festiwal filmowy

Artykuły - Festiwal filmowy (459)

 • Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja: Jedyna taka impreza w Europie

  Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja: Jedyna taka impreza w Europie

  Siódma edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja rozpocznie się 6 października w Łodzi. Widzowie będę mogli obejrzeć m.in. produkcje prezentowane wcześniej na festiwalach w Cannes, Wenecji czy Berlinie.
 • Dla kogo Kryształowy Glob w Karlowych Warach?

  Dla kogo Kryształowy Glob w Karlowych Warach?

  Amerykański film "Bob and the Trees" reżyserowany przez Francuza Diego Ongaro zdobył w sobotę Kryształowy Glob - główną nagrodę na 50. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach.
 • Startuje festiwal w Karlowych Warach

  Startuje festiwal w Karlowych Warach

  ​Thriller "Czerwony pająk" z Adamem Woronowiczem i dokument "Czarodziejska góra" o Polaku, który dołączył do Afgańczyków i walczył przeciw armii radzieckiej - m.in. te polskie filmy będą walczyć o nagrody na zaczynającym się w piątek, 3 lipca, 50. festiwalu w Karlowych Warach.
 • Wręczono filmowe nagrody PISF

  Wręczono filmowe nagrody PISF

  Kino Fenix w Łowiczu, DKF "Olbrzym" w Tarnowskich Górach, 20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima w Krakowie oraz audycja "Filmoteka Polska" z Radia znad Wilii - znalazły się wśród tegorocznych laureatów Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przyznawanych za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji kina.
 • "Kino Dzieci": Nowy festiwal filmowy

  "Kino Dzieci": Nowy festiwal filmowy

  "Przyjaciel na balkonie", "Superbrat", "Zabierz mnie ze sobą", "Mecz życia" - np. te historie obejrzy publiczność nowego festiwalu filmowego "Kino Dzieci". Projekcje będą się odbywać od 27 września w 15 miastach, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie.
 • Polański uda się do Szwajcarii

  Polański uda się do Szwajcarii

  Roman Polański, który w 2009 roku został aresztowany w Szwajcarii, uda się do Locarno na 67. Festiwal Filmowy, na którym będzie jednym z gości honorowych - poinformowali organizatorzy festiwalu.
 • "Papusza" wygrała w Łagowie

  "Papusza" wygrała w Łagowie

  Film o romskiej poetce "Papusza" w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego otrzymał Złote Grono 43. Lubuskiego Lata Filmowego. W sobotni wieczór, 5 lipca, w łagowskim amfiteatrze odbyła się gala wręczenia nagród i zakończenie festiwalu.

Filmy - Festiwal filmowy (5)

 • Martin Scorsese promuje polskie kino

  Kilkadziesiąt tytułów kina współczesnego jak i klasyki, a także projekty muzyczne i wystawy plakatów zaprezentowano w ramach tegorocznej edycji festiwalu polskich filmów Kinoteka w Wielkiej Brytanii. Polskie kino - w tym filmy Andrzeja Wajdy, Jerzego Kawalerowicza i Andrzeja Munka - promuje m.in. Martin Scorsese.
 • "Miłość" na otwarcie festiwalu

  Film Michaela Hanekego "Miłość" otworzy 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty, który rozpocznie się 19 lipca we Wrocławiu. Podczas imprezy zostanie pokazanych 469 filmów, z czego 160 po raz pierwszy w Polsce.
 • Prawda i nietuzinkowość

  Leszek Dawid o tym, jak powstawał scenariusz filmu "Ki", i co zaintrygowało go w historii głównej bohaterki.
 • Nowohucki Festiwal Filmowy

  Nowa Huta obchodzi w tym roku Jubileusz 60-lecia. Wśród wielu odbywających się z tej okazji imprez, na szczególną uwagę zasługuje Nowohucki Festiwal Filmowy, podczas którego odbędą się plenerowe projekcje, spotkania z uznanymi twórcami kina oraz Międzynarodowy Konkurs Filmów o Nowej Hucie.