Firma

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
firma ,

Artykuły - Firma (19)

 • Wirus pokazał konieczność innowacji

  Wirus pokazał konieczność innowacji

  Pandemia jeszcze raz uświadomiła nam jak ważne są innowacje. W dwa miesiące zrobiliśmy tyle, ile w dwa lata - mawiają eksperci. Ale to przyspieszenie uświadomiło, jakie są z wprowadzaniem innowacji w biznesie kłopoty. Barierami dla firm są koszty i brak kapitału. A także nie nadążające za innowacjami prawo.
 • Korzystasz z ulgi w ZUS? Musisz o tym pamiętać!

  Korzystasz z ulgi w ZUS? Musisz o tym pamiętać!

  Zostały już ostatnie dni na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek ZUS. Można to zrobić do 30 czerwca i jednocześnie jest to termin na złożenie deklaracji rozliczeniowych dla płatników objętych tym obowiązkiem i korzystających z ulgi.
 • Audyt wewnętrzny a zewnętrzny - możliwości i różnice

  Audyt wewnętrzny a zewnętrzny - możliwości i różnice

  Audyt jest działaniem weryfikacyjnym, którego główne zadanie sprowadza się do badania procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. To narzędzie uznawane za jedno z najskuteczniejszych pod względem ilości i rzetelności dostarczanych informacji na temat funkcjonowania firmy. Zazwyczaj stanowi jednocześnie bodziec do wprowadzenia zmian. Audyt przyjmować może dwie formy - kontroli wewnętrznej lub zewnętrznej. Oba z nich wspierają ład korporacyjny. Czym się od siebie różnią? Kiedy zachodzi konieczność przeprowadzenia audytu wewnętrznego a kiedy zewnętrznego?
 • Ratunek w kryzysie. Jak zachować płynność finansową?

  Ratunek w kryzysie. Jak zachować płynność finansową?

  Nadchodzi kryzys, którego konsekwencje mocno odczują mali przedsiębiorcy i osoby pracujące na umowach śmieciowych. Banki już teraz odmawiają im przyznawania pożyczek. Istnieje jednak alternatywa.
 • MAN: "Nasi klienci odkładają decyzje zakupowe i odbiory autobusów"

  MAN: "Nasi klienci odkładają decyzje zakupowe i odbiory autobusów"

  MAN Truck & Bus Polska, producent pojazdów ciężarowych i autobusów, w wyniku pandemii koronawirusa musiał wstrzymać czasowo produkcję w większości zakładów. Fabryki powoli wracają do pracy, ale popyt na rynku jest ograniczony. Sprzedaż samochodów ciężarowych spadła o 40 proc. - mówi Interii prezes firmy Marc Matinez.
 • Amillidius: Marketing — nowoczesna filozofia przedsiębiorstwa

  Amillidius: Marketing — nowoczesna filozofia przedsiębiorstwa

  Firma reklamowa Amillidius pomaga przedsiębiorcom rozwijać działalność poprzez pozyskiwanie nowych klientów. Firma posiada najbardziej nowoczesne narzędzia marketingu cyfrowego w swoim arsenale, a zintegrowane podejście opiera się na aktualnych trendach.
 • Trzeba ratować płynność firm

  Trzeba ratować płynność firm

  Ogłoszona przez rząd tarcza antykryzysowa ma jeden kluczowy mankament, bo kryterium otrzymania pomocy przez firmy jest spadek przychodów, a nie utrata płynności - mówi Interii Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich
 • Trenkwalder: W najbliższym półroczu 69 proc. dużych firm w Polsce planuje rekrutować

  Trenkwalder: W najbliższym półroczu 69 proc. dużych firm w Polsce planuje rekrutować

  ​Aż 69 proc. dużych, 65 proc. średnich i 68 proc. małych firm w Polsce zamierza rekrutować w najbliższym półroczu - wynika z raportu przygotowanego przez Trenkwalder Polska. Zdaniem autorów raportu, plany rekrutacyjne firm to efekt coraz większej świadomości problemów związanych z utrzymaniem poziomu zatrudnienia, który pozwalałby na efektywne funkcjonowanie firm.
 • Pomidor, Popek i Ważka G21 w utworze "Złodziejska nuta"

  Pomidor, Popek i Ważka G21 w utworze "Złodziejska nuta"

  Byli członkowie Firmy - Pomidor i Popek - oraz znany z hitu sieci "Życie ostre jak maczeta" Ważka G21 - nagrali wspólny utwór. Posłuchaj numeru "Złodziejska nuta".
 • Spory pomiędzy pracownikami mogą przynieść firmie wiele korzyści

  Spory pomiędzy pracownikami mogą przynieść firmie wiele korzyści

  Czy spieranie się między pracownikami firmy jest oznaką, że dzieje się w niej coś złego? Niekoniecznie. Jeśli tylko obie strony używają rzeczowych argumentów i są gotowe się porozumieć, skutki sporu mogą być korzystne.