film dokumentalny

Artykuły - Film dokumentalny (74)

 • F1. Powstał nowy film o Michaelu Schumacherze - niepublikowane wcześniej zdjęcia i nagrania

  F1. Powstał nowy film o Michaelu Schumacherze - niepublikowane wcześniej zdjęcia i nagrania

  Film dokumentalny pod tytułem "Michael Schumacher" został już ukończony, a rodzina wydała pozwolenie na jego publikację. Ma ukazywać prywatne nagrania i zdjęcia, które nigdy wcześniej nie zostały upublicznione.
 • Powstaje film o Michale Giercuszkiewiczu. "30 lat wymówek"

  Powstaje film o Michale Giercuszkiewiczu. "30 lat wymówek"

  "30 lat wymówek" to film o polskim perkusiście Michale Giercuszkiewiczu, który od lat żyje... na tratwie.
 • Fish: "Polska" w Warszawie

  Fish: "Polska" w Warszawie

  W sobotę (19 marca) w Kinie Wisła w Warszawie odbędzie się polski premierowy pokaz dokumentalnego filmu "Polska" o Fishu, byłym wokaliście grupy Marillion.
 • Najlepsze muzyczne dokumenty z ostatnich lat

  Najlepsze muzyczne dokumenty z ostatnich lat

  Niektóre oczywiste, inne zaskakujące. Ale wszystkie w równym stopniu przyciągające uwagę. Bo dobry muzyczny dokument powinien trzymać w napięciu, jak porządna hollywoodzka produkcja. Oto 10 najciekawszych z ostatniego dwudziestolecia.
 • Powstaje film o liderze grupy Exodus

  Powstaje film o liderze grupy Exodus

  Ruszyły zdjęcia do filmu dokumentalnego o Władysławie Komendarku - mistrzu muzyki elektronicznej, jednym z liderów popularnej niegdyś grupy Exodus. Film ma mieć swoją premierę podczas tegorocznego Festiwalu Soundedit w Łodzi.
 • Tak się bawi Ke$ha

  Tak się bawi Ke$ha

  Nakręcony przez brata Ke$hy serial dokumentalny pokazuje, jak 26-letnia Amerykanka korzysta z uroków sławy. Bez ogródek, bez upiększania, bez cenzury. Jest pot, seks, alkohol i picie moczu.
 • Negatyw rusza do Chin

  Negatyw rusza do Chin

  Śląska grupa Negatyw 23 kwietnia rozpocznie trasę w Chinach. W tym kraju gitarowa formacja spędzi 30 dni.
 • Maciek z "Klanu" bohaterem filmu

  Maciek z "Klanu" bohaterem filmu

  Film dokumentalny "Podwójne życie Piotra S." jest historią Piotra Swenda, który w serialu "Klan" występuje w roli Maciusia. Od kilkunastu lat chłopiec żyje w dwóch światach - rzeczywistym i serialowym. Czasami granica pomiędzy tymi światami się zaciera.
 • "Zabójca z lubieżności" w TVP2

  "Zabójca z lubieżności" w TVP2

  We wtorek, 19 marca, telewizyjna Dwójka pokaże premierowo najnowszy film dokumentalny Marcina Koszałki, zatytułowany "Zabójca z lubieżności". Ważnym elementem obrazu są sekwencje animowane, których autorem jest Robert Sowa.
 • Film o polskich piłkarzach trafi do kin

  Film o polskich piłkarzach trafi do kin

  Film dokumentalny Marcina Koszałki "Będziesz legendą człowieku" już 15 marca zadebiutuje w polskich kinach. Wielokrotnie nagradzany reżyser tym razem zagląda za kulisy Euro 2012, pokazując miejsca i sytuacje, jakich nigdy nie utrwaliła żadna kamera telewizyjna.

Filmy - Film dokumentalny (18)

 • Górale - Odcinek 21

  Niezwykły świat współczesnych polskich górali. Z gór czerpią odwagę, siłę, zręczność oraz zamiłowanie do wolności. Wyróżnia ich gwara, tradycyjne stroje, oryginalne zwyczaje i hardy charakter. Jak radzą sobie z wyzwaniami XXI wieku?
 • Górale - Odcinek 5

  Niezwykły świat współczesnych polskich górali. Z gór czerpią odwagę, siłę, zręczność oraz zamiłowanie do wolności. Wyróżnia ich gwara, tradycyjne stroje, oryginalne zwyczaje i hardy charakter. Jak radzą sobie z wyzwaniami XXI wieku?
 • Anna Dereszowska o przemocy seksualnej wobec kobiet w Indiach

  Anna Dereszowska wystąpiła w filmie dokumentalnym przedstawiającym trudną sytuację kobiet w Indiach. W wyprodukowanym przez TVN Style wzięły udział trzy indyjskie dziewczęta, które przeżyły napaść na tle seksualnym, oraz rodzice zmarłej przed dwoma laty Damini – ofiary brutalnego gwałtu w Delhi. Anna Dereszowska, która spotkała się z bohaterkami filmu, przyznaje, że praca przy tej produkcji była dla niej trudnym, wyczerpującym emocjonalnie przeżyciem.
 • "Gottland": Wszystko jest taśmą produkcyjną

  Nowelowy dokument "Gottland" na podstawie cyklu reportaży Mariusza Szczygła 7 listopada trafi na ekrany kin. - Nasze życie jest jak taśma produkcyjna – autor dzieli się wrażeniami po seansie jednej z noweli, opowiadającej o fabryce butów Bata "Dzień ma 86 400 sekund".