Film Spring Open

Artykuły - Film Spring Open (11)

 • Plenery Film Spring Open 2016 za nami

  Plenery Film Spring Open 2016 za nami

  ​Zakończyły się Plenery Film Spring Open, 10-dniowe warsztaty filmowe, na które do Krakowa przyjechało blisko 300 osób z Polski i zagranicy. Gościem specjalnym tegorocznej edycji była Juliette Binoche. Przyjazd laureatki Oscara zbiegł się w czasie z obchodami roku Krzysztofa Kieślowskiego, którego "Niebieski" przyniósł aktorce Cezara i stał się niezwykle ważnym filmem w jej karierze.
 • Juliette Binoche w Krakowie

  Juliette Binoche w Krakowie

  Francuska aktorka filmowa Juliette Binoche przyjechała do Krakowa, by wziąć udział w 11. edycji Plenerów Film Spring Open Sławomira Idziaka w krakowskich Przegorzałach. W sobotę, 1 października, gwiazda spotkała się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej.
 • Juliette Binoche na Film Spring Open

  Juliette Binoche na Film Spring Open

  Francuska aktorka Juliette Binoche będzie gościem specjalnym tegorocznych Plenerów Film Spring Open Sławomira Idziaka, które na przełomie września i października odbędą się w podkrakowskich Przegorzałach.
 • Plenery Film Spring Open: Twórcy internetowi i filmowcy w Krakowie

  Plenery Film Spring Open: Twórcy internetowi i filmowcy w Krakowie

  Po raz pierwszy w historii Plenerów Film Spring Open połączone zostaną siły polskich twórców internetowych i filmowców. Już 30 września ruszy nowa odsłona imprezy w Krakowie. Tym razem do stolicy małopolski przyjadą YouTuberzy, vlogerzy, blogerzy oraz inni przedstawiciele nowych mediów, którzy wezmą udział w organizowanych przez Sławomira Idziaka warsztatach dla filmowców.
 • Twórcy internetowi na Plenerach Film Spring Open

  Twórcy internetowi na Plenerach Film Spring Open

  YouTuberzy, vlogerzy, blogerzy oraz inni przedstawiciele nowych mediów wezmą w tym roku udział w organizowanych przez Sławomira Idziaka Plenerach Film Spring Open w Krakowie. Na zaproszenie organizatorów będą mogli spróbować swoich sił i pokazać się w świecie filmowym.
 • Natalie Portman w Polsce: Wspaniale jest być tutaj

  Natalie Portman w Polsce: Wspaniale jest być tutaj

  26 września w krakowskich Przegorzałach rozpoczęły się interdyscyplinarne warsztaty audiowizualne organizowane przez Sławomira Idziaka. Zaproszenie na jubileuszową edycję Plenerów przyjęła Natalie Portman. Aktorka podzieliła się doświadczeniami z pracy na planie "A Tale of Love and Darkness" i odebrała klucz do Cinebusa.
 • Sławomir Idziak: Dotychczasowy model produkowania filmów zestarzał się

  Sławomir Idziak: Dotychczasowy model produkowania filmów zestarzał się

  W dniach 26 września - 5 października w krakowskich Przegorzałach odbędzie się 10. edycja plenerów Spring Film Open. Pomysłodawca warsztatów, operator Sławomir Idziak, opowiedział w rozmowie z Interią, dlaczego zamiast kręcić nowe filmy, woli modernizować metody produkcji filmowej i edukować przyszłe pokolenia filmowców.
 • Natalie Portman ma uczyć młodych filmowców w Krakowie

  Natalie Portman ma uczyć młodych filmowców w Krakowie

  Rozpoczęły się zapisy na 10. Plenery Film Spring Open. Organizowane przez Sławomira Idziaka interdyscyplinarne warsztaty audiowizualne odbywać się będą w krakowskich Przegorzałach od 26 września do 5 października. Gościem specjalnym jubileuszowej edycji ma być Natalie Portman.
 • Plenery Film Spring Open rozpoczęły się w Krakowie

  Plenery Film Spring Open rozpoczęły się w Krakowie

  Plenery Film Spring Open 2014, czyli warsztaty filmowe dla młodych adeptów kina, rozpoczęły się w środę w Krakowie. W tym roku udział w przedsięwzięciu organizowanym przez znanego operatora Sławomira Idziaka bierze co najmniej 250 osób z Polski i z zagranicy.
 • Z innej perspektywy

  Z innej perspektywy

  - Śledzenie filmów w technologii 3D jest całkowicie naturalnym sposobem oglądania - przekonuje Sławomir Idziak, jeden z najwybitniejszych polskich operatorów. Z artystą rozmawiamy m.in. o "Bitwie Warszawskiej 1920" Jerzego Hoffmana, czyli pierwszym polskim filmie fabularnym, który powstał w 3D. Twórca wyjaśnia także, czemu lubi pomagać młodym filmowcom i jak odkrył talent Nataszy Urbańskiej.

Zdjęcia - Film Spring Open (7)

Filmy - Film Spring Open (2)

 • Film Spring Open 2011 w Krakowie

  W niedzielę (27 marca) w Krakowie rozpoczął się Film Spring Open 2011 - trwający blisko dwa tygodnie plener filmowy, podczas którego spotykają się młodzi twórcy filmowi z całego świata. Warsztaty poprowadzi m.in. Sławomir Idziak.
 • Nowy rozdział w historii kina

  O technologii 3D i nowym sposobie opowiadania - mówi operator filmowy, Sławomir Idziak. W Krakowie ruszył Film Spring Open, którego motywem przewodnim jest właśnie technika 3D.