filmoteka

Artykuły - Filmoteka (11)

 • Filmowe przeboje

  Filmowe przeboje

  Nowa seria filmowa na DVD już w sprzedaży!
 • "Kino na Wodzie" w Łazienkach

  "Kino na Wodzie" w Łazienkach

  "Hrabina Cosel" i "Marysia i Napoleon" - m.in. te filmy będzie można obejrzeć w "Kinie na Wodzie", które od 19 sierpnia będzie działało w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Pokazy, na które wstęp będzie wolny, współorganizuje Filmoteka Narodowa.
 • Kino w polskich szkołach

  W Warszawie zakończył się Festiwal Filmoteki Szkolnej, z udziałem uczniów i nauczycieli z całej Polski. Ekspertami w tym projekcie są m.in. znani artyści - wśród nich aktorzy Agata Buzek, Karolina Gruszka i Adam Woronowicz oraz reżyser Andrzej Jakimowski.
 • Odnowią przedwojenne filmy polskie

  Odnowią przedwojenne filmy polskie

  Filmoteka Narodowa, w ramach kilkuletniego projektu dofinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, podda procesowi renowacji, digitalizacji i rekonstrukcji ponad 40 przedwojennych polskich filmów - poinformował dyrektor filmoteki Tadeusz Kowalski.
 • Digitalizacja przedwojennych filmów

  Digitalizacja przedwojennych filmów

  Filmoteka Narodowa, w ramach kilkuletniego projektu dofinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, podda procesowi renowacji, digitalizacji i rekonstrukcji ponad 40 przedwojennych polskich filmów - poinformował dyrektor filmoteki Tadeusz Kowalski.
 • Zrekonstruowano polskie filmy dokumentalne z okresu II wojny

  Sześć zrekonstruowanych cyfrowo filmów dokumentalnych relacjonujących polskie przygotowania do II wojny światowej oraz przebieg wojny w Polsce wydały wspólnie na płycie DVD Filmoteka Narodowa (FN) i Narodowe Centrum Kultury (NCK).
 • Kontrowersyjna "Filmoteka szkolna"

  W gimnazjach i liceach realizowany będzie program "Filmoteka szkolna". Dobór reżyserów, w tym "pieszczochów" PRL, i tytułów obrazów budzi kontrowersje - ocenia "Nasz Dziennik".
 • Iluzjon w Narodowym?

  Filmoteka Narodowa szuka nowej siedziby dla swojego kina. Niezależnie od tego, gdzie przeniesie się Iluzjon, w nowe lokum trzeba zainwestować.
 • Będzie lepiej z polskim kinem?

  Będzie lepiej z polskim kinem?

  Nowe metody finansowania polskiej kinematografii, zbliżające się obchody 60-lecia polskiej animacji oraz planowany projekt o nazwie "Filmoteka Szkolna", skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych - to tematy poruszone w sobotę podczas Forum Stowarzyszenia Filmowców Polskich w Gdyni.
 • Filmoteka Narodowa ma 50 lat

  Filmoteka Narodowa ma 50 lat

  Filmoteka Narodowa obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji w środę, 2 marca, w warszawskiej Filharmonii Narodowej odbędzie się uroczysty koncert z udziałem pianistów Adama Makowicza i Leszka Możdżera.