festiwal zaczarowanej piosenki

Artykuły - Festiwal zaczarowanej piosenki (2)

 • Festiwal Zaczarowanej Piosenki w Krakowie z utworami Zbigniewa Wodeckiego

  Festiwal Zaczarowanej Piosenki w Krakowie z utworami Zbigniewa Wodeckiego

  "Namawiam, żebyście się zgłaszali, śpiewali - najważniejsze jest, żeby próbować i walczyć. Wierzę, że wszyscy spotkamy się kiedyś w Krakowie" - zachęca do udziału w konkursie Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Anna Dymna. Zgłoszenia można wysyłać do 18 marca.
 • Festiwal Zaczarowanej Piosenki w Krakowie: "Jest fantastycznie"

  Festiwal Zaczarowanej Piosenki w Krakowie: "Jest fantastycznie"

  Na krakowskim Rynku odbył się Koncert Finałowy 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki - ogólnopolskiego, kilkuetapowego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych.

Filmy - Festiwal zaczarowanej piosenki (3)

 • Anna Dymna: Gwiazdy są cudowne. Czasem rzucają wszystko, by wziąć udział w akcji charytatywnej

  Fundacja Anny Dymnej od dziesięciu lat organizuje w Krakowie Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, którego celem jest promowanie uzdolnionych wokalnie dzieci niepełnosprawnych. Impreza odbywa się w czerwcu i – jak twierdzi Anna Dymna – jest to jedyna przeszkoda dla gwiazd, które chciałyby pomóc w jej organizacji. Lato jest bowiem czasem, gdy wokaliści i członkowie zespołów mają najwięcej koncertów. Aktorka twierdzi, że poza tym gwiazdy są bardzo chętne do współpracy z jej fundacją. – Gwiazdy są fantastyczne. Oni są cudowni. Niektórzy rzucają wszystko i przyjeżdżają do nas na festiwal, mimo że u nas się przecież nie zarabia kokosów. My zwracamy tylko koszty podróży, ale oni po prostu są, bo chcą. Owszem czasem bywa tak, że my polujemy na jakąś gwiazdę i ta gwiazda nie może, bo ma już trasę koncertową. Wtedy rzeczywiście jest czasem problem z wzięciem udziału w naszym wydarzeniu – mówi Anna Dymna.
 • Monika Zamachowska cieszy się z sukcesu męża

  Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” po raz kolejny przyznała nagrody „Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka”. Wyróżnienia te trafiły do osób, które wspierały niepełnosprawnych wokalistów podczas 10. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Tegorocznymi laureatami zostali m.in. Zbigniew Zamachowski i jego córka Bronisława, która była jedną z prowadzących podczas ostatniego festiwalu. – Zbyszek Zamachowski jest niewątpliwie przyjacielem zaczarowanego ptaszka, ponieważ od samego początku tego festiwalu powadzi po dwa koncerty w czasie edycji dla dorosłych i dla dzieci. Została nagrodzona również jego córka Bronia, która od przedszkolaka jest zaangażowana w festiwal. W zeszłym roku prowadziła festiwal, miała własny mikrofon, była bardzo czujna i pilnowała scenariusza. Myślę, że przed Bronią otworzą się drzwi kariery – mówi Monika Zamachowska. Tegoroczny Festiwal Zaczarowanej Piosenki odbył się 7 i 8 czerwca w Krakowie. Pierwszego dnia miał miejsce finał konkursu, a jego uczestnikom na scenie towarzyszyły takie gwiazdy, jak Ewa Bem, Mela Koteluk, Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Ernest Staniaszek i Mietek Szcześniak.
 • Zaczarowany festiwal w Krakowie

  Podczas Festiwalu Zaczarowanej Piosenki (11 czerwca) niepełnosprawni wokaliści zaśpiewają w towarzystwie gwiazd. INTERIA.TV była na próbie!