firma

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Firma (Film (1993)[The Firm] Reż.Sydney Pollack) ,

Artykuły - Firma (10036)

 • Dlaczego SEO powinno Cię interesować?

  Dlaczego SEO powinno Cię interesować?

  Jednym z działań podejmowanych przez właścicieli stron czy sklepów internetowych, mających na celu poprawę ich rezultatu w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie, zwiększenie liczby odwiedzających, jest optymalizacja SEO. Co właściwie kryje się pod tym niewiele mówiącym skrótem? Jak zadbać o to, by poprawić optymalizację strony? Co jeszcze warto wiedzieć o SEO?
 • Nowe ostateczne terminy dotyczące sprawozdań finansowych za 2020 r.

  Nowe ostateczne terminy dotyczące sprawozdań finansowych za 2020 r.

  Ministerstwo Finansów postanowiło przesunąć ostateczne terminy m.in. na sporządzenie i zatwierdzenie sprawozdań finansowych za 2020 r. Początkowo regulacje dotyczące wydłużenia tych terminów miały dotyczyć tylko organizacji non-profit, jednak po przeanalizowaniu sygnałów dobiegających od księgowych oraz biur rachunkowych borykających się ze skutkami trzeciej fali pandemii COVID-19 objęto nimi także jednostki sektora prywatnego oraz jednostki sektora finansów publicznych.
 • Kryptonim Szef PL: Drewsmol - dyrektorka zatrudniła się jako praktykantka

  Kryptonim Szef PL: Drewsmol - dyrektorka zatrudniła się jako praktykantka

  W niedzielę 11 kwietnia na antenie telewizji FOKUS TV wyemitowany zostanie kolejny odcinek polskiej wersji programu Kryptonim Szef PL. Szefowie prężnie działających na polskim rynku firm zatrudnią się we własnych przedsiębiorstwach na szeregowych stanowiskach, żeby zobaczyć, jak to wszystko funkcjonuje. W drugim odcinku programu zaprezentowana zostanie firma Drewsmol.
 • Prowadzą firmę w mieszkaniu - zapłacą niższy podatek

  Prowadzą firmę w mieszkaniu - zapłacą niższy podatek

  Przedsiębiorca, który w czasie pandemii prowadzi firmę w mieszkaniu, może rozliczyć w kosztach PIT wydatki na czynsz, media oraz sprzęt. I to więcej niż przed koronawirusem. Fiskus się zgadza - podaje w środę "Rzeczpospolita".
 • ​Przesłanki uznania zatrudnionych w firmie krewnych za współpracowników

  ​Przesłanki uznania zatrudnionych w firmie krewnych za współpracowników

  Dość często w prowadzeniu działalności gospodarczej pomagają przedsiębiorcy członkowie jego rodziny. Uznaje się ich (z pewnymi wyjątkami) za osoby współpracujące. Za osobę współpracującą uważa się małżonka, dzieci (własne, drugiego małżonka i przysposobione), rodziców, macochę i ojczyma oraz osoby przysposabiające.
 • Spółki PKO BP liczą na większe zyski

  Spółki PKO BP liczą na większe zyski

  Firma Masterlease zanotowała w 2020 r., pierwszym pełnym roku działalności w grupie PKO Leasing, 28,2 mln zysku netto, podczas gdy rok wcześniej miała 2,9 mln zł straty - poinformował wczoraj konferencji prezes Masterlease Tomasz Jabłoński.
 • ​Gowin zapowiada jedno konto dla przedsiębiorcy

  ​Gowin zapowiada jedno konto dla przedsiębiorcy

  Połączenie w II kwartale br. portali Biznes.gov.pl i CEIDG i utworzenie tzw. konta przedsiębiorcy zapowiedział na konferencji wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. W jednym miejscu będzie można załatwić wszystkie sprawy urzędowe - dodał.
 • Rok podatkowy inny niż kalendarzowy a limit przychodów uprawniających do stosowania 9 proc. stawki CIT

