film muzyczny

Artykuły - Film muzyczny (10)

 • Powstanie film o Lemmym Kilmisterze. Poznaliśmy szczegóły

  Powstanie film o Lemmym Kilmisterze. Poznaliśmy szczegóły

  Trwają prace nad filmem biograficznym o Lemmym Kilmisterze. Był legendarnym rockowym wokalistą i basistą.
 • Powstaje film o Michale Giercuszkiewiczu. "30 lat wymówek"

  Powstaje film o Michale Giercuszkiewiczu. "30 lat wymówek"

  "30 lat wymówek" to film o polskim perkusiście Michale Giercuszkiewiczu, który od lat żyje... na tratwie.
 • Timberlake przed kamerą Finchera

  Timberlake przed kamerą Finchera

  David Fincher powróci do dawnej profesji. Amerykanin wyreżyseruje teledysk do najnowszego singla Justina Timberlake'a "Suit & Tie". Będzie to pierwszy krótkometrażowy film muzyczny Finchera od ośmiu lat.
 • Chopin: Filmowe motywy

  Chopin: Filmowe motywy

  "Chopin. Pragnienie miłości" Jerzego Antczaka, film muzyczny "Utwory w kolorze", materiały Polskiej Kroniki Filmowej znalazły się na trzypłytowym albumie "Chopin. Filmowe motywy", wydanym przez Filmotekę Narodową.
 • Skandynawska ofensywa

  Skandynawska ofensywa

  Dwie skandynawskie produkcje: norweska komedia "Białe szaleństwo" i duńsko-szwedzki thriller "Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" trafiają w piątek na ekrany naszych kin. Repertuar uzupełnią: polska komedia obyczajowa, hiszpański horror, amerykańska animacja, remake słynnego filmu muzycznego i francusko-kanadyjski dokument.
 • Johnny Cash: Biografia ze Złotymi Globami

  Johnny Cash: Biografia ze Złotymi Globami

  "Walk the Line" (w polskim tłumaczeniu "Spacer po linie"), filmowa biografia legendarnego Johnny'ego Casha z Joaquinem Phoenixem i Reese Witherspoon w rolach głównych, otrzymała Złoty Glob w kategorii najlepszy film muzyczny.
 • Costner zatańczy i zaśpiewa

  Costner zatańczy i zaśpiewa

  Kevin Costner ("Bezprawie", "3000 mil do Graceland", "Tańczący z wilkami") negocjuje swój udział w nowej wersji słynnego musicalu z 1949 roku "On the Town". Jeśli rozmowy zakończą się sukcesem, będzie to pierwszy film muzyczny w karierze hollywoodzkiego gwiazdora.
 • Depeche Mode na DVD

  Depeche Mode na DVD

  Słynna brytyjska grupa Depeche Mode postanowiła wydać na DVD "Devotional", film muzyczny nakręcony podczas światowej trasy w 1993 roku. Za kamerą stał znany fotograf i reżyser Anton Corbijn, długoletni współpracownik grupy Dave'a Gahana. Dwupłytowe wydawnictwo ukaże się 20 września.
 • George Romero wskrzesza rockmanów

  George Romero wskrzesza rockmanów

  George Romero ("Noc żywych trupów", "Świt żywych trupów") zamierza zrealizować film muzyczny pod tytułem "Diamond Dead". Obraz będzie czarną komedią opowiadającą o zmarłych członkach zespołu rockowego z lat 80., którzy pewnego dnia zostają... przywróceni do życia. Muzykę do projektu skomponuje Richard Hartley, odpowiedzialny niegdyś za kultowy musical "The Rocky Horror Picture Show".
 • "Niezależne, krutkie filmy muzyczne" czyli różne wcielenia Kazika

  "Niezależne, krutkie filmy muzyczne" czyli różne wcielenia Kazika

  Fani Kazika Staszewskiego muszą się przygotować na kolejną pozycję nowości, która znacznie uszczupli ich portfele. 1 października do sklepów trafi nowa płyta formacji Kult zatytułowana "Salon Recreativo", ale wcześniej, już w najbliższy w poniedziałek, 3 września, wytwórnia SP Records zaoferuje wielbicielom wszelkich wcieleń Kazika kasetę wideo z teledyskami, zatytułowaną niezbyt ortograficznie "Niezależne, krutkie filmy muzyczne (zwane czasami teledyskami, lub o, zgrozo didełoklipami)"

Filmy - Film muzyczny (1)

 • Joanna Kulig zagra w filmie muzycznym z Maciejem Stuhrem

  Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w filmie „Excentrycy” Janusza Majewskiego. Partnerować będą jej Sonia Bohosiewicz i Maciej Stuhr. Film będzie historią muzyka jazzowego z lat 50., który po powrocie z Anglii do Polski zakłada big-band. Obecnie Joanna Kulig kończy pracę na planie filmu „Niewinne” w reżyserii Anne Fontaine. Film „Excentrycy” będzie ekranizacją powieści Włodzimierza Kowalewskiego pod tym samym tytułem. Akcja książki toczy się w latach 50. XX wieku w Ciechocinku. Bohaterem jest jazzman Fabian, który wraca z Anglii do Polski, aby – jak sam mówi – grać swing. W Ciechocinku zakłada zespół złożony z młodych bikiniarzy grających na potańcówkach, stroiciela fortepianów, tajemniczej femme fatale Modesty i śmiertelnie chorej Wandy. W rolę Fabiana wcieli się Maciej Stuhr. Jako jego koleżanki z zespołu wystąpią Sonia Bohosiewicz i Joanna Kulig. – W tym filmie będę tańczyć boogie-woogie i śpiewać muzykę jazzową z lat 50. Moja postać ma głęboką tajemnicę, okazuje się jednak, że fatalnie się zakochuje i to jest bardzo problematyczne – mówi Joanna Kulig.