filmy 3D

Artykuły - Filmy 3D (7)

 • Uwaga na filmy i gry 3D

  Uwaga na filmy i gry 3D

  Z uwagi na ryzyko powstania wad wzroku naukowcy zdecydowanie odradzają dzieciom poniżej 6. roku życia oglądanie filmów w technologii 3D oraz granie w tego rodzaju gry komputerowe. Dlaczego? O opinię na ten temat poprosili
 • RMF 24: Technologia 3D może być niebezpieczna dla dzieci

  RMF 24: Technologia 3D może być niebezpieczna dla dzieci

  Technologia 3D może być groźna dla zdrowia dzieci – szczególnie dla ich oczu – alarmuje francuska Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Sanitarnego. Zaleca ona rodzicom, by zakazali dzieciom do 6. roku życia oglądania filmów w 3D i nie dopuszczali ich do urządzeń z trójwymiarowi wyświetlaczami.
 • Alan Parker krytykuje technologię 3D

  Alan Parker krytykuje technologię 3D

  Brytyjski reżyser Alan Parker uważa, że "Wielki Gatsby" Baza Luhrmanna został zrobiony w technologii 3D tylko po to, aby zwróciło się 120 milionów dolarów, jakie wpakowano w produkcję obrazu.
 • Pierwszy rosyjski film 3D

  Pierwszy rosyjski film 3D

  Fiodor Bondarczuk zakończył właśnie zdjęcia do pierwszego rosyjskiego filmu wojennego w technologii 3D. "Stalingrad" opowiada o jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej. Film, którego budżet wynosi 30 mln dolarów, wejdzie na ekrany kin w 2013 roku.
 • Kryzys filmów 3D

  Kryzys filmów 3D

  Filmy 3D, które jeszcze do niedawna chciało oglądać większość widzów, teraz tracą popularność. Większość ludzi woli oglądać cyfrowe wersje.
 • Oglądanie filmów w 3D nie jest szkodliwe

  Oglądanie filmów w 3D nie jest szkodliwe

  "Hugo i jego wynalazek" Martina Scorsese, faworyt tegorocznych Oscarów to kolejny film zrealizowany w popularnej technologii 3D. "Filmy 3D nie są szkodliwe dla narządu wzroku, jeśli tylko oglądamy je w umiarkowanym stopniu" - powiedział PAP prof. Jerzy Szaflik, konsultant krajowy ds. okulistyki.
 • Filmy 3D po raz pierwszy na Berlinale

  Filmy 3D po raz pierwszy na Berlinale

  Prawie 400 filmów z 58 krajów w tym trzy filmy w technologii 3D zobaczy publiczność festiwalu filmowego Berlinale, który rozpocznie się 10 lutego. Polscy twórcy zaprezentują cztery filmy. O Złotego Niedźwiedzia powalczy obraz "El Premio" z polskim udziałem.

Filmy - Filmy 3D (3)

 • "Robaczki z Zaginionej Doliny"

  "Robaczki z Zaginionej Doliny" to pierwsze na świecie połączenie realistycznych ujęć przyrody z generowaną komputerowo animacją 3D. Efekt pracy międzynarodowego zespołu grafików, kierowanych przez pomysłodawców serii - Thomasa Szabo i Hél'ne Giraud, urzeka zapierającymi dech w piersiach krajobrazami Prowansji i niespotykaną jakością trójwymiaru. Sympatyczni bohaterowie, ogromna dawka humoru i wartka akcja sprawiają, że to swoiste, komediowe skrzyżowanie "Mikrokosmosu" i "Avatara" z miejsca pokochają widzowie w wieku od lat 5 do 105. Te co brzęczą i fruwają, na swój film was zapraszają!
 • "Metallica Through The Never"

  Podczas realizowanego z ogromnym rozmachem koncertu grupy Metallica, młody członek ekipy koncertowej Trip (Dane DeHaan), dostaje zlecenie odebrania niezwykle ważnej przesyłki. Rutynowe z pozoru zadanie przeradza się w groźną, surrealistyczną odyseję, którą muzycznie ilustruje Metallica, wykonując na żywo swoje ikoniczne utwory. Zdeterminowany, by dostarczyć przesyłkę Metallice, zdany wyłącznie na siebie Trip pokonuje opustoszałe ulice miasta.
 • "Ostra randka 3D"

  Paweł Wilczak wciela się w przestępcę, który zamierza wykorzystać zakochaną w nim nastolatkę (Sylwia Boroń). Okazuje się jednak, że dziewczyna postanawia walczyć o swoje zagrożone życie i nie zamierza wykonywać jego poleceń.