w programie skupu obligacji w dalszej części tego roku, a zakończyć go do końca roku - wynika z raportu z marcowego posiedzenia FOMC.
 • Dziś w centrum uwagi PMI i FOMC

  Handel podczas sesji w Stanach Zjednoczonych przyniósł próbę odreagowania na notowaniach eurodolara. Bykom udało się wykorzystać siłę wsparcia na 1,2950 i odbić w kierunku wartości 1,30. Ruch nie miał jednak dynamicznego charakteru. Pozwolił jednak aby dziś o poranku cena wspólnej waluty kształtowała się na poziomie 1,2990 dolara.
 • FED nie dał jasnej wskazówki, co do możliwości zwiększenia QE3

  W opublikowanych wczoraj wieczorem zapiskach z wrześniowego posiedzenia FOMC, które zadecydowało o wprowadzeniu nielimitowanego czasowo, trzeciego już programu skupu aktywów, trudno jest jednoznacznie znaleźć zapowiedź zwiększenia jego skali w najbliższych miesiącach.
 • W FOMC jastrzębi coraz mniej

  Kurs EUR/USD od początku tygodnia znajduje się w fazie korekty, w ramach której porusza się w krótkoterminowym kanale spadkowym.