firmy

Artykuły - Firmy (13262)

 • Dane Polaków na wyciągnięcie ręki. Firmy otrzymały rządową zgodę na dostęp do rejestru PESEL

  Dane Polaków na wyciągnięcie ręki. Firmy otrzymały rządową zgodę na dostęp do rejestru PESEL

  Spółka z amerykańskim kapitałem udzielająca chwilówek, do tego bez zarządu i rady nadzorczej, ma rządową zgodę na dostęp do rejestru PESEL.
 • PAIH nagradza za eksport i za inwestycje w Polsce

  Polska Agencja Inwestycji i Handlu nagrodziła kilkanaście przedsiębiorstw, które chwalą się największym wzrostem eksportu oraz najlepszymi projektami inwestycyjnymi w Polsce. Są wśród nich globalne koncerny, jak Toyota i innowacyjne start-upy. PAIH zapowiada, że do końca roku będzie miała 76 biur handlowych, które mają pomagać polskim eksporterom i inwestorom.
 • Drogi prąd wykończy firmy

  Drogi prąd wykończy firmy

  Czy czeka nas fala bankructw spowodowanych olbrzymimi wzrostami cen energii elektrycznej dla firm? Eksperci rynkowi szacują, że ceny energii elektrycznej w hurcie, a więc bezpośrednio dla firm, wzrosną już na początku przyszłego roku o 70 proc. (rok do roku). Skutki tak drastycznych podwyżek dotkną nie tylko wielkie przedsiębiorstwa dostarczające lub zużywające duże ilości prądu, ale także wszystkie firmy, które podpisały długoterminowe umowy na dostawy produktów i usług z gwarancją ceny.
 • Jak polskie firmy mogą zabezpieczyć się przed utratą płynności finansowej?

  Jak polskie firmy mogą zabezpieczyć się przed utratą płynności finansowej?

  W 2018 roku - pomimo wyższej dynamiki nowo zarejestrowanych przedsiębiorstw niż wzrostu upadłości - sytuacja nadal jest niepokojąca. Firmy mogą radzić sobie na kilka sposobów. Jednym z nich jest ubezpieczenie należności. Innym rozwiązaniem jest faktoring. Instrumenty te znacząco poprawiają płynność przedsiębiorstwa już w momencie sprzedaży danego towaru.
 • Podatek od zysków hipotetycznych. Ostatnia szansa na uzyskanie dodatkowej rezydencji podatkowej

  Podatek od zysków hipotetycznych. Ostatnia szansa na uzyskanie dodatkowej rezydencji podatkowej

  1 stycznia 2019 r. ma wejść w życie nowy podatek od zysków hipotetycznych. Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli przenieść swoje aktywa, siedzibę lub stały zakład za granicę i tam zrealizować zyski kapitałowe, zapłacą z tego tytułu podatek. Osoby chcące zdążyć ze zmianą rezydencji podatkowej i uniknąć tego obciążenia muszą pamiętać, że pozostało im już niewiele czasu.
 • Polska w ogonie Europy pod kątem automatyzacji produkcji. Firmy na tym tracą

  Polska w ogonie Europy pod kątem automatyzacji produkcji. Firmy na tym tracą

  Zaawansowane narzędzia IT pozwalają nie tylko zwiększyć efektywność produkcji, lecz także reagować w nieprzewidzianych sytuacjach, takich jak brak surowców, nieobecność pracowników czy niesprawność maszyn. Koszt wdrożenia takiego systemu waha się od kilku do kilkuset tysięcy złotych w przypadku większych firm, ale inwestycja może zwrócić się już po roku. Większość firm ostrożnie podchodzi jednak do tego typu wydatków.
 • Wprowadzanie prawa zamieniło się w koszmar, czyli kłopoty z RODO

  Wprowadzanie prawa zamieniło się w koszmar, czyli kłopoty z RODO

  Najwięcej kontrowersji wywołało zbyt rygorystyczne podejście do nowego prawa. Wiele osób nadal błędnie rozumie znaczenie tego rozporządzenia. Powoduje to, że pojawiają się absurdalne decyzje.
 • Gigantyczne długi firm transportowych. "Z rynku może zniknąć wiele przedsiębiorstw"

  Gigantyczne długi firm transportowych. "Z rynku może zniknąć wiele przedsiębiorstw"

  925 milionów złotych - tyle wynosi kwota długów polskich firm transportowych. To dane związku "Transport i Logistyka Polska" dotyczące ponad 23 tysięcy przewoźników, na podstawie raportu Krajowego Rejestru Długów. Wartość długów firm transportowych wzrosła od ubiegłego roku o 40 procent. Największe zadłużenie - wynoszące ponad 359 milionów złotych - dotyczy pieniędzy, które docelowo mają trafić do firm z branży windykacyjnej.

Filmy - Firmy (30)