folia

Artykuły - Folia (6)

 • Za używanie toreb foliowych w Delhi grozi pięć lat więzienia

  Za używanie toreb foliowych w Delhi grozi pięć lat więzienia

  Władze stolicy Indii, Delhi, ogłosiły całkowity zakaz używania toreb foliowych. Za jego złamanie grozi do pięciu lat więzienia i do 100 tys. rupii (ok. 6 tys. zł) kary - podał w środę dziennik "Indian Express".
 • Materiały izolacyjne (cz. 4): Izolacja przeciwwilgociowa

  Materiały izolacyjne (cz. 4): Izolacja przeciwwilgociowa

  Wilgoć ma bardzo niekorzystne działanie na wszystkie elementy budynku - wypłukuje niektóre składniki, zawarte są w niej agresywne związki chemiczne. Wielokrotne zamarzanie i odmarzanie, zawilgacanie i wysuszanie również obniżają trwałość budynku.
 • Bojowe podpaski i prezerwatywy

  Bojowe podpaski i prezerwatywy

  Co powinno być w apteczce żołnierza jadącego na wojnę? Bandaże i przylepce? Przede wszystkim folia do pakowania kanapek, prezerwatywy, damskie podpaski i tampony - czytamy w "Super Expressie".
 • NIEZNANY

  NIEZNANY

  Kiedyś jeździłem sportową Mazdą MX-3... często nawet wyczynowo, wyciskając z niej ile się dało, ale zdecydowałem się ją sprzedać. Moja decyzja wynikała z faktu, że przejechałem nią ponad 100 tys. km, a byłem właśnie świeżym kierowcą i o niczym tak nie marzyłem jak o tym, aby się porządnie wyszaleć na drodze. Wniosek był prosty - moja Mazda nie wytrzymałaby już długo.
 • Świecące tablice Mercedesa

  Świecące tablice Mercedesa

  Inżynierowie Mercedesa wykonali kolejny krok naprzód w rozwoju bezpieczeństwa, projektując tablice rejestracyjne nowego rodzaju. Rozwiązanie to powstało w oparciu o nowoczesne technologie oświetlenia, dzięki którym w nocy, czy we mgle tablica rejestracyjna świeci całą swoją powierzchnią. Wszystko za sprawą elektro-luminescencyjnej folii (ELF), która naklejona na tablicę rozprowadza światło po numerze rejestracyjnym. Dzięki niedużej grubości folia nie zmniejsza oryginalnych właściwości odblaskowych tablicy.
 • Powołanie nowej spółki zależnej

  Zarząd Zakładów Metali Lekkich "Kęty" SA informuje, że otrzymał postanowienie Sądu Rejonowego w Płocku o zarejestrowaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Flexpol. Spółka ta z dniem 3 stycznia 2000 roku uruchomiła działalność. Przedmiotem działalności Flexpolu, w którym Kęty posiadają 60% udziałów, a Polski Koncern Naftowy SA 40 % udziałów, jest produkcja folii polipropylenowej wykorzystywanej przy produkcji opakowań. Kęty dotychczas zaopatrywały się w ten surowiec zagranicą. Po utw

Filmy - Folia (3)

 • Zgrzewanie folii domowym sposobem

  Zgrzewarka to doskonały sposób na zabezpieczanie przedmiotów, a także jedzenia - w ten sposób zyskujemy pewność, że nic nieporządanego nie znajdzie się w zupie czy specjalnie przygotowanych rzeczach, to też świetny sposób, by zachować świeżość produktów! Pakowanie folią na ciepło wymaga jednak drogiego urządzenia - chyba że wypróbujecie nasz domowy sposób na zgrzewanie folii! To naprawdę proste!
 • Nie wyrzucaj plastikowej torby na zakupy. Wypij ją!

  Indonezyjska firma wyprodukowała foliową torebkę rozpuszczalną w wodzie. Można ją nawet wypić!
 • Jak pakować prezenty w folię?

  Przezroczysta folia do pakowania prezentów jest świetnym i całkiem chętnie wybieranym sposobem na opakowanie podarunków. Idealnie nadaje się do pakowania zwłaszcza miękkich i niewielkich prezentów, choć świetnie nada się również do osłonięcia większych koszy. Taka folia ma jednak tę wadę, że jest przezroczysta i podczas pakowania, trzeba uważać, by nie było zbyt wielu niepotrzebnych zagięć, a całość wyglądała przejrzyście. Jak więc opakować prezent, by uniknąć tych błędów? Zobaczcie nasz poradnik!