fintech

Artykuły - Fintech (13)

 • Obniżki pensji i zwolnienia - pandemia zostawiła trwały ślad

  Obniżki pensji i zwolnienia - pandemia zostawiła trwały ślad

  Kto mógł, ten ratował miejsca pracy, proponując obniżenie pensji - taką, najbardziej ogólną konkluzję można wyciągnąć z raportu podsumowującego działanie zarządów krajowych fintechów (firm nowych technologii w sektorze finansowym) w okresie pandemii koronawirusa.
 • Mogą już pożreć wszystkie banki świata. Czy zechcą?

  Mogą już pożreć wszystkie banki świata. Czy zechcą?

  Najpotężniejsze banki świata drżą przed nimi jak ziemia pod biegnącym stadem słoni. Próbują zrobić to samo, co one, podobnie, równie zwinnie, równie intuicyjnie - i wychodzi tak sobie. Mamy za mało pieniędzy na inwestycje w technologie, a oni je mają - skarżą się banki na całym świecie. Czy big-techy połkną banki? Tak. Jeśli zechcą.
 • Revolut ma w Polsce pół miliona użytkowników

  Revolut ma w Polsce pół miliona użytkowników

  Revolut, jeden z najszybciej rosnących europejskich fintechów, po sześciu kwartałach od oficjalnego startu w Polsce ogłosił, że ma nad Wisłą ponad pół miliona użytkowników. Posiadacze kont i aplikacji Revolut w Polsce wykonali w czerwcu transakcje o wartości 1 miliarda złotych. By zapewnić właściwe wsparcie użytkownikom, firma inwestuje i zwiększa zatrudnienie. Pół tysiąca polskich pracowników fintechu przeniosło się właśnie do nowego krakowskiego biura, które jest dziś największym centrum usług Revolut na świecie.
 • Jak banki mogą konkurować z fintechami?

  Jak banki mogą konkurować z fintechami?

  Na rynek finansowy cały czas wchodzą nowe firmy technologiczne, które zyskują sporą popularność wśród konsumentów, w dużym stopniu ludzi młodych. Przedsiębiorstwa te stanowią coraz poważniejszą konkurencję dla podmiotów tradycyjnego sektora bankowego. Dlatego banki, jeśli chcą być atrakcyjne dla klientów, nie mogą stać w miejscu: powinny ciągle uczestniczyć w wyścigu technologicznym.
 • Czarne chmury nad fintechami

  Czarne chmury nad fintechami

  Wydawałoby się, że biznes fintechowy ma przed sobą najlepsze lata. Coraz lepiej radzi sobie w konkurencji z bankami w USA, w Europie zaś wszyscy odliczają czas do przyjęcia dyrektywy o usługach płatniczych, która otworzy przed takimi firmami ogromny rynek. Ale całkiem możliwe, że wiele fintechów zniknie wcześniej z rynku.
 • Revolut - dwa miliony użytkowników i bezpłatna platforma do inwestowania

  Revolut - dwa miliony użytkowników i bezpłatna platforma do inwestowania

  Revolut, spółka z branży fintech, ogłosiła, że pozyskał w Europie dwa miliony klientów i pracuje nad uruchomieniem bezprowizyjnej platformy do inwestowania w akcje takich spółek jak Apple czy Amazon.
 • Klienci skorzystają na sojuszach banków z fintechami

  Klienci skorzystają na sojuszach banków z fintechami

  ING Bank Śląski sfinalizował inwestycję w czeski fintech Twisto i chce wprowadzić na polski rynek nową metodę płatności w internecie, na zasadzie "kup teraz, zapłać później".
 • Informacja dotycząca negocjacji w sprawie nabycia udziałów spółki z branży Fintech w Republice Czeskiej

  Raport bieżący nr 42/2017Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Zarząd Kancelaria Medius S.A. z siedzibą w Krakowie, informuje w dniu dzisiejszym o podjęciu przez Zarząd Spółki decyzji dotyczącej rozpoczęcia przez Emitenta negocjacji z udziałowcem podmiotu z branży fintech (mikropożyczki). Celem Emitenta jest ewentualne nabycie podmiotu w wraz z infrastrukturą, a także portfelem wierzytelności o wartości ok. 8,5 mln Euro Spółka niezwłocznie poinformuj
 • Estoński Inbank chce wypełnić lukę na polskim rynku

  Estoński Inbank chce wypełnić lukę na polskim rynku

  Wywodzący się z estońskiego sektora fintech Inbank jako pierwszy wprowadził w Polsce wideoweryfikację klientów na czacie i elektroniczny podpis w chmurze.
 • Sektor bankowy w niepewności

  Sektor bankowy w niepewności

  Skala wyzwań, przed którymi stoi światowy sektor banków, jest gigantyczna - od ultraniskich stóp procentowych, przez napięcia polityczne, po presję konkurencyjną, m.in. ze strony dynamicznie rozwijającej się branży fintech. Polskie banki radzą sobie w tej trudnej rynkowej sytuacji, ale zmiany na rynku są nieuniknione, m.in. postępująca konsolidacja. Perspektywy sektora będą zależeć też od określenia roli banków w polityce gospodarczej państwa - uważa Mariusz Grendowicz.

Filmy - Fintech (1)

 • Jak banki mogą konkurować z fintechami

  Na rynek finansowy cały czas wchodzą nowe firmy technologiczne, które zyskują sporą popularność wśród konsumentów, w dużym stopniu ludzi młodych. Przedsiębiorstwa te stanowią coraz poważniejszą konkurencję dla podmiotów tradycyjnego sektora bankowego. Dlatego banki, jeśli chcą być atrakcyjne dla klientów, nie mogą stać w miejscu: powinny ciągle uczestniczyć w wyścigu technologicznym.