InteriaTV - film dokumentalny

Filmy - Film dokumentalny (18)

 • Górale - Odcinek 21

  Niezwykły świat współczesnych polskich górali. Z gór czerpią odwagę, siłę, zręczność oraz zamiłowanie do wolności. Wyróżnia ich gwara, tradycyjne stroje, oryginalne zwyczaje i hardy charakter. Jak radzą sobie z wyzwaniami XXI wieku?
 • Górale - Odcinek 5

  Niezwykły świat współczesnych polskich górali. Z gór czerpią odwagę, siłę, zręczność oraz zamiłowanie do wolności. Wyróżnia ich gwara, tradycyjne stroje, oryginalne zwyczaje i hardy charakter. Jak radzą sobie z wyzwaniami XXI wieku?
 • Anna Dereszowska o przemocy seksualnej wobec kobiet w Indiach

  Anna Dereszowska wystąpiła w filmie dokumentalnym przedstawiającym trudną sytuację kobiet w Indiach. W wyprodukowanym przez TVN Style wzięły udział trzy indyjskie dziewczęta, które przeżyły napaść na tle seksualnym, oraz rodzice zmarłej przed dwoma laty Damini – ofiary brutalnego gwałtu w Delhi. Anna Dereszowska, która spotkała się z bohaterkami filmu, przyznaje, że praca przy tej produkcji była dla niej trudnym, wyczerpującym emocjonalnie przeżyciem.
 • "Gottland": Wszystko jest taśmą produkcyjną

  Nowelowy dokument "Gottland" na podstawie cyklu reportaży Mariusza Szczygła 7 listopada trafi na ekrany kin. - Nasze życie jest jak taśma produkcyjna – autor dzieli się wrażeniami po seansie jednej z noweli, opowiadającej o fabryce butów Bata "Dzień ma 86 400 sekund".
 • "Gottland": Są grzechy niewybaczalne

  Nowelowy dokument "Gottland" na podstawie cyklu reportaży Mariusza Szczygła trafi 7 listopada na ekrany kin. Autor porównuje jeden z tekstów książki - reportaż o czeskiej aktorce Lídi Baarovej - z filmowym odpowiednikiem.
 • "Scena zbrodni"

  Reżyser Joshua Oppenheimer spędził siedem lat z "emerytowanymi" dowódcami brygad śmierci w Indonezji. Przed puczem nielegalnie sprzedawali pod kinami bilety na amerykańskie filmy gangsterskie. W swojej "wyzwoleńczej" działalności wzorowali się - jak twierdzą - na hollywoodzkich produkcjach, ale w rzeczywistości ich działalność to po prostu połączenie szmalcownika z mordercą. Gdy reżyser proponuje im filmowe odtworzenie dokonywanych zbrodni, z wigorem załatwiają aktorów, dekoracje, kostiumy i dyskutują o możliwych scenariuszach rekonstrukcji. Praca przy filmie obiera jednak nieoczekiwany kierunek...
 • "Więcej niż miód"

  Pszczoły zamieszkują Ziemię równie długo jak człowiek, ale gdy one wyginą – jak twierdził Einstein – ludziom pozostaną nie więcej niż cztery lata życia. W ciągu ostatniej dekady wyginęły ich miliony. W Chinach doszło już nawet do tego, że rolnicy zatrudniają ludzi, którzy zamiast pszczół zapylają rośliny... Wykorzystując najnowszą technologię, umożliwiającą obserwację pszczół w ulu i w locie, reżyser Markus Imhoof, prywatnie wnuk pszczelarza, pokazuje rolę w naszym świecie i piękno pszczół, a także fatalizm ich losu. Podróżując z kamerą po całym świecie filmuje tereny, na których zamieszkują pszczoły, a za pomocą mikroskopowych zdjęć pokazuje jak żyją i zachowują się w gniazdach i ulach. W filmie poznajemy pszczelarzy, naukowców i rolników, owładniętych pasją do pszczół i pragnących poznać tajemnicę ich masowej śmierci. „Więcej niż miód” to dokumentalny blockbuster i jeden z najdroższych w historii filmów dokumentalnych, zrealizowany przez producentów głośnych filmów „Nakarmimy świat” oraz „Zaróbmy jeszcze więcej”.
 • "Kto cię uczył jeździć?"

  "Kto cię uczył jeździć?" to pełna poczucia humoru historia trójki cudzoziemców, którzy mieszkając daleko od swoich ojczyzn, przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy. Mirela, która wyemigrowała z Niemiec do Indii, Jakez, który z USA przeniósł się do Japonii oraz Koreanka Heyn Won, która mieszka dziś w Niemczech wszyscy mają ten sam problem: chcą zdobyć lokalne prawo jazdy. Obowiązkowe jazdy z instruktorem stanowią jednak trudny orzech do zgryzienia i szybko uczą młodych ludzi kultury krajów, w których zdecydowali się mieszkać. Okazuje się, że nauka przepisów ruchu drogowego w obcym mieście nie jest wcale taka łatwa, jak by się mogło wydawać i prowadzi często do wielu zabawnych sytuacji. "Kto cię uczył jeździć?" to przebój 10. edycji PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, pokazywany w sekcji filmowej "Miasto jest nasze".
 • "Koniec czasu. Wszystko zaczyna się teraz"

  Twórcą tego filmu jest wizjoner, którego adekwatniej byłoby nazwać kompozytorem obrazu i dźwięku. Peter Mettler z kamerą przemierza świat, aby zbadać ludzkie koncepcje czasu. Jego film jest urzekającym połączeniem filmu dokumentalnego i spekulacji filozoficznej, poszerzającej ludzkie horyzonty.
 • "Viramundo"

  "Viramundo" zaczyna się w małej amazońskiej wiosce, gdzie Gilberto Gil gra koncert transmitowany w świat za pomocą internetu. Ten występ jest swoistym manifestem wyjątkowego artysty, który postanowił wyruszyć w podróż po południowej półkuli w poszukiwaniu śladów ginącej w globalnym świecie różnorodności. Wyprawa ta poprowadzi legendarnego brazylijskiego muzyka i jednego z pionierów Tropicalismo z jego ojczyzny, przez Południową Afrykę aż do Australii.