filharmonia

Artykuły - Filharmonia (25)

 • Młoda Polska Filharmonia rusza w trasę po Polsce!

  Młoda Polska Filharmonia rusza w trasę po Polsce!

  Już po raz czwarty Młoda Polska Filharmonia - orkiestra młodzieżowa działająca jako projekt Fundacji Zwierciadło - rusza w tournée po kraju. Dwudziestu sześciu młodych, wybitnie uzdolnionych muzyków zagra w pierwszych dniach sierpnia koncerty plenerowe w Poznaniu, Wrocławiu i Krynicy-Zdroju. Orkiestra pod batutą Adama Klocka sięgnie tym razem po repertuar nieklasyczny, wykorzystując nowoczesne możliwości instrumentacji, jakie daje orkiestra symfoniczna w muzyce popularnej. W programie tegorocznych letnich koncertów MPF znajdą się orkiestrowe aranżacje największych przebojów tak znanych wykonawców jak Joe Cocker, Sting, Kings of Leon, Coma, INXS czy Coldplay.
 • Kolejne zniżki w ramach kart dla rodzin wielodzietnych

  Muzea, teatry, filharmonia i inne jednostki kulturalne podległe samorządowi województwa łódzkiego będą oferowały 50-procentowe zniżki osobom, które korzystają z wydanej na terenie regionu łódzkiego karty rodziny wielodzietnej.
 • "Remont Kultury" - koncert na ratunek szkole

  "Remont Kultury" - koncert na ratunek szkole

  Pierwszy koncert symfoniczny z cyklu "Remont Kultury" odbędzie się 18 kwietnia o godz. 19.00 w Filharmonii Krakowskiej. To muzyczne wydarzenie skierowane jest nie tylko do melomanów, ale także do wszystkich tych, dla których muzyka jest wartością, a los Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia im. J. Paderewskiego w Krakowie nie jest obojętny.
 • Są wyniki sekcji zwłok zabitych w filharmonii

  Są wyniki sekcji zwłok zabitych w filharmonii

  Harfistka został uduszona, a ochroniarz zmarł z powodu odniesionych obrażeń głowy - tak wynika z przeprowadzonej dziś sekcji zwłok dwóch osób, których ciała znaleziono w piątek w budynku jeleniogórskiej filharmonii. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, prawdopodobnie morderca w chwili popełnienia zbrodni był nietrzeźwy, a motywem zabójstwa mogła być zemsta na pracowniku ochrony. Wszystko wskazuje na to, że młoda artystka była przypadkową ofiarą.
 • Zabójstwo w filharmonii. Zatrzymano podejrzanego

  Zabójstwo w filharmonii. Zatrzymano podejrzanego

  Wrocławska policja zatrzymała na Śląsku mężczyznę w związku z zabójstwem dwóch osób w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.
 • Od marca cięcia w Filharmonii Krakowskiej

  Od marca cięcia w Filharmonii Krakowskiej

  Długi filharmonii wynoszą ponad milion złotych, a pieniędzy może wystarczyć w tym roku tylko na realizację około dwudziestu koncertów, czyli na niespełna trzy miesiące - alarmuje "Dziennik Polski".
 • Mats Meguenni z "X Factora": Filharmonia nie gryzie

  Mats Meguenni z "X Factora": Filharmonia nie gryzie

  Pamiętacie pochodzącego z Norwegii Matsa Meguenniego? Finalista "X Factora" szykuje autorską płytę, a pod koniec listopada weźmie udział w projekcie "Filharmonia nie gryzie".
 • Grają jak z... tabletów

  Grają jak z... tabletów

  Filharmonia brukselska to pierwsza na świecie orkiestra, której muzycy korzystają z tabletów do odczytu nut. Filharmonia, która gra ponad 100 koncertów w sezonie, może teraz rocznie zaoszczędzić na papierze 25 tys. euro.
 • MKiDN ogłasza konkurs na dyrektora Filharmonii Narodowej

  Wyższe wykształcenie, najlepiej muzyczne, co najmniej trzy lata stażu na stanowiskach kierowniczych w kulturze i doświadczenie w realizacji przedsięwzięć artystycznych - takie m.in. warunki musi spełniać kandydat na dyrektora Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Filmy - Filharmonia (2)

 • Swoją muzyką przenosi ludzi w inny wymiar

  Swą grą na klarnecie zachwyca wszystkich - tak melomanów jak i krytyków muzycznych. 25-letni wiedeńczyk Andreas Ottensamer już dziś jest solistą w orkiestrze Berlińskiej Filharmonii.
 • Nowa Filharmonia w Szczecinie

  TV7 Szczecin: Nowy budynek filharmonii, który stanie w Szczecinie ma być znakiem rozpoznawalnym miasta. Spośród 44 nadesłanych na konkurs projektów gmachu, jury wybrało pracę hiszpańskiej firmy architektonicznej.