Biznes - \ Film

Artykuły - \ Film (59)

 • Dlaczego Polsat uruchomi nowe kanały? Znamy odpowiedź

  Dlaczego Polsat uruchomi nowe kanały? Znamy odpowiedź

  Już niebawem do bukietu kanałów tematycznych Polsatu dołączą Disco Polo Music oraz Polsat Film 2, natomiast Polsat Biznes zostanie zastąpiony przez Polsat News Plus.
 • Fraking nie zapali twojej wody

  Fraking nie zapali twojej wody

  Wczoraj w PE odbyła się premiera filmu "FrackNation", który jest dziennikarskim dochodzeniem ws. faktów dotyczących wydobycia gazu łupkowego. Film polemizuje z amerykańskim "Gaslandem", który przedstawiał gaz łupkowy jako zagrożenie dla ludzi i środowiska.
 • Polski film: Niedawno kicz, dziś biznes

  Polski film: Niedawno kicz, dziś biznes

  Nasze kino wychodzi z kryzysu. Nieudane produkcje są zastępowane przez kasowe hity.
 • "Wilk z Wall Street" zapowiada krach?

  "Wilk z Wall Street" zapowiada krach?

  Ciekawą grafikę zaprezentowali ostatnio autorzy bondvigilantes.com, pokazując wpływ filmów o Wall Street na zachowanie rynku akcji. Często okazywały się one swoistym punktem zwrotnym. Ostatnio rekordy popularności bije "Wilk z Wall Street", autobiograficzny film o Jordanie Belfordzie.
 • Kino Polska kupuje prawa do filmów za 7,9 mln dolarów

  Kino Polska kupuje prawa do filmów za 7,9 mln dolarów

  28 listopada 2013 roku spółka Kino Polska Program, należąca do Kino Polska TV, zawarła umowę nabycia praw do filmów w ramach licencji od spółki Cinephil France. Umowa dotyczy wykorzystywania wskazanych w umowie tytułów filmowych w obszarze telewizji płatnej oraz VOD. Łączna kwota za wszystkie tytuły wynosi 7,9 mln dol. (ok. 24,5 mln zł).
 • "Taksówka do marzeń" Banku Millennium rusza w trasę

  "Taksówka do marzeń" Banku Millennium rusza w trasę

  10 października rozpoczął się wyjątkowy konkurs "Taksówką do marzeń", organizowany przez Bank Millennium w serwisie YouTube. Uczestnicy, którzy nagrają krótki film przekonujący, że to właśnie ich marzenia zasługują na spełnienie, otrzymają od Banku nagrodę finansową na realizację swoich planów.
 • Janusz Weiss z dwiema audycjami w radiowej Jedynce

  Janusz Weiss z dwiema audycjami w radiowej Jedynce

  Od 23 września 2013 roku Pierwszy Program Polskiego Radia wprowadzi jesienną ramówkę. Wśród nowych propozycji znajdą się m.in. dwie audycje Janusza Weissa, "Był taki film" Pawła Sztompke oraz audycja psychologiczna "Problem z głowy" Niny Karczmarewicz.
 • TVP pokaże kontrowersyjny film o wojnie "Nasze matki, nasi ojcowie"

  TVP pokaże kontrowersyjny film o wojnie "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Telewizja Polska pokaże w czerwcu trzyczęściowy niemiecki film "Nasze matki, nasi ojcowie", który ukazuje II wojnę światową przez pryzmat losów młodych berlińczyków. Produkcję niemieckiej telewizji ZDF krytykowano w Polsce za przedstawianie partyzantów z AK jako antysemitów.
 • CDP.pl wprowadzi filmy na swoją platformę

  Spółka CDP.pl z grupy CD PROJEKT rozpoczęła zamknięte testy serwisu filmowego. Po zakończeniu testów do oferty platformy cyfrowej CDP.pl trafi nowa kategoria produktów, czyli filmy. W przeciwieństwie do innych serwisów internetowych, na CDP.pl widz nie będzie płacił za wypożyczenie lub jednokrotne obejrzenie filmu, ale pozostanie jego właścicielem na zawsze.
 • Miesięcznik "Film" znika z rynku

  Miesięcznik "Film" znika z rynku

  W czerwcu ukaże się ostatni numer miesięcznika "Film". Z powodu niskiej rentowności magazynu, wydawca Platforma Mediowa Point Group postanowił zamknąć działające od 1946 roku pismo.