\ Film

Artykuły - \ Film (9559)

 • Jeep Renegade. Całkowicie nowy, tani model! Film

  Jeep Renegade. Całkowicie nowy, tani model! Film

  Jeśli komuś wydawało się, że po nowym Cherokee styliści Jeepa nie stworzą już nic, co byłoby w stanie wywołać większe kontrowersje, był w błędzie.
 • Krzysztof Krauze: Prawdziwe historie

  Krzysztof Krauze: Prawdziwe historie

  "Gry uliczne", "Dług", "Mój Nikifor", "Plac Zbawiciela" - każdy film Krzysztofa Krauzego nie tylko zdobywał prestiżowe wyróżnienia, lecz także prowokował ważną społeczną debatę. Dziś, w wigilię, dotarła do nas informacja o śmierci reżysera.
 • 52 lata temu bracia Kaczyńscy ukradli księżyc

  52 lata temu bracia Kaczyńscy ukradli księżyc

  "W rolach Jacka i Placka występują dwaj 12-letni bracia: Lech i Jarosław Kaczyńscy. Obaj znają powieści Makuszyńskiego od dawna. Praca w filmie nie męczy ich, chętnie spędzają długie godziny na planie, wszystko ich tutaj interesuje" - pisała w reportażu z planu filmu "O dwóch takich co ukradli księżyc" wysłanniczka magazynu "Film". 12 listopada 1962 roku odbyła się premiera tego obrazu.
 • Banasiuk nagrodzony we Francji za rolę w "Płynących wieżowcach"

  Banasiuk nagrodzony we Francji za rolę w "Płynących wieżowcach"

  Mateusz Banasiuk został nagrodzony na festiwalu A l'Est, du Nouveau we Francji za kreację w filmie "Płynące wieżowce". To już drugi po Film Forum Zadar festiwal, z którego aktor wraca ze statuetką za rolę Kuby.
 • Film o głośnej seksaferze nie wejdzie do kin

  Film o głośnej seksaferze nie wejdzie do kin

  Amerykański film "Welcome to New York" o głośnej seksaferze, w którą zamieszany był były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn, nie wejdzie na ekrany francuskich kin - zapowiadają producenci. Nadsekwańskie media sugerują, że zastraszyła ich była żona Strauss-Kahna - milionerka Anne Sinclair.
 • Nicole Kidman jako księżna Monako

  Nicole Kidman jako księżna Monako

  16 maja na ekrany polskich kin trafi nowy film Oliviera Dahana "Grace księżna Monako" z tytułową rolą Nicole Kidman. Prezentujemy polski zwiastun obrazu oraz przypominamy nieznane fakty z życia Grace Kelly.
 • KFF: 42 filmy w konkursie polskim

  KFF: 42 filmy w konkursie polskim

  Konkurs polski to ostatni z czterech równorzędnych konkursów będących częścią 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Organizatorzy zakwalifikowali do tegorocznych zmagań 42 tytuły.
 • Dokument o Majdanie na festiwalu w Cannes

  Dokument o Majdanie na festiwalu w Cannes

  67. Festiwal Filmowy w Cannes otworzy się także na gorące wydarzenia polityczne - zapowiedział jego dyrektor Thierry Fremaux. W ramach specjalnych projekcji zostanie pokazany m.in. film o kijowskim Majdanie.
 • Święta w kinie? Niebiańskie tematy

  Święta w kinie? Niebiańskie tematy

  Tylko jeden film wchodzi w piątek, 18 kwietnia, na ekrany polskich kin. To dramat "Pierwszy wschód słońca". Już w środę zadebiutowała inna z premier - "Niebo istnieje... naprawdę".
 • Gajos i Ostaszewska w nowym filmie Szumowskiej

  Gajos i Ostaszewska w nowym filmie Szumowskiej

  Trwają zdjęcia do nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej "The Body". W obrazie zobaczymy Janusza Gajosa i Maję Ostaszewską.