firmy

Artykuły - Firmy (13264)

 • Nawet w zderzeniu z hejtem internetowym firma nie jest bezbronna

  Nawet w zderzeniu z hejtem internetowym firma nie jest bezbronna

  Polskie prawo zabezpiecza interesy firm w zakresie ochrony ich reputacji. Straty, które firma poniesie, gdy jest szkalowana na przykład przez dawnego pracownika, można odzyskać.
 • Rosnąca niepewność powodem największego stresu polskich przedsiębiorców

  Rosnąca niepewność powodem największego stresu polskich przedsiębiorców

  Przez ostatnie trzy lata polska gospodarka rozwijała się bardzo szybko. Przeciwnie było z inwestycjami firm. Polskich przedsiębiorców zniechęca niepewność związana z polityką gospodarczą rządu.
 • Coraz większe zagrożenie bankructwami, także dla polskich firm

  Coraz większe zagrożenie bankructwami, także dla polskich firm

  W naszym regionie Europy będzie bankrutować coraz więcej firm, dotyczy to także Polski. Pogarszająca się płynność przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej jest zaskakująca, biorąc pod uwagę, że przeżywają one najwyższe tempo wzrostu gospodarczego od 2008 r. Będzie więcej upadłości już w przyszłym roku.
 • Od stycznia 2019 roku nowe ułatwienia dla małych i średnich firm

  Od stycznia 2019 roku nowe ułatwienia dla małych i średnich firm

  Możliwość jednorazowego rozliczenia straty podatkowej do 5 mln zł, wprowadzenie statusu małego podatnika PIT i CIT dla firm o przychodach do 2 mln euro rocznie, możliwość wliczenia wartości pracy współmałżonka do kosztów uzyskania przychodu czy zniesienie obowiązku przeprowadzania okresowych szkoleń BHP w niektórych branżach - to część propozycji zawartych w Pakiecie MŚP.
 • Firmy zaoszczędzą na cyfryzacji

  Firmy zaoszczędzą na cyfryzacji

  Od 1 stycznia 2019 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące zasad przechowywania dokumentów pracowniczych. To kolejny postulat z grupy uproszczeń dla przedsiębiorców zaprezentowany w pakiecie 100 zmian dla firm.
 • Emilewicz: Wkrótce wejdzie w życie ustawa ułatwiająca sukcesję w firmach rodzinnych

  Emilewicz: Wkrótce wejdzie w życie ustawa ułatwiająca sukcesję w firmach rodzinnych

  - Łatwiejsza zmiana pokoleniowa i zapewnienie ciągłości działania firmy po śmierci właściciela - takie mają być efekty ustawy o sukcesji, która wkrótce, 25 listopada wchodzi w życie - przypomina minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
 • Święto zaskoczyło przedsiębiorców

  Święto zaskoczyło przedsiębiorców

  Poniedziałek 12 listopada 2018 roku - stał się w tym roku świętem i dniem wolnym od pracy. Eksperci zwracają uwagę, że decyzja ta może kosztować polską gospodarkę nawet 4 mld zł. W przypadku drobnych przedsiębiorców skala strat będzie mniejsza, ale zapewne bardzo odczuwalna.
 • Przedsiębiorcy odkrywają możliwości cyfrowej chmury

  Przedsiębiorcy odkrywają możliwości cyfrowej chmury

  Cyfrowa chmura przestaje być postrzegana jedynie jako jeden z elementów infrastruktury IT. Przedsiębiorcy odkrywają, że korzystanie z chmury pozwala ograniczyć koszty i uczynić biznes bardziej innowacyjnym.
 • Rewolucja podatkowa 2019 już pewna. Parlamentarny express uchwalił zmiany

  Rewolucja podatkowa 2019 już pewna. Parlamentarny express uchwalił zmiany

  Nowe sankcje za unikanie opodatkowania, exit tax, Twój e-PIT, Innovation Box itd. - lista zmian w podatkach, jakie wejdą w życie od początku przyszłego roku, wydaje się nie mieć końca.
 • Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas drukowania?

  Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas drukowania?

  Według badań przeprowadzonych wśród prawie 500 przedsiębiorstw na świecie, incydent związany z naruszeniem i wyciekiem danych kosztuje firmy średnio 3,86 mln dolarów. Cyberprzestępcy przeprowadzają ataki na wszystkie urządzenia, które łączą się z siecią organizacji, w tym powszechnie stosowane drukarki. Obawy przed wyciekiem poufnych informacji z powodu niewłaściwych praktyk związanych z drukowaniem wyraża już 72 proc. firm.

Filmy - Firmy (30)