Fidel Castro

Artykuły - Fidel Castro (102)

 • Fidel Castro: 5 ciekawostek o el Comandante

  Fidel Castro: 5 ciekawostek o el Comandante

  25 listopada 2016 roku, w wieku 90 lat, zmarł Fidel Castro - człowiek, który za życia wywoływał mieszane uczucia. Brutalny dyktator, ale i król życia, lubiący dobry alkohol, cygara i towarzystwo kobiet.
 • Śmierć Fidela Castro. W Korei Płn. rozpoczęła się trzydniowa żałoba

  Śmierć Fidela Castro. W Korei Płn. rozpoczęła się trzydniowa żałoba

  W Korei Płn. rozpoczęto w poniedziałek trzydniową żałobę po zmarłym w piątek byłym kubańskim przywódcy Fidelu Castro - poinformowały północnokoreańskie media państwowe. Pjongjang wysłał do Hawany delegację, której przewodzi bliski współpracownik Kim Dzong Una.
 • Z Rosji płyną urodzinowe życzenia dla Fidela Castro

  Z Rosji płyną urodzinowe życzenia dla Fidela Castro

  Czołowi rosyjscy politycy przekazali życzenia Fidelowi Castro. Przywódca rewolucji kubańskiej i długoletni lider Kuby obchodzi 90 urodziny.
 • Dlaczego Barack Obama nie spotka się z Fidelem Castro?

  Dlaczego Barack Obama nie spotka się z Fidelem Castro?

  Prezydent Obama nie zamierza spotkać się z Fidelem Castro podczas swej wizyty na Kubie 20-22 marca – powiedział w poniedziałek doradca ds. bezpieczeństwa Ben Rhodes. Nie spełni też oczekiwań Hawany ws. zamknięcia antykomunistycznego Radio i TV Marti.
 • ​Kuba: Patriarcha Cyryl spotkał się z Fidelem Castro

  ​Kuba: Patriarcha Cyryl spotkał się z Fidelem Castro

  Patriarcha moskiewski Cyryl spotkał się w sobotę w Hawanie z 89-letnim byłym przywódcą i prezydentem Kuby Fidelem Castro - poinformował sekretarz prasowy patriarchy Aleksandr Wołkow.
 • Kuba: Papież Franciszek spotkał się z Fidelem Castro

  Kuba: Papież Franciszek spotkał się z Fidelem Castro

  W drugim dniu wizyty w Hawanie papież Franciszek, po odprawieniu porannej mszy i prywatnym spotkaniu z byłym przywódcą Kuby Fidelem Castro, złożył wizytę w Pałacu Rewolucji. Rozmawiał tam z szefem państwa Raulem Castro. Spotkał się też z duchowieństwem.
 • Fidel Castro podarował papieżowi Franciszkowi książkę

  Fidel Castro podarował papieżowi Franciszkowi książkę

  Papież Franciszek, tak jak zapowiadano, spotkał się w niedzielę w Hawanie z byłym przywódcą Kuby 89-letnim Fidelem Castro - poinformował rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Rozmowa trwała około 30-40 minut.
 • Syn Fidela Castro ambasadorem projektu powrotu baseballu na igrzyska

  Syn Fidela Castro ambasadorem projektu powrotu baseballu na igrzyska

  Syn byłego przywódcy Kuby Fidela Castro - Antonio, wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Baseballa (IBAF), będzie światowym ambasadorem projektu przywrócenia baseballu i softballu do programu igrzysk olimpijskich w 2020 roku.
 • Fidel Castro: Nie ufam USA, lecz nie odrzucam pokojowego rozwiązania

  Fidel Castro: Nie ufam USA, lecz nie odrzucam pokojowego rozwiązania

  Były kubański prezydent Fidel Castro, który nie pojawił się publicznie od ponad roku, napisał w liście odczytanym w poniedziałek w telewizji państwowej, że "nie ufa Stanom Zjednoczonym, ale nie odrzuca rozwiązania pokojowego" we wzajemnych stosunkach.
 • Fidel Castro dementuje pogłoski o swojej śmierci

  Fidel Castro dementuje pogłoski o swojej śmierci

  Były prezydent Kuby Fidel Castro wysłał w poniedziałek list do słynnego argentyńskiego piłkarza Diego Maradony, w którym m.in. zdementował pogłoski o swojej śmierci - podała państwowa sieć telewizyjna Telesur.

Zdjęcia - Fidel Castro (1)

 • film.interia.pl
  Oliver Stone: Niepokorny Amerykanin

Filmy - Fidel Castro (1)

 • "Zwłoki" komunistów przyciągają tłumy

  W Hongkongu odbywa się niezwykła ekspozycja. Chiński artysta, Shen Shaomin, wystawił silikonowe kopie nieżyjących komunistycznych dyktatorów. Znajdują się wśród nich Lenin czy Fidel Castro. - Tradycja balsamowania zwłok przywódców politycznych istnieje wyłącznie w krajach komunistycznych. Żaden demokratyczny kraj nie wystawiłby na widok publiczny zabalsamowanego ciała polityka - stwierdził artysta. Instalacja powstała w 2008 i miała być parodią G8, w czasach kryzysu finansowego. Ostatnio do grupy dołączył Fidel Castro, który sprawia wrażenie jakby wciąż oddychał. Wystawa przyciąga wiele osób z całego świata.