InteriaTV - firma rodzinna

Synonimy:
firmy rodzinne,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Firma rodzinna (3)

  • Spór o dziedziczenie majątku firmy rodzinnej nie został jeszcze zakończony

    W kwietniu zakończyły się konsultacje dotyczące ustawy o fundacji rodzinnej. Największe emocje właścicieli polskich firm rodzinnych związane są z uprawnieniami zachowkowymi spadkobierców fundatora.
  • Dobre wiadomości dla rodzin właścicieli firm

    Zaledwie po niecałych dwóch miesiącach obowiązywania niektóre zmiany w ustawie podatkowej o CIT i PIT, które weszły w życie 1 stycznia 2018 r., przestaną być aktualne. Dotyczy to spadkobierców właścicieli małych firm.
  • A. Blikle: Młode pokolenie nie garnie się do przejmowania firm po rodzicach

    Potomkowie właścicieli przedsiębiorstw rodzinnych nie garną się do przejmowania biznesów. Większość uważa, że prowadzenie firmy jest źródłem wielu stresów i wyrzeczeń. Okazuje się, że planu sukcesyjnego nie ma 70 proc. firm rodzinnych. Ubolewa nad tym przedsiębiorca prof. Andrzej Blikle. – Myślę, że rodzice zapominają o tym, żeby pokazać dzieciom firmę z ludzką twarzą; że w domu rozmawiają wyłącznie o problemach, które trzeba rozwiązać, bo jak coś nie jest problemem, to po co o tym rozmawiać? Dzieci wzrastają w przeświadczeniu, że firma rodzinna to tylko źródło udręki i mówią: Nie chcemy takiego życia, chcemy sobie to życie ułożyć inaczej - mówi.