Festiwal Filmowy w Gdyni

Artykuły - Festiwal Filmowy w Gdyni (86)

 • Gdynia 2020: Nowy termin, kolejne zmiany!

  Gdynia 2020: Nowy termin, kolejne zmiany!

  Najbliższy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w grudniu 2020 roku, a nie jak poprzednio informowano w listopadzie. Jak zdecydował Komitet Organizacyjny FPFF, impreza zaprezentuje najnowsze polskie filmy w trzech sekcjach konkursowych.
 • Gdynia 2020: Hybrydowy festiwal filmowy w listopadzie

  Gdynia 2020: Hybrydowy festiwal filmowy w listopadzie

  Do 3 sierpnia dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ma przedstawić regulamin nowej hybrydowej 45. edycji tego wydarzenia. Pod koniec maja Komitet Organizacyjny przełożył festiwal na 2021 rok, ale kilka dni temu jednogłośnie zdecydował o zorganizowaniu go jednak w listopadzie. Jak twierdzi, wychodzi w ten sposób "naprzeciw oczekiwaniom środowiska filmowego".
 • Konkurs na dyrektora festiwalu w Gdyni rozstrzygnięty! Kto nim został?

  Konkurs na dyrektora festiwalu w Gdyni rozstrzygnięty! Kto nim został?

  Konkurs na Dyrektora Artystycznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni został rozstrzygnięty. Został nim Tomasz Kolankiewicz. Kim jest?
 • "Kamerdyner" otworzył 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

  "Kamerdyner" otworzył 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

  Uroczysty pokaz "Kamerdynera", filmu Filipa Bajona o miłości i Kaszubach, zainaugurował w poniedziałek, 17 września, 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Łącznie podczas imprezy pokazanych zostanie ponad 130 filmów, w tym 50 w trzech konkursach. Wydarzenie potrwa do soboty, 22 września.
 • Platynowe Lwy dla Jerzego Gruzy

  Platynowe Lwy dla Jerzego Gruzy

  23 września 2017 roku, podczas gali finałowej 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Platynowe Lwy otrzyma polski reżyser i scenarzysta filmowy, telewizyjny i teatralny, Jerzy Gruza.
 • Jest plakat 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

  Jest plakat 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

  Właśnie zaprezentowano oficjalny plakat tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jest nim praca autorstwa Mariusza Filipowicza.
 • Leszek Kopeć dyrektorem programowym Festiwalu Filmowego w Gdyni

  Leszek Kopeć dyrektorem programowym Festiwalu Filmowego w Gdyni

  Dyrektor Festiwalu Filmowego w Gdyni, Leszek Kopeć, będzie pełnił także funkcję dyrektora programowego imprezy - zadecydował Komitet Organizacyjny Festiwalu Filmowego w Gdyni.
 • Znamy datę 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni

  Znamy datę 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni

  42. Festiwal Filmowy w Gdyni odbędzie się w dniach 18-23 września 2017
 • Festiwal Filmowy w Gdyni: Pytania bez odpowiedzi

  Festiwal Filmowy w Gdyni: Pytania bez odpowiedzi

  Nie spotkałem w tym roku w Gdyni osoby, która zapytana wprost: "Dla kogo Złote Lwy?", nie wskazała na "Ostatnią Rodzinę" Jana P. Matuszyńskiego. Jury pod przewodnictwem Filipa Bajona nie miało wyboru - ekranowa biografia Beksińskich była najlepszym obrazem imprezy. Nie znaczy to, że w festiwalowym werdykcie nie zabrakło niespodzianek.
 • Złote Lwy dla "Ostatniej rodziny"

  Złote Lwy dla "Ostatniej rodziny"

  Zgodnie z prognozami nagrody dla najlepszych aktorów 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni otrzymało ekranowe małżeństwo z filmu "Ostatnia rodzina": Andrzej Seweryn i Aleksandra Konieczna. Obraz Jana P. Matuszyńskiego otrzymał też najważniejsze wyróżnienie imprezy - Złote Lwy.

Zdjęcia - Festiwal Filmowy w Gdyni (1)

 • film.interia.pl
  Gdynia 2016: Laureaci

Filmy - Festiwal Filmowy w Gdyni (51)

 • Spot Festiwalu Filmowego w Gdyni

  festiwal
 • Michał Oleszczyk: Nie czuję zmęczenia, ale radość, że się udało

  Michał Oleszczyk, szef festiwalu w Gdyni, o tym jaki był ten festiwal i co zapadło mu w pamięć. – Będę wspominał tegoroczny Festiwal, jako ogromną naukę – mówi Oleszczyk. – Przede wszystkim odczułem tak wielki ładunek pozytywnej energii od uczestników Festiwalu w trakcie tych 5 dniu, że zapomniałem nawet o dziewięciu miesiącach wytężonej pracy. W ogóle nie czuję zmęczenia, ale radość, że się udało – dodaje.
 • Jan Komasa: Znowu zaskoczę widzów!

  Chodź od oficjalnej premiery „Miasta 44” minęło zaledwie kilka dni, film już odniósł ogromny sukces. Jednak reżyser Jan Komasa nie próżnuje i wciąż myśli o nowych projektach. Posłuchajcie, nad czym pracuje obecnie.
 • Jan Komasa: Za kilka lat nie odważyłbym się zrobić takich scen

  „Miasto 44” Jana Komasy to ogromne przedsięwzięcie warte 25 mln zł większość budżetu „zjadły” efekty specjalne. Trzeba było stworzyć Warszawę lat 40., co okazało się nie lada wyzwaniem, ponieważ miasto w tamtym czasie uległo całkowitej destrukcji. Jednak twórcy filmu chcieli oddać klimat tamtych dni w najdrobniejszych szczegółach. – Nasza ekipa wspaniałych, wybitnych scenografów, a było ich prawie dwudziestu, pod wodzą dwóch głównych Grześka Piątkowskiego i Marka Warszewskiego, odtworzyła miasto jak najrealniej się dało, tak żeby aktorzy nie musieli sobie nic wyobrażać – mówi reżyser Jan Komasa.