Fokus

Synonimy:
Wojtek Alszer,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Fokus (19)

 • Pokahontaz zapowiada "Renesans". Zobacz teledysk "Średniowiecze"

  Pokahontaz zapowiada "Renesans". Zobacz teledysk "Średniowiecze"

  W połowie marca pojawił się drugi singel zwiastujący nową płytę Pokahontaz "Renesans". Utwór "Średniowiecze" nagrany został wspólnie z donGURALesko.
 • Pokahontaz: Reset systemu

  Pokahontaz: Reset systemu

  Tempo ich prac nie rzuca na kolana. Potrafią zrobić sobie pięcioletnią przerwę, ale jeśli już coś nagrają, to trudno przejść obok tego obojętnie. "REset", nie licząc składankowej "REkolekcji", jest ich czwartym albumem. Najbliżej mu chyba do debiutanckiej "Receptury", gdyż muzycznie sięga do lat dziewięćdziesiątych. W tym anturażu Pokahontaz radzą sobie chyba najlepiej, co "REset" czyni naprawdę niezłym wydawnictwem.
 • Pokahontaz: Płyta "REset" już w sprzedaży

  Pokahontaz: Płyta "REset" już w sprzedaży

  1 grudnia na półki sklepowe trafił czwarty album studyjny Pokahontaz pt. "Reset". Dzień przed premierą do sieci trafił również klip do numeru "Czarne lustra" z gościnnym udziałem Bob One'a.
 • Pokahontaz prezentują "Kalendarze"

  Pokahontaz prezentują "Kalendarze"

  Do sieci trafiła druga odsłona nowego albumu Rahima i Fokusa "Kalendarze". Gościnnie pojawia się w nim raper młodego pokolenia - Tymek.
 • Pokahontaz zapowiadają album (klip "Nowy rozdział")

  Pokahontaz zapowiadają album (klip "Nowy rozdział")

  W sieci pojawiła się zapowiedź czwartego albumu grupy Fokusa i Rahima – Pokahontaz. Zobaczcie klip do utworu "Nowy rozdział".
 • Rap w służbie społeczeństwa. 10 zaangażowanych utworów polskich raperów

  Rap w służbie społeczeństwa. 10 zaangażowanych utworów polskich raperów

  Rap od początku swego istnienia podejmuje tematy, które, najogólniej mówiąc, można uznać za zaangażowane. Polscy artyści nie zapomnieli o tym, dlatego od wielu lat pokazują, iż dzięki muzyce można mówić o sprawach ważnych dla całego społeczeństwa. Poniżej prezentujemy wam wybór dziesięciu utworów z naszej sceny, które mają siłę, by zmieniać postawy ludzi.
 • Fokus: Kariera w 10 utworach

  Fokus: Kariera w 10 utworach

  Wojciech Alszer, znany lepiej jako Fokus lub Fokusmok, 13 marca 2015 roku świętuje 35. urodziny. Jeden z najbardziej charakterystycznych raperów w naszym kraju może pochwalić się pokaźnym dorobkiem artystycznym. Spośród wszystkich utworów katowickiego rapera wybraliśmy 10, które idealnie podsumowują jego karierę.
 • Co by było, gdyby Magik nie skoczył?

  Co by było, gdyby Magik nie skoczył?

  Data 26 grudnia 2000 roku dla wielu fanów rapu w Polsce jest symboliczna. O 6:15 lider Paktofoniki i były członek Kalibra 44, Piotr "Magik" Łuszcz postanowił odebrać sobie życie. Zrobił to skutecznie, przez co polska scena hiphopowa straciła rapera, który już za życia dla niektórych był symbolem.
 • Kto zyskał, a kto stracił. Gwiazdometr 2012

  Kto zyskał, a kto stracił. Gwiazdometr 2012

  Fokus i Rahim są już nie tylko gwiazdami hip hopu, ale gwiazdami w ogóle, natomiast Ewa Farna mocno nadwyrężyła swoją reputację jazdą po pijanemu. Zobacz, kto poprawił, a kto pogorszył swoje notowania w zmiennym, muzycznym show-biznesie.
 • Doda o konflikcie z Fokusem

  Doda o konflikcie z Fokusem

  W pojednawczym tonie wypowiedziała się Doda na temat konfliktu z raperem Fokusem, choć nie omieszkała wbić koledze szpili. "Trzeba być facetem z jajami" - pouczyła Fokusa.

Filmy - Fokus (4)