fiat 126p

Artykuły - Fiat 126p (17)

 • Rząd oddaje polskim kierowcom miliony za... małego fiata. To nie jest żart

  Rząd oddaje polskim kierowcom miliony za... małego fiata. To nie jest żart

  Ministerstwo Finansów ogłosiło, że zwraca kierowcom pieniądze za fiata 126p i FSO 1500. Zaskoczenie? Okazuje się, że nie każdy wie o takiej możliwości a kwoty są znaczne. "Zobowiązania budżetu państwa z tego tytułu na koniec II kwartału 2018 r. wyniosły około 3,5 mln zł" - odpowiedział dziennik.pl resort.
 • Najmłodszy maluch ma już równe 16 lat!

  Najmłodszy maluch ma już równe 16 lat!

  22 września 2000 roku w bielskim zakładzie Fiat Auto Poland zakończyła się produkcja "malucha" w Polsce. Pierwszego polskiego Fiata 126p zmontowano 6 czerwca 1973 r. z oryginalnych włoskich części. Przez wiele lat "maluch" był najczęściej spotykanym samochodem na polskich drogach.
 • Zlot Maluchów już w najbliższy weekend

  Zlot Maluchów już w najbliższy weekend

  Miłośnicy Fiatów 126p tym razem spotkają się w Krakowie. Program przewiduje atrakcje również dla osób, które nie mają własnego "Kaszlaka".
 • Duży w Maluchu: Łukasz Jakóbiak

  Duży w Maluchu: Łukasz Jakóbiak

  Filip Nowobilski dał poprowadzić swojego białego Malucha innemu słynnemu twórcy internetowego wideo. Zobaczcie jak za kierownicą Fiata 126p wypadł Łukasz Jakóbiak, autor "20 m2 Łukasza"
 • Samochody z czasów PRL-u

  Samochody z czasów PRL-u

  Pierwsze próby stworzenia polskiego pojazdu podjęto na początku XX wieku, na fali wielkiego zainteresowania motoryzacją, która przetoczyła się przez świat, przynosząc coraz lepsze modele samochodów konstruowanych i wprowadzanych do produkcji. U nas również nie brakowało zdolnych inżynierów, często kształconych za granicą.
 • Ekipa Top Gear zaliczyła wpadkę. I to w centrum Warszawy!

  Ekipa Top Gear zaliczyła wpadkę. I to w centrum Warszawy!

  Od piątku 17 stycznia BBC Worldwide zaprasza na Pasaż Wiecha do obejrzenia polskich samochodów w nietypowych aranżacjach.
 • Też chciałeś malucha?

  Też chciałeś malucha?

  22 września 2010 roku fani polskiej motoryzacji mogą świętować pewną okrągłą rocznicę. W tym właśnie dniu mija dziesięć lat od momentu, kiedy przyszło nam się rozstać z prawdziwą samochodową gwiazdą...
 • Kasia Kowalska jak Fiat 126p

  Kasia Kowalska jak Fiat 126p

  "Mam 35 lat, czyli dokładnie tyle, ile Fiat 126p" - śmieje się piosenkarka, która dla dziecka zawiesiła karierę muzyczną.
 • Podaż ogranicza kradzież aut

  W ubiegłym roku każdego dnia ginęło w Polsce średnio 110 samochodów osobowych i blisko 70 tablic rejestracyjnych - poinformował w piątek instytut Samar, opierając się na danych Komendy Głównej Policji. Najczęściej kradziony był volkswagen passat - w 2005 r. średnio ginęło 8 aut tej marki dziennie.
 • Fiat 126p znów na PC

  Trwają prace nad kontynuacją dobrze znanego "Maluch Racera" - gry, która dzięki pomysłowi wprowadzenia do komputerowych wyścigów dobrze znanych w Polsce autek i plenerów, takich jak wieś czy parking przed supermarketem, zyskała sporą popularność. Jak twierdzą twórcy gry, "Maluch Racer 2" będzie zupełnie nową grą, stworzoną od zera, na nowym silniku i z przygotowanymi na jej potrzeby modelami samochodów. Znajdziemy w niej 10 różnych rodzajów maluchów, zarówno modeli tradycyjnych,

Filmy - Fiat 126p (9)

 • Jak kiedyś wyglądały dalekie podróże fiatem 126p?

  Maluchem do Bułgarii? Tak w latach 80. podróżowali Polacy. Jak wyglądała taka wycieczka? Katarzyna Jaroszyńska i Robert Stockinger postanowili sprawdzić, czy w dzisiejszych czasach jest to możliwe. Właściciel fiata 126p Mateusz Łubiński pomógł dziennikarzom spakować bagaże i przygotować się do podróży. Kto im towarzyszył i czy dotarli do celu? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Motocykl z silnikiem od... "malucha"!

  To jest dopiero cacko! SAM (czyli motocykl wykonany samodzielnie) z silnikiem od Fiata 126p!
 • Fiat 126P w Ameryce. Na krakowskich blachach

  Zgodnie z przepisami stanu North Carolina, wystarczy, by samochód miał tylko jedną, tylną tablicę rejestracyjną. Z przodu można założyć, co się komu żywnie podoba. Przywieziony z Polski fiat 126p zachował blachy krakowskie... Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ
 • Fiat 126P w Ameryce. Prędkość maksymalna i spalanie

  Piotr Jaskiernia wyjechał na autostradę zobaczyć do jakiej prędkości rozpędzi się jego mała rakieta... Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