festiwal muzyczny

Artykuły - Festiwal muzyczny (28)

 • OFF Festival – w tej muzyce jest metoda!

  OFF Festival – w tej muzyce jest metoda!

  Muzyka jest obecna w życiu każdej z nas praktycznie od momentu narodzin. Zapewne i Tobie rodzice dawali każdego wieczoru swego rodzaju koncert rodem z najlepszych festiwali, prosząc po każdej zwrotce, abyś usnęła chociaż na pół godziny... Muzyka stanowi nieodłączny element doniosłych wydarzeń w naszym życiu, takich jak np. pierwsza randka, studniówka, zaręczyny czy wymarzony ślub. Z każdą ważną dla nas osobą wiąże się jakiś utwór muzyczny i nieistotne, z jakiego gatunku – ważne, że przywołuje miłe wspomnienia.
 • XIV Festiwal im. Ryśka Riedla: Ku przestrodze

  XIV Festiwal im. Ryśka Riedla: Ku przestrodze

  W najbliższy weekend (28-29 lipca) w Parku Śląskim (Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie) na terenie Pól Marsowych odbędzie się XIV edycja Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla.
 • Tragedia na festiwalu: Pięć osób nie żyje

  Tragedia na festiwalu: Pięć osób nie żyje

  Pięć osób zginęło w czwartek w Belgii, a co najmniej 71 zostało rannych, w tym 11 ciężko, gdy potężna nawałnica przeszła nad miejscem, gdzie odbywał się doroczny festiwal muzyczny Pukkelpop - poinformowali przedstawiciele lokalnych władz.
 • Festiwal im. Ryśka Riedla: Ghetto zwycięzcą

  Festiwal im. Ryśka Riedla: Ghetto zwycięzcą

  Zespół Ghetto z Kutna został zwycięzcą konkursu młodych kapel XIII Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla. W Chorzowie drugie miejsce zajął zespół Giflof (posłuchaj w Muzzo.pl) z Tychów, a trzecie - Freax z Mierzęcic (Śląskie). Laureaci zagrali w niedzielę (31 lipca) przed gwiazdą imprezy - grupą Dżem.
 • Czechy: Startuje Rock For People!

  Czechy: Startuje Rock For People!

  W sobotę, 2 lipca, startuje 17. edycja Rock For People. Największy czeski festiwal muzyczny odbędzie się tuż przy polskiej granicy w Kudowie Zdrój - w malowniczym miasteczku, Hradec Kralove.
 • 26 festiwali muzycznych w miesiąc

  26 festiwali muzycznych w miesiąc

  36-letni mieszkaniec Londynu chce pobić rekord świata i...wziąć udział w 26 europejskich festiwalach muzycznych w ciągu miesiąca. Na jego festiwalowej mapie nie zabraknie Polski.
 • Pamięci Pawła Bergera po raz czwarty

  Pamięci Pawła Bergera po raz czwarty

  4 września w zielonej scenerii Parku Miejskiego przy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbędzie się IV Festiwal Muzyczny im. Pawła Bergera "Gramy nad Prosną".
 • Open Mind Festival: Warszawa zamiast Szczytna

  Open Mind Festival: Warszawa zamiast Szczytna

  Nowy festiwal muzyczny Open Mind miał się odbyć w Szczytnie, jednak ze względu na niesławne skojarzenia z Hunterfestem, organizatorzy postanowili przenieść imprezę do Warszawy. Główną gwiazdą jest grupa The Cult.
 • Open'er: Nie tylko gwiazdy

  Open'er: Nie tylko gwiazdy

  Choć największymi gwiazdami tegorocznego Open'er Festival są oczywiście Pearl Jam, Massive Attack czy Kasabian, to jednak gdyńska impreza kryje w sobie - jak każdy porządny festiwal muzyczny - mniej głośne medialnie, ale na pewno nie mniej interesujące propozycje muzyczne. Poniżej przedstawiamy listę open'erowych wykonawców, na których warto, a wręcz trzeba, zwrócić w tym roku baczną uwagę.
 • Shakira na Glastonbury

  Shakira na Glastonbury

  Największy światowy festiwal muzyczny, brytyjski Glastonbury - jeszcze kilka lat temu kojarzony głównie z muzyką alternatywną i rockową - konsekwentnie otwiera się na takie gatunki, jak pop czy hip hop. Organizatorzy ogłosili właśnie, że jedną z gwiazd tegorocznej odsłony będzie Shakira.