ferie zimowe

Artykuły - Ferie zimowe (28)

 • Zaplanuj ferie zimowe z dziećmi: 5 atrakcyjnych kierunków

  Zaplanuj ferie zimowe z dziećmi: 5 atrakcyjnych kierunków

  Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami, pora więc już teraz zaplanować zimowe wyjazdy. Zamierzasz zabrać dzieci na narty w okresie ferii? Podpowiadamy, które kierunki w Polsce i za granicą warto wybrać, by w dzień oddawać się śnieżnym szaleństwom, a wieczorem zrelaksować się i wypocząć w rodzinnym gronie.
 • 5 najlepszych ośrodków narciarskich: gdzie warto szusować w sezonie 2019/20?

  5 najlepszych ośrodków narciarskich: gdzie warto szusować w sezonie 2019/20?

  Sezon narciarski tuż tuż! Jakie kurorty narciarskie będą cieszyć się szczególnym zainteresowaniem w tym roku? Gdzie warto zarezerwować nocleg już teraz, jeśli chcemy bez przeszkód cieszyć się zimowym szaleństwem w szczycie sezonu? Jak wybrać nocleg dostosowany do potrzeb, za odpowiednią cenę? Sprawdź już teraz!
 • Polacy polują na nieruchomości w górach (zwłaszcza w ferie)

  Polacy polują na nieruchomości w górach (zwłaszcza w ferie)

  28 stycznia rozpoczęły się ferie w kolejnych czterech województwach. Ferie to okres, kiedy sporo rodziców decyduje się na urlop i spędzenie przynajmniej kilku dni na odpoczynku razem ze swoimi pociechami. Oczywiście o tej porze roku niewiele osób wybiera relaks nad morzem. Pierwszym wyborem są górskie miejscowości.
 • Obóz narciarski dla dziecka za granicą – jak się przygotować?

  Obóz narciarski dla dziecka za granicą – jak się przygotować?

  Wysłanie dziecka na obóz narciarski to spore przeżycie zarówno dla pociechy, jak i jej rodziców. Dodatkowe emocje i stres dochodzą, gdy odbywa się on za granicą i jest to pierwsza tego typu samodzielna podróż dziecka. Oto kwestie, o których powinnaś pamiętać, wysyłając pociechę na ferie do obcego kraju.
 • Ferie zimowe 2019: sprawdź, ile będzie Cię kosztował wypoczynek dziecka?

  Ferie zimowe 2019: sprawdź, ile będzie Cię kosztował wypoczynek dziecka?

  Ferie zimowe to czas z utęsknieniem wyczekiwany zarówno przez dzieciaków, jak i dorosłych. Dla najmłodszych to idealna okazja na oderwanie się od szkolnej rutyny, dla ich rodziców zaś możliwość odpoczynku i zregenerowania sił. Jak ciekawie zorganizować dzieciom ferie zimowe oraz z jakimi kosztami należy się liczyć?
 • Ferie za granicą - jak zadbać o bezpieczeństwo pieniędzy?

  Ferie za granicą - jak zadbać o bezpieczeństwo pieniędzy?

  Polacy coraz częściej spędzają zimowe ferie poza granicami kraju. Wyjazd do alpejskich stacji narciarskich to wyzwanie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na stoku. Zagrożone są także nasze pieniądze - warto się zastanowić, jak je chronić.
 • Ferie zimowe nasze dzieci spędzają w domach

  Ferie zimowe nasze dzieci spędzają w domach

  Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej w ubiegłym roku szkolnym w zorganizowanych feriach zimowych uczestniczyło ponad 310 tysięcy dzieci, co stanowi niespełna 6,5 proc. wszystkich uczniów. 96 proc. z nich wypoczywało w domach.
 • W ostatnich tygodniach ferie zimowe były popularnym tematem wśród internautów

  W ostatnich tygodniach ferie zimowe były popularnym tematem wśród internautów

  Ferie zimowe były jednym z hitów polskiego internetu ostatnich tygodni. Pisano o nich w kontekście zarówno warunków pogodowych, jak i pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Większość wzmianek ukazała się na portalach o profilu ogólnoinformacyjnym. Cennym źródłem informacji o sposobach organizowania wypoczynku był Facebook.
 • Rozpoczynają się ferie zimowe - policja apeluje o ostrożność

  Rozpoczynają się ferie zimowe - policja apeluje o ostrożność

  W sobotę rozpoczynają się ferie zimowe; jako pierwsi, do 2 lutego, wypoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Policja oraz ITD apelują o ostrożność do osób przewożących dzieci na wypoczynek.
 • Zadbaj o bezpieczne ferie swoich dzieci

  Zadbaj o bezpieczne ferie swoich dzieci

  Ferie to ulubiony czas dzieci w wieku szkolnym. Zimowe szaleństwa na lodowisku czy stokach mogą budzić niepokój rodziców o bezpieczeństwo swoich pociech. Przed wypadkami i kontuzjami trudno się ustrzec, można jednak zabezpieczyć się przed ich następstwami. Jak wybrać odpowiednią polisę? Prezentujemy praktyczne porady ekspertów Związku Firm Doradztwa Finansowego.

