festiwal muzyki filmowej

Artykuły - Festiwal muzyki filmowej (38)

 • Festiwal Muzyki Filmowej 2017: Górniak i Urbańska zaśpiewają

  Festiwal Muzyki Filmowej 2017: Górniak i Urbańska zaśpiewają

  Koncert "All is Film Music" będzie głównym wydarzeniem 10. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Specjalnymi gośćmi wieczoru, który zaplanowano na 20 maja, będą Edyta Górniak, która zaśpiewa piosenkę "Listen" z filmu "Dreamgirls" oraz Natasza Urbańska, która wykona utwór "The Hanging Tree" Jamesa Newtona Howarda z filmu "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1".
 • Festiwal Muzyki Filmowej 2016: Znamy już program

  Festiwal Muzyki Filmowej 2016: Znamy już program

  Najsłynniejsze tematy z filmów Romana Polańskiego, jazzowe dekonstrukcje przebojów złotej epoki Hollywood, autorskie interpretacje muzyki filmowej w programie Cinematic Piano, eksperymentalne brzmienia, światowe premiery ścieżek do filmów, kompozycje mistrzów do animowanych hitów kinowych oraz światowa premiera muzyki do popularnej gry komputerowej. Tak będzie wyglądała 9. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej, która rozpocznie się 24 maja 2016 roku w Krakowie.
 • "House of Cards" na Festiwalu Muzyki Filmowej

  "House of Cards" na Festiwalu Muzyki Filmowej

  Jeff Beal, zdobywca m.in. trzech statuetek Prime Time Emmy, będzie gościem Międzynarodowej Gali Seriali. 30 maja na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie artysta zaprezentuje suitę z głośnego serialu "House of Cards" - produkcji, która otrzymała nie tylko wiele prestiżowych nagród, zdobyła uznanie w oczach krytyków, ale także skradła serca publiczności na całym świecie.
 • Dario Marianelli, gwiazda FMF: Muzyka filmowa to dziwny biznes

  Dario Marianelli, gwiazda FMF: Muzyka filmowa to dziwny biznes

  Autor najbardziej subtelnych i wpadających w ucho ścieżek dźwiękowych, utalentowany kompozytor i pianista Dario Marianelli jest jedną z gwiazd 7. Festiwalu Muzyki Filmowej. Święto muzyki i kina rozpoczęło się w czwartek, 25 września,w Krakowie.
 • Festiwal Muzyki Filmowej: Znamy program koncertu 007!

  Festiwal Muzyki Filmowej: Znamy program koncertu 007!

  Przez całe lato fani filmów o Bondzie wybierali swoje ulubione utwory. Te piosenki i tematy znajdą się w programie koncertu "007. The Best of James Bond" na 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Przedstawiamy wybraną przez słuchaczy RMF Classic playlistę, która w piątek, 26 września, zabrzmi na bondowskim koncercie w Kraków Arenie.
 • Rozpoczyna się Festiwal Muzyki Filmowej

  Rozpoczyna się Festiwal Muzyki Filmowej

  Światowej sławy kompozytorzy muzyki filmowej przyjechali do Krakowa na 6. Festiwal Muzyki Filmowej (FMF). Impreza rozpoczęła się w czwartek, a zakończy ją w sobotę uroczysta gala w hali ocynowni huty ArcelorMittal Poland.
 • FMF: Suita z "Wielkiego Gatsby'ego" w Krakowie

  FMF: Suita z "Wielkiego Gatsby'ego" w Krakowie

  Kompozytorzy muzyki filmowej w tym m.in. Craig Armstrong, James Newton Howard, Alberto Iglesias i Don Davis przyjadą do Krakowa, aby 28 września wziąć udział w gali urodzinowej radia RMF Classic zorganizowanej w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej (FMF).
 • Wybitni kompozytorzy na FMF

  Wybitni kompozytorzy na FMF

  Utwory polskiego zdobywcy Oscara - Jana AP Kaczmarka, a także wybitnego kompozytora i dyrygenta Diego Navarro, odpowiednio dyrektorów dwóch zaprzyjaźnionych z FMF festiwali: Transatlantyku w Poznaniu oraz FIMUCITE na Teneryfie, zabrzmią podczas tegorocznej Wielkiej Gali Muzyki Filmowej.
 • FMF: Warsztaty dla młodych kompozytorów

  FMF: Warsztaty dla młodych kompozytorów

  Warsztaty dla młodych kompozytorów odbędą się we wrześniu podczas tegorocznego 6. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Zajęcia poprowadzą najlepsi specjaliści w branży m.in. prof. Daniel Carlin, Dennis S. Sands i Alberto Iglesias.
 • Abel Korzeniowski gościem Festiwalu Muzyki Filmowej

  Abel Korzeniowski gościem Festiwalu Muzyki Filmowej

  Abel Korzeniowski będzie gościem Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Polski kompozytor pojawi się na uroczystej gali, która organizowana jest pod hasłem "10 kompozytorów na 10-lecie RMF Classic". Koncert odbędzie się 28 września, o godz. 20.00, w hali ocynowni ArcelorMittal Poland w Nowej Hucie.

Filmy - Festiwal muzyki filmowej (19)

 • Tom Tykwer o "zwariowanej przygodzie"

  Światową premierą symultanicznego pokazu filmu "Pachnidło: Historia mordercy" Toma Tykwera z muzyką na żywo rozpoczęła się 5. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej. Niemiecki reżyser opowiedział o trudnościach, jakie towarzyszą tego typu pokazom.
 • Tom Tykwer: Na plan wchodzę z gotową muzyką

  Jest nie tylko cenionym reżyserem, lecz również kompozytorem muzyki do wszystkich swoich filmów. Tom Tykwer opowiada o korzyściach płynących z równoległego procesu pisania scenariusza oraz komponowania ścieżki dźwiękowej.
 • "Ta impreza jest wyjątkowa"

  Konferencją prasową w Pałacu Pod Baranami zainaugurowano 5. edycję Festiwalu Muzyki Filmowej. Za stołem prezydialnym, wraz z organizatorami i przedstawicielami władz miasta, zasiedli kompozytorzy i goście specjalni: Tom Tykwer, Julie Taymor oraz Elliot Goldenthal.
 • FMF: Wierna publiczność i wspaniali artyści

  Festiwal Muzyki Filmowej ma wszystko to, co mieć powinien: wiarygodność, pozycję w branży filmowej i potężną, wierną publiczność - mówi Robert Piaskowski, dyrektor programowy FMF.