Biznes - firma leasingowa

Artykuły - Firma leasingowa (24)

 • ZPL: Rynek leasingu w kwietniu się załamał

  ZPL: Rynek leasingu w kwietniu się załamał

  W I kwartale 2020 roku wartość inwestycji sfinansowanych przez firmy leasingowe, za pośrednictwem leasingu i pożyczki inwestycyjnej, wyniosła 15,9 mld zł, co oznacza spadek 13,2 proc. rdr. Finansowanie udzielone przedsiębiorcom przez leasingodawców w kwietniu tego roku wyniosło 3,4 mld zł, czyli spadło blisko 50 proc. rdr - poinformował Związek Polskiego Leasingu.
 • Branża leasingowa przygotowuje się na falę dłużników

  Branża leasingowa przygotowuje się na falę dłużników

  Zaległości klientów wobec firm leasingowych wzrosły w ciągu ostatniego roku z 342,4 mln zł do ponad 458 mln zł - wynika z najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów. Najwięcej branży leasingowej są winne firmy transportowe. Już teraz ograniczenia wprowadzane w stanie epidemicznym przynoszą firmom straty. W oczekiwaniu na rządowy pakiet osłonowy poszczególne segmenty gospodarki same szukają rozwiązań, które zminimalizują wpływ koronawirusa na ich kontrahentów. Branża leasingowa, dotąd mocno rozpędzona, w ciągu ostatniego roku, jeszcze przed epidemią, odczuła spowolnienie.
 • Idea Bank kupuje Getin Leasing, powstanie największa firma leasingowa w Polsce

  Idea Bank kupuje Getin Leasing, powstanie największa firma leasingowa w Polsce

  Idea Bank kupi Getin Leasing - transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu trzech lat.
 • Klienci firm leasingowych mogą od razu wrzucać wstępną opłatę w koszty

  Klienci firm leasingowych mogą od razu wrzucać wstępną opłatę w koszty

  Przedsiębiorca, który zapłaci firmie leasingowej opłatę wstępną, jako warunek zawarcia umowy leasingu, może wrzucić ją od razu w koszty podatkowe, a nie rozliczać z poszczególnymi ratami leasingowymi - orzekł w piątek Naczelny Sąd Administracyjny.
 • Podatki dochodowe od leasingu

  W polskim systemie prawnym leasing opodatkowany jest podatkiem dochodowym: od osób fizycznych (PIT) lub od osób prawnych (CIT). Zgodnie z definicją podatkową przez umowę leasingu określa się umowę nazwaną w kodeksie cywilnym, a także każdą inną umowę, na mocy której jedna ze stron, zwana dalej finansującym (np. firma leasingowa), oddaje do odpłatnego używania albo używania i pobierania pożytków na warunkach określonych w ustawie drugiej stronie, zwanej dalej korzystającym (klient tej instytucji), podlegające amortyzacji środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, a także grunty. Skutki podatkowo-prawne uzależnione są od rodzaju leasingu. Najważniejsze znaczenie dla opisania skutków podatkowych ma wyróżnienie podziału leasingu na leasing operacyjny (bieżący) oraz leasing finansowy (kapitałowy).
 • Zawarcie umowy leasingu zwrotnego

  Zarząd Spółki Ad Astra Executive Charter S.A. informuje, że w dniu 16.02.2012 r. została podpisana ze specjalistyczną firmą leasingową umowa leasingu zwrotnego samolotu Diamond DA 20 C1, rok produkcji 2007, cena netto 300.000, - zł. Na podstawie umowy specjalistyczna firma leasingowa stała się właścicielem statku powietrznego, a następnie oddała Ad Astra samolot w leasing na następujących warunkach: - Spółka zobowiązała się do opłacenia 25% ceny netto samolotu (tj. 75 tys z
 • Firmy leasingowe wypracowały solidny wzrost

  Wyniki za dziewięć miesięcy 2011 r., zarówno całego rynku jak i kluczowych dla nas segmentów, uważamy za bardzo dobre. Według danych Związku Polskiego Leasingu za trzy kwartały br. firmy leasingowe sfinansowały środki trwałe o łącznej wartości ponad 22 mld zł, co w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku daje wzrost na poziomie 23%.
 • Wydoili 5 ml z z firm leasingowych

  Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejne trzy osoby, które działając w grupie przestępczej, na podstawie sfałszowanej dokumentacji wyłudziły pieniądze z firm leasingowych. W sumie zatrzymanych zostało 10 osób, a straty wynoszą ok. 5 mln zł. Oszustom grozi do 8 lat więzienia.
 • Leasing przed terminem

  Leasing jest wygodną i popularną formą finansowania korzystania z samochodów czy maszyn przez firmę. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku, gdy leasingowana rzecz ulegnie zniszczeniu, umowa rozwiązuje się, a firmie leasingowej trzeba jednorazowo zapłacić wszystkie pozostałe raty. Ponieważ z reguły rzeczy w leasingu są ubezpieczone, strony powinny dokonać rozliczeń.
 • Leasing czy kredyt, co tańsze?

  Leasing czy kredyt, co tańsze?

  Jak na razie osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej ma niewielki wybór, jeśli chodzi o oferty firm leasingowych.