floryda

Artykuły - Floryda (42)

 • Tajemniczy obiekt u wybrzeży Florydy

  Tajemniczy obiekt u wybrzeży Florydy

  Jakiś czas temu na facebookowym profilu FishMonster, pojawił się interesujący film, ukazujący dziwny obiekt, unoszony na wodzie u wybrzeży Florydy. Choć przez pewien czas urządzenie było prawdziwą zagadką, udało się odkryć czym tak naprawdę jest.
 • ​50 lat i 160 kg: Wyłowił gargantuicznego granika!

  ​50 lat i 160 kg: Wyłowił gargantuicznego granika!

  "To najstarszy okaz, jaki pozyskaliśmy!" - mówią naukowcy. "Powinniście zostawić tę rybę w spokoju" - odpowiadają internauci. Zdjęcie gigantycznego granika, którego złapał Jason Boyll wywołało falę kontrowersji nie tylko w środowisku wędkarskim.
 • Mężczyzna przecinał hamulce w elektrycznych hulajnogach

  Mężczyzna przecinał hamulce w elektrycznych hulajnogach

  Elektryczne hulajnogi na dobre opanowały ulice miast. Pozwalają stosunkowo szybko i wygodnie przemieścić się po zakorkowanych drogach, a dodatkowo można dzięki nim oszczędzić sporo gotówki. Niestety nie wszystkim się to podoba.
 • LOT zainaugurował rejsy do Miami

  LOT zainaugurował rejsy do Miami

  Między Europą Środkowo-Wschodnią a Florydą rocznie podróżuje ok. 500 tys., pasażerów, a 60 tys. między Polską a Florydą - powiedział wiceprezes PLL LOT Michał Fijoł. Miami to już dziewiąte połączenie polskiego przewoźnika do Stanów Zjednoczonych.
 • Pierwszy przypadek wirusa Keystone u człowieka

  Pierwszy przypadek wirusa Keystone u człowieka

  16-letni chłopiec z północnej Florydy stał się pierwszym udokumentowanym przypadkiem zakażenia ludzkim wirusem Keystone.
 • Floryda "nie wchodzi już w grę"

  Floryda "nie wchodzi już w grę"

  Protesty Republikanów z Florydy zmusiły administrację prezydenta Donalda Trumpa do rezygnacji z planów sprzedaży koncesji na poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego na szelfie morskim u wybrzeży tego stanu.
 • Gigantyczny aligator sieje postrach na Florydzie

  Gigantyczny aligator sieje postrach na Florydzie

  Floryda to prawdziwy raj aligatorów. Osobnik, którego spotkała grupa turystów budzi podziw i przerażenie. Jest wielkości małego samochodu i swobodnie przemieszcza się między zaroślami.
 • Floryda: Samolot spadł na pole campingowe

  Floryda: Samolot spadł na pole campingowe

  Katastrofa lotnicza na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Niewielki samolot spadł na camping w Palm Springs.
 • Dwumetrowy wąż na pchlim targu

  Dwumetrowy wąż na pchlim targu

  Ponad dwumetrowy pyton birmański został złapany na pchlim targu w Homestead na Florydzie.

Filmy - Floryda (26)

 • Mężczyzna ostrzelał przejeżdżające samochody. 21-latek został zatrzymany i usłyszał dziewięć zarzutów

  Mężczyzna otworzył ogień w pobliżu jednej z ulic w amerykańskim mieście Tampa. Zdarzenie, do którego doszło 13 lipca, nagrała kamera monitoringu. 21-latek trafił w dwa samochody, ale na szczęście nikt nie został ranny. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty, m.in. nielegalnego posiadania broni.
 • Dwa ogromne aligatory wylegują się i walczą przed drzwiami

  Takie rzeczy tylko na Florydzie. Gdy kobieta wyjrzała za drzwi, przed wejściem, w pełnej krasie prezentowały się.. dwa ogromne aligatory. Gady prowadziły zażartą dyskusję, w trakcie której doszło do małej szarpaniny. Jak mówi autorka nagrania, po 15 minutach po aligatorach nie było już śladu. Jednak duża ilość podobnych materiałów podpowiada nam, że zwierzęta dość często pukają tam do ludzkich drzwi.
 • Głodny aligator próbował dobrać się… do żółwia na obrazie

  Aligator grasował na jednym z osiedli w mieście Venice na Florydzie. Głodne zwierzę próbowało dobrać się… do żółwia na obrazie! Jednak po wielu nieudanych próbach dał sobie spokój i odszedł.
 • Floryda: Autostrada spowita dymem. Ogień zagrażał kierowcom

  W ostatnim czasie, w okolicy miejscowości Naples na Florydzie strażacy zmagali się z kilkoma pożarami lasów. Jeden z nich zagrażał kierowcom na drodze międzystanowej nr 74. Na nagraniu możemy zobaczyć spowitą dymem drogę i helikopter, który próbuje ugasić pożar.