Filmy - Ferie zimowe (5)

 • Za ferie zimowe zapłacimy więcej niż rok temu

  Kto zamierza spędzić ferie zimowe poza Polską, w tym roku zapłaci za nie więcej. Wszystko przez kursy walut. Zdrożało nie tylko euro, ale też dolar. Dla narciarzy, którzy chcieliby skorzystać z oferty na przykład alpejskich stoków, kluczowa jest informacja, że euro kosztuje dziś ok. 4,30 zł, podczas gdy w ferie zimowe w 2018 r. było to 4,15 zł. Z kolei, jeśli ktoś wybiera się poza Europę, do krajów gdzie turyści posługują się dolarem, musi być gotowy zapłacić za niego 3,75 zł. Rok temu było to 3,35 zł. W przeliczeniu na PLN, za te same zakupy trzeba dziś więc zapłacić o 12% więcej niż rok temu! Jednak z transakcjami walutowymi związanymi z wyjazdami na ferie nie trzeba się szczególnie spieszyć, ze względu na sytuację na rynku walutowym. – Ostatnie trzy miesiące charakteryzowały się małą zmiennością pod względem ceny złotego, wahania sięgały 3-4 groszy – mówi w rozmowie z MarketNews24 Maciej Leściorz z CMC Markets.– Aktualnie euro rośnie w relacji do dolara, co pośrednio umacnia też złotego – dodaje ekspert. Może więc okazać się, że odczekanie z zakupem waluty przed zagranicznym wyjazdem może przynieść zmianę ich kursu na nieco korzystniejszy, choć ze względu na relatywnie stabilną sytuację, różnice nie będą znaczne.
 • 20 proc. więcej Polaków wyjedzie w tym roku na ferie

  Ferie to najpopularniejszy okres wyjazdów zimowych Polaków. To przede wszystkim czas wyjazdów rodzinnych, który coraz częściej spędzamy za granicą. W tym roku ponad 20 proc. więcej klientów wyjedzie w okresie ferii z biurami podróży na wakacje, w porównaniu do roku poprzedniego.
 • Ferie na stoku? Sprawdzamy, jak wybrać odpowiednie miejsce

  Wybierając odpowiedni kurort zimowy Polacy kierują się przede wszystkim cenami noclegów i tym, czy będzie śnieg. Dlatego też, największą popularnością cieszy się Podhale, gdzie naturalnego i sztucznego śniegu jest zazwyczaj najwięcej. Organizując wyjazd na własną rękę można też wcześniej sprawdzić miejsce. Jak? - Poszukując miejsca naszego zimowego wypoczynku Polacy najczęściej rozpoczynają swoje poszukiwania od internetu. Tam chętnie sięgają do wyszukiwarek lokalnych, gdzie mogą znaleźć dobry pensjonat, czy dobry ośrodek, jak również inne atrakcje na miejscu, np. kryte baseny. Również korzystają z bezpłatnych map cyfrowych, na których mogą śledzić stopień naśnieżenia stoków narciarskich – mówi Sabina Kornblit, ekspert ds. Komunikacji Wewnętrznej i PR, Eniro Polska Sp.z o.o. W naszym kraju coraz więcej ośrodków narciarskich inwestuje w nowoczesną infrastrukturę. W ciągu ostatnich kilku lat w polskich górach powstało blisko 30 nowych kolei linowych, a w tym sezonie zostanie oddanych do użytku sześć nowych stacji narciarskich.
 • Ferie zimowe były popularnym tematem wśród internautów

  Instytut Monitorowania Mediów zauważył bardzo duże zainteresowanie tematem ferii zimowych w internecie. W ciągu miesiąca pojawiło się ponad 10 tys. wzmianek na temat ferii zimowych na forach społecznościowych i portalach, z czego ponad 5 tys. ukazało się w serwisach społecznościowych – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Anna Bartosiewicz z Instytutu Monitorowania Mediów.