fia

Artykuły - Fia (392)

 • ​Formuła 1. FIA ogłosi mistrza świata, chociaż wyścigi są tylko w Europie

  ​Formuła 1. FIA ogłosi mistrza świata, chociaż wyścigi są tylko w Europie

  Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) poinformowała, że ogłosi mistrza świata Formuły 1 w 2020 roku, chociaż na razie wyścigi są tylko w Europie i nie wiadomo, czy to się zmieni.
 • Formuła 1. Głosowanie nad wprowadzeniem limitu budżetowego

  Formuła 1. Głosowanie nad wprowadzeniem limitu budżetowego

  Już w poniedziałek władze Formuły 1 mają podać komunikat w sprawie wprowadzenia limitu budżetowego. Jeżeli głosowane zmiany wejdą w życie, to już w przyszłym roku teamy F1 nie będą mogły wydać więcej niż 145 milionów dolarów.
 • Formuła 1. Grzegorz Gac: W co grają FIA i Ferrari?

  Formuła 1. Grzegorz Gac: W co grają FIA i Ferrari?

  "FIA zawarło ugodę z Ferrari" – takie kuriozalne oświadczenie zelektryzowało wszystkich kibiców Formuły 1 tuż przed zakończeniem przedsezonowych testów na torze pod Barceloną. Nikt nie spodziewał się, że ostatni dzień przygotowywań do sezonu przyniesie takiego newsa - pisze ekspert Interii Grzegorz Gac.
 • ​Siemens poprawi bezpieczeństwo podczas wyścigów samochodowych

  ​Siemens poprawi bezpieczeństwo podczas wyścigów samochodowych

  Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) oraz spółki Siemens Mobility i Siemens PLM Software rozpoczęły projekt poprawy bezpieczeństwa widzów oraz kierowców wyścigów samochodowych na całym świecie. W ramach projektu testowane będą m.in. technologie ITS Siemensa pomagające w wykrywaniu osób znajdujących się w niebezpiecznych miejscach podczas trwania wyścigu, co pozwoli zapobiegać wypadkom. FIA będzie także wspierać Siemensa w projektowaniu aplikacji dla pojazdów autonomicznych operujących w sytuacjach rzeczywistych. Wyniki tego projektu będą miały bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa pieszych w miastach.
 • Formuła 1. Władze rozpatrują przyznanie punktu za najszybsze okrążenie

  Formuła 1. Władze rozpatrują przyznanie punktu za najszybsze okrążenie

  Władze Formuły 1 rozważają możliwość wprowadzenia do regulaminu zapisu, w myśl którego autor najszybszego okrążenia podczas wyścigu o Grand Prix otrzyma dodatkowy punkt. Zmiana może obowiązywać już od początku tego sezonu.
 • Nowe przepisy o wyprzedzaniu

  Nowe przepisy o wyprzedzaniu

  FIA wprowadza drastyczne zmiany w przepisach o wyprzedzaniu w Formule 1. Będą obowiązywać od sezonu 2012.
 • FIA rozważa modyfikację torów F1

  FIA rozważa modyfikację torów F1

  Komisja FIA ( Międzynarodowa Federacja Sportów Motorowych ) zamierza sprawdzić, czy ewentualne modyfikacje torów w kalendarzu F1 mogą mieć wpływ na podniesienie widowiskowości zawodów Formuły 1. W zamierzeniu znaczy to tyle, co zwiększenie manewrów wyprzedzeń w poszczególnych wyścigach.
 • Dwugodzinne spotkanie szefa FIA z Kubicą

  Dwugodzinne spotkanie szefa FIA z Kubicą

  Przebywającego w szpitalu w Pietra Ligurę Roberta Kubicę odwiedził w sobotę prezes Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) Jean Todt.
 • Formuła 1: Tylne skrzydło do regulacji

  Formuła 1: Tylne skrzydło do regulacji

  Zespoły Formuły 1 pracują konstrukcją ruchomego tylnego skrzydła, a Międzynarodowa Komisja Sportów Motorowych (FIA) wciąż nie uregulowała zasad, na jakich będzie można używać tego rozwiązania. Paddy Lowe z teamu McLaren mówi, że to kwestia czasu.
 • Justyna Kowalczyk skomentowała decyzję FIS

  Justyna Kowalczyk skomentowała decyzję FIS

  Opinia Justyny Kowalczyk na temat odrzucenia przez Międzynarodową Federację Narciarską apelacji od decyzji jury zawodów Pucharu Świata w Davos w sprincie techniką dowolną, które przesunęło Polkę z trzeciego na szóste miejsce za zabiegnięcie drogi Amerykance Kikkan Randall, zamieszczona na oficjalnej stronie internetowej zawodniczki www.justyna-kowalczyk.pl: