floryda

Artykuły - Floryda (47)

 • Morski mistrz drugiego planu. Nie miał pojęcia, co wyskoczyło mu za plecami

  Morski mistrz drugiego planu. Nie miał pojęcia, co wyskoczyło mu za plecami

  Internet oszalał na punkcie tej fotografii, choć na pierwszy rzut oka budzi ona raczej niepokój niż zachwyt. Amerykanin Rudy Escandell chciał zrobić kilka zdjęć synowi surfującemu u wybrzeży Florydy. Nie spodziewał się jednak tego, że uda mu się uchwycić idealnie moment, w którym z fal wynurzy się... ogromna manta.
 • Cyberprzestępca usiłował skazić wodociągi

  Cyberprzestępca usiłował skazić wodociągi

  Znajdujące się w stanie Floryda miasto Oldsmar przeżyło chwile grozy, kiedy to nieznani sprawcy przejęli dostęp do komputerów systemu wodociągowego.
 • Ludzie znęcali się nad manatem. Wydrapali na nim napis "Trump"

  Ludzie znęcali się nad manatem. Wydrapali na nim napis "Trump"

  Żyjący u brzegów Florydy manat padł ofiarą znęcania się i polityki. Nieznani sprawcy schwytali go i wydrapali mu na ciele napis "Trump". Za znalezienie tych ludzi wyznaczona została nagroda.
 • ​Ciało bez głowy. Niecodzienne znalezisko na Florydzie

  ​Ciało bez głowy. Niecodzienne znalezisko na Florydzie

  Spacerując wybrzeżem, raczej nikt nie spodziewa się natknąć na coś makabrycznego. Nie spodziewała się tego również wolontariuszka sprzątającą florydzkie plaże, która znalazła ciało pozbawione głowy. O tym fakcie powiadomiono odpowiednie służby, lecz wkrótce okazało się, że za całe zajście odpowiedzialny jest zwykły manekin.
 • Tajemniczy obiekt u wybrzeży Florydy

  Tajemniczy obiekt u wybrzeży Florydy

  Jakiś czas temu na facebookowym profilu FishMonster, pojawił się interesujący film, ukazujący dziwny obiekt, unoszony na wodzie u wybrzeży Florydy. Choć przez pewien czas urządzenie było prawdziwą zagadką, udało się odkryć czym tak naprawdę jest.
 • ​50 lat i 160 kg: Wyłowił gargantuicznego granika!

  ​50 lat i 160 kg: Wyłowił gargantuicznego granika!

  "To najstarszy okaz, jaki pozyskaliśmy!" - mówią naukowcy. "Powinniście zostawić tę rybę w spokoju" - odpowiadają internauci. Zdjęcie gigantycznego granika, którego złapał Jason Boyll wywołało falę kontrowersji nie tylko w środowisku wędkarskim.
 • Mężczyzna przecinał hamulce w elektrycznych hulajnogach

  Mężczyzna przecinał hamulce w elektrycznych hulajnogach

  Elektryczne hulajnogi na dobre opanowały ulice miast. Pozwalają stosunkowo szybko i wygodnie przemieścić się po zakorkowanych drogach, a dodatkowo można dzięki nim oszczędzić sporo gotówki. Niestety nie wszystkim się to podoba.
 • LOT zainaugurował rejsy do Miami

  LOT zainaugurował rejsy do Miami

  Między Europą Środkowo-Wschodnią a Florydą rocznie podróżuje ok. 500 tys., pasażerów, a 60 tys. między Polską a Florydą - powiedział wiceprezes PLL LOT Michał Fijoł. Miami to już dziewiąte połączenie polskiego przewoźnika do Stanów Zjednoczonych.
 • Pierwszy przypadek wirusa Keystone u człowieka

  Pierwszy przypadek wirusa Keystone u człowieka

  16-letni chłopiec z północnej Florydy stał się pierwszym udokumentowanym przypadkiem zakażenia ludzkim wirusem Keystone.
 • Floryda "nie wchodzi już w grę"

  Floryda "nie wchodzi już w grę"

  Protesty Republikanów z Florydy zmusiły administrację prezydenta Donalda Trumpa do rezygnacji z planów sprzedaży koncesji na poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego na szelfie morskim u wybrzeży tego stanu.

Filmy - Floryda (10)

 • Ogromny aligator. Zaniemówisz z wrażenia!

  W miejscu, gdzie za co drugim zakrętem można spotkać aligatora nie mógłby powstać inny mural. Ścianę w jednym z miast na Florydzie przyozdobił ogromny, zielony gad. Artysta wymalował go starannie, nie zapominając o paszczy pełnej ostrych zębów! Jak wam się podoba?
 • Dwa ogromne aligatory wylegują się i walczą przed drzwiami

  Takie rzeczy tylko na Florydzie. Gdy kobieta wyjrzała za drzwi, przed wejściem, w pełnej krasie prezentowały się.. dwa ogromne aligatory. Gady prowadziły zażartą dyskusję, w trakcie której doszło do małej szarpaniny. Jak mówi autorka nagrania, po 15 minutach po aligatorach nie było już śladu. Jednak duża ilość podobnych materiałów podpowiada nam, że zwierzęta dość często pukają tam do ludzkich drzwi.
 • Śnięte jaszczurki na ulicach miast. Czy to kolejna plaga?

  Do niecodziennej sytuacji doszło w ostatnim czasie na Florydzie. Żyją tam iguany zielone. W trakcie wyjątkowo ostrej zimy mają one problem z temperaturą. Iguany przy niskiej temperaturze zastygają w letargu. Można je spotkać leżące bez ruchu na chodnikach, trawnikach a nawet, jak podają służby pogodowe z Miami, spadające z drzew. Ostra zima to w warunkach Florydy temperatura w okolicach zera stopni Celsjusza. Do takich warunków nieprzystosowane są nie tylko iguany, ale także i ludzie, którzy często nie mają w swoich domach odpowiedniego ogrzewania. Co ciekawe, iguany są na Florydzie uznawane za szkodniki. Obwinia się je m.in. o niszczenie chodników czy falochronów. Eksperci ostrzegają przed zabieraniem iguan do domu i ogrzewaniem ich, ponieważ są to dzikie zwierzęta, które mogą zaatakować człowieka.
 • Floryda. Rozpoczęło się "wczesne głosowanie" w wyborach prezydenckich USA

  Uwaga amerykańskich wyborców zwrócona jest obecnie na Florydę. Od dwóch dni kampanię w tym regionie prowadzi Donald Trump. Dziś w okolice Miami przyjedzie Hilary Clinton. Od wczoraj w tym amerykańskim stanie można już wybierać przyszłego gospodarza Białego Domu w tzw. ''wczesnym głosowaniu''.