film animowany

Artykuły - Film animowany (25)

 • "Świteź" w kinach

  "Świteź" w kinach

  "Świteź", głośny i wielokrotnie doceniany na zagranicznych festiwalach krótkometrażowy film animowany Kamila Polaka, doczekał się krajowej dystrybucji i trafi na duży ekran. Już 25 kwietnia w warszawskim kinie Iluzjon odbędzie się uroczysta premiera z udziałem twórców filmu.
 • Przedwojenna Warszawa w 3D

  Przedwojenna Warszawa w 3D

  Film animowany "Warszawa 1935", pokazujący w 3D, jak wyglądała przed II wojną stolica Polski, trafi 15 marca do kin. Rekonstrukcja cyfrowa powstała na podstawie dostępnych materiałów archiwalnych - wyjaśniają twórcy.
 • Banderas i Hayek w Polsce

  Banderas i Hayek w Polsce

  Antonio Banderas i Salma Hayek, aktorzy dubbingujący głównych bohaterów w filmie "Kot w butach 3D", przyjechali do Warszawy. Najnowsza komedia animowana twórców "Shreka" wejdzie do polskich kin 5 stycznia 2012.
 • "Miasto ruin" nagrodzone

  "Miasto ruin" nagrodzone

  "Miasto ruin" - polski krótkometrażowy film animowany, przedstawiający zburzoną po wojnie Warszawę - otrzymał prestiżową nagrodę Muse Award. Nagroda, traktowana jest jako muzealny odpowiednik Oscara, jest przyznawana co roku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Muzeów.
 • Słynna Mariolka w mackach Marsa

  Słynna Mariolka w mackach Marsa

  Igor Kwiatkowski, współzałożyciel kabaretu Paranienormalni i twórca postaci słynnej Mariolki, debiutuje w dubbingu! Niebawem usłyszymy jego głos w filmie "Matki w mackach Marsa".
 • Dziedzictwo Chopina w 3D

  Dziedzictwo Chopina w 3D

  W Polsce powstaje pełnometrażowy film animowano - aktorski, realizowany w technice stereoskopowej 3D "Latająca maszyna".
 • Animowany film na podstawie Resident Evil

  Animowany film na podstawie Resident Evil

  Capcom postanowił umilić graczom oczekiwanie na szóstą odsłonę serii Resident Evil.
 • Fenomen animacji. Nagrody do wygrania!

  Fenomen animacji. Nagrody do wygrania!

  W ostatnich latach w Polsce wzrosło zainteresowanie kinem animowanym. Pojawiły się także publikacje na ten temat. Po ciekawej analizie młodej, polskiej animacji w tomie "24 klatki na sekundę. Rozmowy o animacji" Mariusza Frukacza, na rynku pojawiła się książka Pawła Sitkiewicza "Małe wielkie kino. Film animowany od narodzin do końca okresu klasycznego".
 • Dante's Inferno - komiks i film animowany

  Dante's Inferno - komiks i film animowany

  Promocja Dante's Inferno potrafi przybierać dziwne formy. Tym razem postanowiono powrócić do klasycznych rozwiązań podając datę premiery filmu animowanego oraz udostępniając pierwsze plansze komiksu.
 • Krótki, tani i śmieszny

  Krótki, tani i śmieszny

  Dobry film animowany powinien krótki, tani i śmieszny - mówił w Poznaniu młodym adeptom animacji mistrz tej sztuki Bill Plympton. Amerykański twórca jest gwiazdą trwającego w Poznaniu II Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator/2009.

Filmy - Film animowany (13)

 • "Pinokio"

  Animacja opowiada o drewnianym pajacyku imieniem Pinokio, którego marzeniem jest być zwykłym chłopcem.
 • Jacek Braciak pogromcą Artura Barcisia i Cezarego Żaka!

  Po zdobyciu serc europejskich widzów, przebojowy "Rycerz Blaszka. Pogromca smoków" zmierza na nasze ekrany. W tytułowej roli niezłomnego rycerza, co nie lęka się przygód i korozji, wystąpił Jacek Braciak, który stanie do walki z dwugłowym smokiem przemawiającym głosami Artura Barcisia i Cezarego Żaka. - W trakcie prac nad Blaszką przypomniały mi się moje zamiłowania z lat dziecinnych - do techniki i jazdy konnej. Pamiętam, jak wykradałem ojcu ze stajni kobyłę i całą noc jeździłem udając Indianina. Miałem strzały. Uszyłem sobie nawet mokasyny z tornistra. Wszystko po to, by nocami podkradać sąsiadom truskawki i śliwki – wspomina aktor.
 • "Rysiek Lwie Serce"

  "Rysiek Lwie Serce" to pełna szalonych przygód opowieść o dzielnym chłopcu, który chciał być rycerzem, a także o krokodylu, który nie bardzo chciał być smokiem.
 • Superbohaterka w burce broni muzułmańskich dziewcząt

  Najmłodsi telewidzowie w Pakistanie już niedługo z wypiekami na twarzy będą śledzić przygody nową super bohaterki. To Mścicielka w Burce – na co dzień łagodnie usposobiona nauczycielka. W przebraniu walczy z gangsterami pod wodzą złego Baby Bandooka, którzy chętnie pozamykaliby wszystkie szkoły dla dziewcząt działające w Pakistanie, w tym także szkołę w fikcyjnym mieście Halwapur, w której pracuje dzielna pani profesor. W walce ze złem i nietolerancją pomaga jej troje uczniów. Publicyści podkreślają, że ta z pozoru zwyczajna kreskówka ma doniosłe znaczenie społeczne i wpisuje się w kampanię na rzecz dostępu pakistańskich dziewcząt do edukacji. W północno-zachodnich rejonach kraju, opanowanych przez talibów, tysiące dziewczynek nie może chodzić do szkoły. Czy animowana super bohaterka doda im odwagi w walce o swoje prawa?