finanse

Artykuły - Finanse (394)

Filmy - Finanse (23)

 • To może być kluczowy rok dla rozwoju biznesu w Polsce

  Rok 2017 był bardzo dobrym rokiem dla polskiej gospodarki. Jedynym elementem, który może niepokoić ekonomistów i rząd jest poziom inwestycji, który nie do końca spełnił oczekiwania.
 • Banki już nie będą chciały ratować polskiego górnictwa

  Polskie górnictwo ma najlepsze wyniki finansowe od kilku lat. Sukces jest jednak pozorny, bo musi spłacić potężne długi wobec banków. A banki na nową ugodę nie będą chciały pójść, po fatalnych poprzednich doświadczeniach.
 • Pomysł ministra finansów, który może zaszkodzić firmom i gospodarce

  Ministerstwo Finansów chce ograniczyć wydatki firm na reklamę, także tych prywatnych. Zwiększając dzięki temu dopływ podatków do budżetu państwa. Jednak będzie to uderzenie w rozwój firm, a tym samym i gospodarki. To, jak reklama się rozwija, jak rosną wydatki, jest wprost skorelowane, z tym jak rośnie PKB - mówi w rozmowie z MarketNews24 Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu IAB Polska.
 • Większa ulga podatkowa dla innowacyjnych firm

  Zaledwie co czwarta firma w Polsce prowadząca działalność badawczo-rozwojową skorzystała do tej pory z jakiejkolwiek formy wsparcia innowacyjności. 96% firm nie wykorzystało ulgi na nowe technologie. Na Litwie firmy mogą obniżyć swe opodatkowanie wliczając w koszty nawet trzykrotnie powiększone wydatki na innowacyjność. W Polsce o wiele mniej, ale nowa ustawa to zmienia, choć jeszcze w skromnym stopniu.