Finanse / Ekonomia

Artykuły - Finanse / Ekonomia (12)

 • Najniższa pensja nie będzie szybko rosła. Tak będzie wyglądał budżet w 2021 roku

  Najniższa pensja nie będzie szybko rosła. Tak będzie wyglądał budżet w 2021 roku

  Bez podwyżek w budżetówce, za to z trzynastą i czternastą emeryturą – taki ma być budżet w 2021 r. "Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do planów Ministerstwa Finansów, na podstawie których resort sporządzi projekt budżetu na przyszły rok. Do końca lipca MF ma je przedstawić partnerom społecznym z Rady Dialogu Społecznego.
 • Niekaralność w finansach będzie obowiązkowa

  Niekaralność w finansach będzie obowiązkowa

  Pracodawcy w sektorze finansowym będą mieli prawo żądać od zatrudnianych osób oświadczenia o niekaralności lub informacji z Krajowego Rejestru Karnego - taki ma być efekt ustawy, której projektem ma się jutro zająć rząd.
 • Polacy oblali test z wiedzy o finansach

  Polacy oblali test z wiedzy o finansach

  Co piąty Polak uważa, że wiedza dotycząca finansów jest potrzebna głównie ludziom bogatym. Edukacja ekonomiczna Polaków od lat znajduje się na bardzo niskim poziomie. Zdaniem ekspertów, jedna trzecia naszych rodaków deklaruje, że tematy finansowe w ogóle ich nie interesują.
 • Zmiany w prawie. Praca w banku i domu maklerskim tylko dla niekaranych

  Zmiany w prawie. Praca w banku i domu maklerskim tylko dla niekaranych

  Firmy z sektora finansowego będą mogły pytać kandydatów do pracy o niekaralność - to propozycja Ministerstwa Rozwoju. Projekt nowej ustawy wyeliminuje obecną lukę w prawie. Powoduje ona bowiem kuriozalną sytuację: agenci ubezpieczeniowi muszą spełniać wymóg niekaralności, a pracownicy banków już nie.
 • 9 proc. firm poszukuje finansistów i księgowych - miesięczna analiza ofert

  9 proc. firm poszukuje finansistów i księgowych - miesięczna analiza ofert

  Co dziewiąte ogłoszenie o pracę zamieszczone w styczniu na portalu monsterpolska.pl było adresowane do pracowników z branży Finanse / Księgowość / Controlling. Kategoria ta zajęła drugie miejsce w comiesięcznym zestawieniu, plasując się po ofertach dla kandydatów z branży IT.
 • Z pracą bywa różnie

  Mijający kryzys przełożył się na redukcję zatrudnienia w branży finansowej. W szeroko pojętym sektorze bankowym pracuje dziś 174 tys. osób. O prawie 8 tys. mniej niż 5 lat temu.
 • Branża IT wciąż poszukuje specjalistów

  Branża IT wciąż poszukuje specjalistów

  Spośród wszystkich ofert pracy zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl w grudniu 2013 roku prawie połowa dotyczyła stanowisk związanych z branżą IT. Analogicznie sytuacja wyglądała w poszczególnych miesiącach 2013 r. Na drugim miejscu w rankingu branż poszukujących pracowników uplasował się sektor finanse i księgowości. Trzecie miejsce w zestawieniu zajmują firmy poszukujące osób na stanowiska techniczne.
 • Rynek szuka programistów

  Rynek szuka programistów

  ​Prawie połowa ofert pracy zamieszczonych na monsterpolska.pl w listopadzie 2013 roku była adresowana do specjalistów IT. Sektor ten przez cały 2013 rok zajmował pierwsze miejsce w cyklicznych analizach portalu. Po nich najchętniej poszukiwani są pracownicy z branży finanse i bankowość, inżynierowie oraz osoby do sektora sprzedaży.
 • Moc dyplomu z bankowości

  Moc dyplomu z bankowości

  Jakie perspektywy rozwoju mają absolwenci bankowości w Polsce?
 • Świat otrząsa się po kryzysie finansowym, Europa jeszcze w dołku

  Świat otrząsa się po kryzysie finansowym, Europa jeszcze w dołku

  ​Dobiegający końca kryzys finansowy wciąż niekorzystnie wpływa na europejski sektor finansowy, obniżając zaufanie społeczne do jego instytucji oraz utrudniając sytuację zawodową pracownikom branży. Dobrą wiadomością jest to, że poza Europą nastroje są bardziej optymistyczne.

Filmy - Finanse / Ekonomia (80)

 • II Forum Wizji Rozwoju w Gdyni

  Wystąpienie Mateusza Morawieckiego podczas otwarcia II Forum Wizji Rozwoju w Gdyni.
 • „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany”

  Kilkudziesięciu przedsiębiorców z Krakowa i Małopolski wzięło udział w piątkowym spotkaniu z minister Jadwigą Emilewicz. Uczestnicy spotkania „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany” dowiedzieli się, nad jakimi ułatwieniami i uproszczeniami dla przedsiębiorców pracuje resort przedsiębiorczości i technologii.Jak powiedziała minister, to jedno z serii około 20 zaplanowanych spotkań. Ostatnie ma się odbyć pod koniec czerwca.
 • Uczestniczka spotkania „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany”

  Kilkudziesięciu przedsiębiorców z Krakowa i Małopolski wzięło udział w piątkowym spotkaniu z minister Jadwigą Emilewicz. Uczestnicy spotkania „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany” dowiedzieli się, nad jakimi ułatwieniami i uproszczeniami dla przedsiębiorców pracuje resort przedsiębiorczości i technologii.
 • Uczestnicy spotkania „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany”

  Kilkudziesięciu przedsiębiorców z Krakowa i Małopolski wzięło udział w piątkowym spotkaniu z minister Jadwigą Emilewicz. Uczestnicy spotkania „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany” dowiedzieli się, nad jakimi ułatwieniami i uproszczeniami dla przedsiębiorców pracuje resort przedsiębiorczości i technologii.