festiwal filmowy w Wenecji

Artykuły - Festiwal filmowy w Wenecji (94)

 • Filmy Pedra Almodovara i Reginy King dołączają do programu 77. festiwalu w Wenecji

  Filmy Pedra Almodovara i Reginy King dołączają do programu 77. festiwalu w Wenecji

  Luźna adaptacja monodramu Jeana Cocteau "The Human Voice" w reż. Pedra Almodovara oraz "One Night in Miami" Reginy King dołączają do programu 77. festiwalu w Wenecji - poinformowali w poniedziałek organizatorzy wrześniowej imprezy. Oba filmy zostaną pokazane poza konkursem.
 • "Kanał" na przeglądzie klasyki światowego kina w Wenecji

  "Kanał" na przeglądzie klasyki światowego kina w Wenecji

  Opowiadający o Powstaniu Warszawskim "Kanał" Andrzeja Wajdy z 1957 roku zostanie zaprezentowany w sierpniu w Wenecji na przeglądzie odrestaurowanych dzieł światowego kina. Poprzedza on tegoroczną 77. edycję międzynarodowego festiwalu filmowego.
 • Tilda Swinton ze Złotym Lwem za całokształt twórczości

  Tilda Swinton ze Złotym Lwem za całokształt twórczości

  Reżyserka, aktorka i producentka filmowa z Hongkongu Ann Hui i brytyjska aktorka Tilda Swinton otrzymają nagrody Złotego Lwa za całokształt twórczości na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji - ogłosiła w poniedziałek, 20 lipca, jego dyrekcja.
 • Znamy szczegóły festiwalu w Wenecji 2020

  Znamy szczegóły festiwalu w Wenecji 2020

  Planowany od 2 do 12 września 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji będzie pierwszym dużym międzynarodowym wydarzeniem filmowym, które odbędzie się w formie tradycyjnej. Podczas gdy inne festiwale są odwoływane lub organizowane w wersji wirtualnej, na włoskiej imprezie odbędą się kinowe seanse zakwalifikowanych do niego filmów. Będzie ich jednak mniej niż w ubiegłych latach.
 • Festiwal filmowy w Wenecji odbędzie się zgodnie z planem

  Festiwal filmowy w Wenecji odbędzie się zgodnie z planem

  Prezydent Wenecji Euganejskiej, regionu administracyjnego Włoch ze stolicą w Wenecji, zapewnia, że tegoroczny festiwal filmowy w Wenecji odbędzie się jesienią, tak jak wcześniej planowano. Luca Zaia potwierdził, że aktualnym terminem tej jednej z największych imprez filmowych na świecie są dni od 2 do 12 września 2020 roku.
 • Filmowcy wezmą udział w festiwalu w Wenecji?

  Filmowcy wezmą udział w festiwalu w Wenecji?

  Festiwal filmowy w Wenecji to jedna z niewielu wielkich imprez, której tegoroczna edycja może odbyć się zgodnie z planem. Jego organizatorzy postanowili jednak sprawdzić, czy twórcy filmów są zainteresowani uczestnictwem w tym wydarzeniu. Dlatego wysyłają do nich specjalny list.
 • Festiwal filmowy w Wenecji odbędzie się w planowanym terminie

  Festiwal filmowy w Wenecji odbędzie się w planowanym terminie

  77. festiwal filmowy w Wenecji odbędzie się w planowanym terminie, tj. 2-12 września. Jak podkreślił dyrektor artystyczny Alberto Barbera, podczas festiwalu zachowany zostanie obowiązek dystansu społecznego i noszenia maseczek ochronnych; prawdopodobnie zmniejszy się też liczba przyznanych akredytacji.
 • Festiwal filmowy w Wenecji odbędzie się pomimo pandemii koronawirusa

  Festiwal filmowy w Wenecji odbędzie się pomimo pandemii koronawirusa

  77. edycja corocznego festiwalu filmowego w Wenecji, która według pierwotnych planów miała się odbyć od 2 do 12 września, nie jest zagrożona i nie będzie przeniesiona na inny termin. Taką informację przekazał Roberto Cicutto, prezydent związanej z festiwalem grupy Venice Biennale.
 • Cate Blanchett przewodniczącą jury festiwalu w Wenecji

  Cate Blanchett przewodniczącą jury festiwalu w Wenecji

  Australijska aktorka Cate Blanchett będzie przewodniczącą jury głównego konkursu o nagrodę Złotego Lwa na 77. festiwalu filmowym w Wenecji - ogłosiła w czwartek, 17 stycznia, jego dyrekcja. Decyzję podjął szef weneckiego Biennale Paolo Baratta na wniosek dyrektora artystycznego festiwalu Alberto Barbery, który nazwał Blanchett "ikoną współczesnego kina".
 • Jury festiwalu w Wenecji o nagrodzie dla Polańskiego

  Jury festiwalu w Wenecji o nagrodzie dla Polańskiego

  Werdykt na festiwalu w Wenecji nie był jednomyślny, a dyskusja wokół uhonorowanego wielką nagrodą jury filmu "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego dotyczyła wyłącznie jego dzieła - takie informacje przekazali dziennikarzom członkowie międzynarodowego jury.