filtr cząstek stałych

Artykuły - Filtr cząstek stałych (10)

 • Punkty zapalne

  Typowym mankamentem trapiącym 607-ki HDi FAP są problemy z filtrem cząstek stałych. Ich nasilenie zależy od dwóch czynników - po pierwsze od techniki jazdy, po drugie od jakości paliwa i dbałości o uzupełnianie specjalnego płynu odpowiedzialnego za dopalanie sadzy (Eolys, cena ok. 170 zł za litr). FAP-y - w warunkach serwisowych można regenerować.
 • Wady

  * Przeciętna ergonomia elementów wnętrza. * Problemy z filtrami cząstek stałych w nowszych dieslach * Ograniczona dostępność tanich części zamiennych * Wysokie koszty serwisowe wersji V6.
 • Efekt kryzysu. Filtry stop!

  Efekt kryzysu. Filtry stop!

  No i mamy realne efekty kryzysu w branży motoryzacyjnej. Niemiecki Bosch i japoński Denso rozwiązują spółkę joint venture stworzoną z zamiarem produkcji filtrów cząstek stałych.
 • Corolla verso po liftingu

  Corolla verso po liftingu

  Po trzech latach produkcji Toyota poddała liftingowi corollę verso. Największe zmiany dotyczą przedniej części nadwozia.
 • Sprinter 2006

  Sprinter 2006

  Wiosną tego roku na rynku zadebiutuje nowy sprinter. Trzy rozstawy osi, cztery długości nadwozia (od 5243 do 7343 mm), trzy wysokości dachu i wiele rodzajów nadwozia to cechy nowego auta Mercedesa. Seria obejmuje pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,0 do 5,0 t. i przestrzeni ładunkowej od 7 do 17 m. sześć.
 • Crafter czyli nowy LT

  Crafter czyli nowy LT

  Kilka dni temu Volkswagen zaprezentował nowy pojazd dostawczy o nazwie Crafter. Pięciocylindrowy silnik TDI zależnie od wersji może dysponować mocą od 65 kW (86 KM) przez 80 kW (109 KM) i 100 kW (136 KM) aż do 120 kW (164 KM). W samochodzie tym montowany jest filtr cząstek stałych (DPF).
 • Premiery IAA: renault egeus

  Premiery IAA: renault egeus

  250 koni mechanicznych, 3.0-litrowy wysokoprężny silnik V6, napęd na cztery koła i filtr cząstek stałych to parametry nowego prototypowego renaulta o nazwie Egeus, który zaprezentowany zostanie po raz pierwszy na salonie samochodowym we Frankfurcie nad Menem.
 • Mercedesy z filtrami

  Mercedesy z filtrami

  Koncern Daimler-Chrysler ogłosił, że od lata bieżącego roku wszystkie samochody z silnikami wysokoprężnymi będą wyposażone standardowo w filtr cząstek stałych.
 • Filtr cząstek stałych w VW

  Podczas trwających targów motoryzacyjnych we Frankfurcie koncern Volkswagen prezentuje nowego Golfa oraz model Passata, wyposażone w filtr cząstek stałych.
 • 500 000 filtrów cząstek stałych PSA

  500 000 filtrów cząstek stałych PSA

  Grupa PSA (Peugeot/Citroen) sprzedała już ponad 500.000 pojazdów wyposażonych w filtr cząstek stałych (Particle Filter - PF). Rozwiązanie to niemal zupełnie ogranicza emisję szkodliwych cząstek w silnikach wysokoprężnych.