wydarzenia - film dokumentalny

Artykuły - Film dokumentalny (6)

 • Film o historii kamorry będzie wyświetlany w szkołach średnich

  40 lat historii neapolitańskiej mafii, kamorry, przedstawia przygotowany dla włoskiej młodzieży film dokumentalny. Zostanie on rozesłany do szkół średnich w całym kraju, a jego projekcje będą elementem nauki praworządności.
 • Rosja: Kontrowersyjny film dokumentalny

  "Czy Stalin mógł powstrzymać Hitlera?" - to tytuł nadanego wczoraj wieczorem przez państwową telewizję Kanał Pierwszy filmu dokumentalnego, w którym odpowiedzialnością za doprowadzenie do II wojny światowej obarczono przede wszystkim Anglię i Francję.
 • MSZ zapyta Rosjan o film z Katynia

  Resort dyplomacji zapyta rosyjskie władze o film dokumentalny na temat zbrodni katyńskiej - poinformował wiceszef MZS Ryszard Schnepf. Według Tadeusza Kisielewskiego, autora książki "Katyń. Zbrodnia i kłamstwo", taki film został nakręcony w 1940 r. przez NKWD dla celów szkoleniowych.
 • Grób Świętej Rodziny czy kant?

  Grób Świętej Rodziny czy kant?

  Ekipa znanego reżysera i producenta Jamesa Camerona zrealizowała film dokumentalny i przedstawiła materialne dowody stwierdzające, że odkryto grób Jezusa i Jego rodziny. Wcześniejsza afera z trumną "Jakuba, brata Jezusa" wskazuje, że i w sprawie grobu Świętej Rodziny trzeba zachować ostrożność.
 • Złota Palma dla Moore'a

  "Farenheit 9/11", film dokumentalny kontrowersyjnego amerykańskiego reżysera z USA, Michaela Moore'a, zdobył Złotą Palmę na 57. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Film bardzo ostro krytykuje prezydenta George'a W. Busha i wojnę w Iraku.
 • Film dokumentalny o wojsku - pełen wulgaryzmów i przekleństw

  Mnożą się protesty w sprawie filmu dokumentalnego prezentującego szkolenie młodych żołnierzy w jednostce w Tomaszowie Mazowieckim. List otwarty dotyczący filmu "Kawaleria powietrzna" wystosował biskup polowy Sławoj Leszek Głódź. W liście wyraził swój protest i oburzenie treścią filmu.