Muzyka - filmy

Artykuły - Filmy (50)

 • Powstaje film o Mirosławie Bregule

  Powstaje film o Mirosławie Bregule

  Film dokumentalny poświęcony liderowi i współzałożycielowi zespołu Universe, Mirosławowi Bregule, powstaje w Chorzowie - mieście, gdzie mieszkał zmarły przed pięcioma laty artysta. Produkcja nosi tytuł "Mirek Breguła - choroba uczuć".
 • Lekarz Michaela Jacksona nakręci o nim film!

  Lekarz Michaela Jacksona nakręci o nim film!

  Oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci Michaela Jacksona doktor Conrad Murray zamierza nakręcić film dokumentalny o zmarłym Królu Popu.
 • The Doors znów grają! W kinie

  The Doors znów grają! W kinie

  Premiera dokumentalnego filmu Toma DiCillo o zespole The Doors to świetna okazja do przypomnienia najlepszych muzycznych dokumentów w historii kina oraz spojrzenia na wciąż aktualne zagadnienie: jak pokazać w kinie fenomen muzyki?
 • "Zawsze oceniam siebie 10 na 10"

  "Zawsze oceniam siebie 10 na 10"

  Kim jest 50 Cent? Artystą, który dzięki talentowi, pracowitości i uporowi w dążeniu do celu trafił na szczyt? Czy może karierowiczem i egomaniakiem, któremu koneksje i zbiegi okoliczności pozwoliły w ciągu kilku lat zarobić setki milionów dolarów? Na pewno osobą, bez której współczesny hip hop nie byłby taki sam.
 • Myslovitz. Życie to surfing

  Myslovitz. Życie to surfing

  Lubisz muzykę grupy Myslovitz? Artur Rojek to jeden z twoich idoli? Dziś (30 października) do księgarń trafia biografia "Myslovitz. Życie to surfing". W naszym konkursie możecie wygrać egzemplarze tej książki.
 • Sasha: Trzeba marzyć

  Sasha: Trzeba marzyć

  Sasha została studentką Akademii Sztuk Pięknych, ale marzy o tym, by po zdobyciu tytułu magistra na wydziale fotografii dostać się na reżyserię filmową.
 • "Powiew świeżości nad otwartą mogiłą"

  "Powiew świeżości nad otwartą mogiłą"

  Dobre cztery lata fani Huntera czekali na nowy album swoich ulubieńców. Niebywale wielobarwny brzmieniowo "HellWood", którego premiera odbyła się w połowie kwietnia 2009 roku, wydaje się największym osiągnięciem formacji ze Szczytna, płytą kompletną nie tylko pod względem muzycznym. O wszystkim w rozmowie z Bartoszem Donarskim opowiedział nam lider, wokalista i gitarzysta w jednej osobie, spiritus movens całego zamieszania, jak zawsze wysoce elokwentny Drak.
 • Jakie filmy lubi Doda?

  Jakie filmy lubi Doda?

  Kontrowersyjna piosenkarka nie lubi komedii. Zwłaszcza romantycznych...
 • Takiego koncertu jeszcze nie było!

  Takiego koncertu jeszcze nie było!

  Na polskich ekranach IMAX oraz w kinach posiadających projektory cyfrowe od piątku, 4 marca, można oglądać rewelacyjny trójwymiarowy koncert zespołu U2. Film "U2 3D" to lektura obowiązkowa dla każdego fana irlandzkiej grupy.
 • "Tarantino jest naszym Bogiem"

  "Tarantino jest naszym Bogiem"

  Zespół Video powstał ze zderzenia Tomasza Luberta, wcześniej lidera Virgin, z muzykami grupy Superpuder. Mówią o sobie - "poważny zespół złożony z niepoważnych ludzi" i jednocześnie odcinają się od wizerunku prześmiewców. Pierwsza płyta grupy zatytułowana "Video Gra" to efekt połączenia inspiracji britpopowych i filmowych. Z wokalistą Wojtkiem Łuszczykiewiczem i Tomkiem Lubertem, kompozytorem utworów Video, rozmawiała Emilia Chmielińska.