fiat 126p

Artykuły - Fiat 126p (29)

 • Najmłodszy maluch ma już równe 16 lat!

  Najmłodszy maluch ma już równe 16 lat!

  22 września 2000 roku w bielskim zakładzie Fiat Auto Poland zakończyła się produkcja "malucha" w Polsce. Pierwszego polskiego Fiata 126p zmontowano 6 czerwca 1973 r. z oryginalnych włoskich części. Przez wiele lat "maluch" był najczęściej spotykanym samochodem na polskich drogach.
 • To najważniejsze auto w historii Polski! Najmłodszy maluch ma 15 lat

  To najważniejsze auto w historii Polski! Najmłodszy maluch ma 15 lat

  Data 22 września zamyka pewien - kluczowy - okres w historii polskiej motoryzacji. Równo 15 lat temu, 22 września 2000 roku, z taśmy montażowej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej zjechał ostatni Fiat 126p, oficjalnie zwany już wówczas "Maluchem".
 • Zlot Maluchów już w najbliższy weekend

  Zlot Maluchów już w najbliższy weekend

  Miłośnicy Fiatów 126p tym razem spotkają się w Krakowie. Program przewiduje atrakcje również dla osób, które nie mają własnego "Kaszlaka".
 • Duży w Maluchu: Łukasz Jakóbiak

  Duży w Maluchu: Łukasz Jakóbiak

  Filip Nowobilski dał poprowadzić swojego białego Malucha innemu słynnemu twórcy internetowego wideo. Zobaczcie jak za kierownicą Fiata 126p wypadł Łukasz Jakóbiak, autor "20 m2 Łukasza"
 • Samochody z czasów PRL-u

  Samochody z czasów PRL-u

  Pierwsze próby stworzenia polskiego pojazdu podjęto na początku XX wieku, na fali wielkiego zainteresowania motoryzacją, która przetoczyła się przez świat, przynosząc coraz lepsze modele samochodów konstruowanych i wprowadzanych do produkcji. U nas również nie brakowało zdolnych inżynierów, często kształconych za granicą.
 • Ekipa Top Gear zaliczyła wpadkę. I to w centrum Warszawy!

  Ekipa Top Gear zaliczyła wpadkę. I to w centrum Warszawy!

  Od piątku 17 stycznia BBC Worldwide zaprasza na Pasaż Wiecha do obejrzenia polskich samochodów w nietypowych aranżacjach.
 • Też chciałeś malucha?

  Też chciałeś malucha?

  22 września 2010 roku fani polskiej motoryzacji mogą świętować pewną okrągłą rocznicę. W tym właśnie dniu mija dziesięć lat od momentu, kiedy przyszło nam się rozstać z prawdziwą samochodową gwiazdą...

Filmy - Fiat 126p (8)