FIFA

Artykuły - FIFA (1806)

 • FIFA. Futbol stracił na pandemii 14 miliardów dolarów

  FIFA. Futbol stracił na pandemii 14 miliardów dolarów

  Do końca 2020 roku futbol na całym świecie straci 14 miliardów dolarów, czyli około jednej trzeciej swojej wartości - wynika z wyliczeń Ollego Rehna, który stoi na czele komitetu FIFA powołanego do walki ze skutkami pandemii koronawirusa.
 • Bonaire stara się w sądzie o przyjęcie do FIFA

  Bonaire stara się w sądzie o przyjęcie do FIFA

  Należącą do Holandii karaibska wyspa Bonaire stara się o przyjęcie - jako 212. federacja członkowska - do FIFA. Międzynarodowa organizacja piłkarska odmawia, powołując się na przepisy. Sprawa ma się rozstrzygnąć w sądzie.
 • MŚ 2022. FIFA opóźnia start kwalifikacji w strefie CONCACAF

  MŚ 2022. FIFA opóźnia start kwalifikacji w strefie CONCACAF

  Kwalifikacje do piłkarskich mistrzostw świata 2022 w strefie CONCACAF (Konfederacja Piłki Nożnej Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów) nie rozpoczną się wcześniej niż w marcu przyszłego roku - poinformowała FIFA. Powodem jest pandemia koronawirusa.
 • Piłka nożna. FIFA: wpływ pandemii na finanse federacji "minimalny"

  Piłka nożna. FIFA: wpływ pandemii na finanse federacji "minimalny"

  Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) poinformowała w środę, że w jej opinii wpływ pandemii koronawirusa na finanse organizacji będzie "stosunkowo minimalny". Ujawniono także zarobki kierownictwa i najważniejszych działaczy.
 • Piłka nożna. FIFA chce ułatwić piłkarzom zmianę reprezentacji narodowej

  Piłka nożna. FIFA chce ułatwić piłkarzom zmianę reprezentacji narodowej

  Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej chce ułatwić zawodnikom zmianę reprezentacji narodowej. Zgodnie z proponowanymi przepisami piłkarz będzie mógł grać w innej kadrze, jeśli przed 21. rokiem życia nie zaliczył więcej niż trzy występy.
 • Kolejne zmiany w kalendarzu FIFA. Nie dotyczą Europy

  Kolejne zmiany w kalendarzu FIFA. Nie dotyczą Europy

  Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wprowadziła kolejne zmiany w kalendarzu meczów ze względu na pandemię koronawirusa. Przełożono wszystkie spotkania drużyn narodowych planowane na 31 sierpnia - 8 września, ale decyzja ta nie dotyczy Europy.
 • FIFA. Irańska federacja zobowiązana do wypłacenia trenerowi 6 mln euro

  FIFA. Irańska federacja zobowiązana do wypłacenia trenerowi 6 mln euro

  Irański związek piłki nożnej (FFI) musi wypłacić byłemu selekcjonerowi reprezentacji Belgowi Marcowi Wilmotsowi odprawę w wysokości sześciu milionów euro - postanowiła FIFA. To wzbudziło oburzenie w państwie z Bliskiego Wschodu.
 • FIFA. Wszczęto postępowanie karne przeciwko Gianniemu Infantino

  FIFA. Wszczęto postępowanie karne przeciwko Gianniemu Infantino

  Szwajcarski prokurator specjalny wszczął postępowanie karne przeciwko prezydentowi FIFA, Gianniemu Infantino. To końcowa faza afery ciągnącej się od 2015 roku.
 • Koronawirus w piłce. FIFA przygotowała plan pomocowy

  Koronawirus w piłce. FIFA przygotowała plan pomocowy

  Jak poinformowała oficjalna strona FIFA, organizacja potwierdziła uruchomienie planu pomocowego dla piłkarskich stowarzyszeń w związku z pandemią koronawirusa. Do rozdysponowania będzie około 1,5 miliarda dolarów.
 • Afera FIFA. Dymisja prokuratora generalnego Szwajcarii

  Afera FIFA. Dymisja prokuratora generalnego Szwajcarii

  Prokurator generalny Szwajcarii Michael Lauber, kierujący śledztwem dotyczącym korupcji w Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, tzw. afery FIFA, podał się do dymisji. Jak orzekł federalny sąd, urzędnik dopuścił się nieprawidłowości podczas dochodzenia.

Filmy - FIFA (21)