Film - filmy

Artykuły - Filmy (1941)

 • Najsłynniejsze restauracyjne sceny w historii kina

  Najsłynniejsze restauracyjne sceny w historii kina

  Restauracja to sceneria, którą filmowcy wprost uwielbiają. Ileż inscenizacyjnego potencjału kryje się w takiej przestrzeń! Jasna, wypełniona gośćmi sala, szykowne stroje, gwar rozmów, kelnerzy przeciskający się między stolikami – kilka prostych chwytów i już mamy olśniewający plan, w którym każdy chciałby się znaleźć i od którego widzowie nie potrafią oderwać oczu.
 • 4 filmy o surfingu, które warto zobaczyć

  4 filmy o surfingu, które warto zobaczyć

  Surfing to widowiskowy sport, popularny w szczególności na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, na Hawajach oraz w Australii, gdzie szacuje się, że nawet 10 procent wszystkich mieszkańców kraju to surferzy. Jeżeli lubisz oglądać surferów pokonujących wielkie fale, poznaj 4 filmy, które opowiadają o tym niezwykłym sporcie.
 • 4 filmy o podróżowaniu kamperem i nie tylko

  4 filmy o podróżowaniu kamperem i nie tylko

  Podróż samochodem inspiruje reżyserów od lat. Filmy o pokonywaniu długich tras na czterech kołach szczególnie często są kręcone w Stanach Zjednoczonych, gdzie międzystanowe drogi mają nawet kilka tysięcy długości i tworzą wyjątkową scenerią dla przygód kinowych bohaterów. Oto 4 filmy, które odpowiadają o podróżowaniu kamperem i nie tylko.
 • Co na "Dwóch Brzegach"?

  Co na "Dwóch Brzegach"?

  Filmy pokazujące najnowsze trendy światowej kinematografii, a także spotkania z twórcami, koncerty oraz wystawy wypełnią program 7. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi", który w sobotę, 27 lipca, rozpocznie się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
 • Trwa Sopot Film Festival 2013

  Trwa Sopot Film Festival 2013

  Projekcje ponad stu filmów - pełnometrażowych i krótkometrażowych, fabularnych i dokumentalnych, spotkania z twórcami, koncerty do filmów kina niemego - te m.in. wydarzenia złożą się na rozpoczęty w sobotę, 13 lipca, 13. Sopot Film Festival. Impreza potrwa do 21 lipca.
 • 40. Ińskie Lato Filmowe

  40. Ińskie Lato Filmowe

  Około 90 projekcji filmowych, spotkania z twórcami i imprezy towarzyszące zaplanowali organizatorzy jubileuszowego 40. Ińskiego Lata Filmowego. Tegoroczna edycja festiwalu w Ińsku (Zachodniopomorskie) rozpocznie się 9 sierpnia.
 • Nowe polskie filmy w 2013 roku

  Nowe polskie filmy w 2013 roku

  Życiorysy Lecha Wałęsy i Ryszarda Kuklińskiego, Powstanie Warszawskie, los cygańskiej poetki Papuszy i historia Karola Kota, seryjnego mordercy z Krakowa - stały się tematami lub inspiracjami dla znanych polskich reżyserów przy tworzeniu ich nowych filmów.
 • "Trzy Żywioły" we Wrocławiu

  "Trzy Żywioły" we Wrocławiu

  Festiwal Filmów Świata "Trzy Żywioły" rozpocznie się 23 listopada w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Podczas imprezy zostaną pokazane najlepsze, nagradzane na światowych festiwalach filmy dokumentalne.
 • Trwa Festiwal Ars Independent

  Trwa Festiwal Ars Independent

  Filmy, jakich w codziennym repertuarze kin na próżno szukać, można oglądać w Katowicach. Trwa tam druga edycja Festiwal Ars Independent. Imprezie towarzyszą różne konkursy.
 • Najbardziej dochodowe filmy 2012 roku

  Najbardziej dochodowe filmy 2012 roku

  Chociaż minęła dopiero połowa roku i "konkurs" na najbardziej dochodowy film wciąż trwa, warto przyjrzeć się dotychczasowym liderom box office'ów.