  Rok podatkowy inny niż kalendarzowy a limit przychodów uprawniających do stosowania 9 proc. stawki CIT

  "Nowy" limit przychodów, w wysokości 2 mln euro, dotyczy również podatników, których rok podatkowy jest inny niż kalendarzowy i rozpoczął się przed dniem 1 stycznia 2021 r., a zakończy się po dniu 31 grudnia 2020 r. Może być on także stosowany przez spółkę, o której mowa w pytaniu, po spełnieniu określonych warunków.
 • Powstaną fundacje rodzinne, które ułatwią sukcesję firm

  Powstaną fundacje rodzinne, które ułatwią sukcesję firm

  W polskim prawie będzie powołana nowa instytucja - fundacja rodzinna, która ma ułatwić przekazywanie firm rodzinnych w ręce kolejnego pokolenia. Projekt ustawy dotyczy prawie 830 tys. firm w Polsce to firmy rodzinne, a w ciągu najbliższych 5 lat sukcesję planuje ok. 57 proc. z nich. Zmiany mają zapewnić skuteczniejszą i wielopokoleniową sukcesję w firmach rodzinnych.
 • ZUS może naliczyć zaległe składki od umów o dzieło

  ZUS może naliczyć zaległe składki od umów o dzieło

  Od stycznia przedsiębiorcy muszą raportować do ZUS-u wszystkich umowach o dzieło. W razie stwierdzenia nieprawidłowości zakład może dokonać reklasyfikacji umowy i naliczyć zaległe składki.

Filmy - Firma (8)

 • Będzie można odebrać firmę jej właścicielowi

  Chociaż wydaje się to sprzeczne z ogólnie przyjętymi normami to prawo będzie działać wstecz. Zgodnie z założeniami nowej ustawy przedsiębiorca będzie musiał udowodnić swą niewinność, a firmę będzie można odebrać jej właścicielowi, co może zakończyć się jej całkowitym zamknięciem.
 • Prowadzisz firmę? Sprawdź, gdzie musisz się rejestrować, na co uważać i komu płacić

  Przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność bardzo często na chwilę po jej rejestracji otrzymują szereg pism, których forma często wygląda jak nakaz zapłaty, dzięki której nasza działalność zostanie wpisana do jakiegoś rejestru. Tymczasem prawo nie nakłada na przedsiębiorców takich obowiązków. Co zrobić, gdy dostaniemy takie pismo? Na co zwracać uwagę i jakie rzeczywiście obowiązki spoczywają na przedsiębiorcach? Więcej w materiale wideo.
 • Konstytucja dla biznesu pozostawia władzę urzędnikom

  Konstytucja dla biznesu jest zbiorem dobrych intencji, ale w przypadku konfliktu aktów prawnych nadal będą decydowały przepisy niższej rangi, które są bardziej szczegółowe. Przedsiębiorcy wahając się z podjęciem inwestycji najbardziej obawiają się działań prokuratorów, a Ministerstwo Sprawiedliwości zwiększa ich uprawnienia, zmniejszając jednocześnie odpowiedzialność za błędne decyzje. - Jeżeli mamy ogólny zapis, że wszystko wolno robić, co jest zgodne z "Konstytucją dla biznesu" i bardzo szczegółowy przepis czego nie wolno robić, to będzie decydujący ten szczegółowy przepis - mówi Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR.
 • Od dziś założenie firmy jeszcze łatwiejsze

  Od dziś obowiązują przepisy, które m.in. uchylają obowiązki przedsiębiorców rozpoczynających działalność wobec Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Eksperci chwalą te uproszczenia dodając, że należy jeszcze wprowadzić szybsze procedury elektroniczne, które ograniczyłyby ilość wizyt w urzędach i pozwoliły większą liczbę danych wysyłać drogą elektroniczną, dzięki czemu przedsiębiorcy zaoszczędziliby czas i pieniądze. Komentuje Agnieszka Khouri, ekspert prawno-gospodarczy Krajowej Izby Gospodarczej.