ferie

Artykuły - Ferie (64)

 • 7 sposobów na aktywne ferie

  7 sposobów na aktywne ferie

  Część dzieci właśnie rozpoczyna, a pozostałe już niedługo zaczną 2 tygodnie ferii. Do tego, by w tym czasie postawić na ich aktywny wypoczynek, zachęca również znany polski piłkarz – Kamil Grosicki. Sportowiec podkreśla, że ruch to nie tylko element konieczny do utrzymania dobrej formy fizycznej ale też szkoła wielu przydatnych umiejętności społecznych, a przede wszystkim doskonała forma relaksu – czyli tego, co w czasie ferii najważniejsze. Przedstawiamy kilka propozycji aktywności fizycznych dla dzieci i młodzieży, które gwarantują dobrą zabawę bez względu na wiek i aurę.
 • Ferie zimowe nasze dzieci spędzają w domach

  Ferie zimowe nasze dzieci spędzają w domach

  Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej w ubiegłym roku szkolnym w zorganizowanych feriach zimowych uczestniczyło ponad 310 tysięcy dzieci, co stanowi niespełna 6,5 proc. wszystkich uczniów. 96 proc. z nich wypoczywało w domach.
 • Jak przygotować się na zimowy wypoczynek

  Jak przygotować się na zimowy wypoczynek

  Już 13 lutego uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego rozpoczną dwutygodniowe ferie. Każdy rodzić chce, aby ten czas był dla dziecka prawdziwą frajdą, dlatego warto odpowiednio zaplanować wypoczynek. Podpowiadamy, jak przygotować się na zimowe wakacje.
 • Pokaż dziecku, jak ożywić robota

  Pokaż dziecku, jak ożywić robota

  Kursy programowania, warsztaty rysunku oraz turnieje z nagrodami – iSpot zaprasza dzieci w każdym wieku na bezpłatne zajęcia w całej Polsce.
 • Zima nie musi być nudna

  Zima nie musi być nudna

  Dzieci z radością witają dwa tygodnie zimowych ferii. To czas, kiedy możemy korzystać z aktywności niedostępnych w pozostałych porach roku, dlatego warto go czynnie i kreatywnie wykorzystać. Niektóre dzieci wyjadą na ferie w góry, są i tacy, którzy nawet zimą wolą morze. Jak co roku, także i teraz, duża część dzieci zostanie we własnych domach. Jednak bez względu na miejsce, czas wolny najlepiej będzie spędzić możliwie najaktywniej.
 • Ferie: Uwaga na olbrzymie koszty

  Ferie: Uwaga na olbrzymie koszty

  Niezależnie, czy ferie zamierzamy spędzić na polskim, czy zagranicznym stoku, powinniśmy pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu. Analitycy Expandera ostrzegają.
 • W ostatnich tygodniach ferie zimowe były popularnym tematem wśród internautów

  W ostatnich tygodniach ferie zimowe były popularnym tematem wśród internautów

  Ferie zimowe były jednym z hitów polskiego internetu ostatnich tygodni. Pisano o nich w kontekście zarówno warunków pogodowych, jak i pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Większość wzmianek ukazała się na portalach o profilu ogólnoinformacyjnym. Cennym źródłem informacji o sposobach organizowania wypoczynku był Facebook.
 • Wyjazd dziecka na ferie zimowe – jak się przygotować?

  Wyjazd dziecka na ferie zimowe – jak się przygotować?

  Ferie zimowe można ciekawie spędzić w mieście. Jeśli jednak postanowiliście wysłać pociechę na zimowisko, musicie pamiętać o kilku kwestiach. W końcu wyjazd ma być dla dziecka frajdą, a dla was odpoczynkiem.
 • Koniec ferii zimowych w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim

  W poniedziałek do szkół po dwutygodniowym wypoczynku wrócą uczniowie z dwu kolejnych województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ich ferie zimowe rozpoczęły się 25 stycznia..
 • Tylko dobrze zaplanowany wyjazd na ferie będzie naprawdę tani

  Tylko dobrze zaplanowany wyjazd na ferie będzie naprawdę tani

  To, czy zimowy urlop będzie udany, w dużym stopniu zależy od organizacji wyjazdu, szczególnie jeśli nie korzysta się z pomocy biura podróży. Źle zaplanowany tani wyjazd może ostatecznie dużo kosztować. Przed pułapkami ukrytych kosztów uchronią turystów dobrze zlokalizowany hotel, przemyślany transport i odpowiednie ubezpieczenie.

Filmy - Ferie (12)

 • 20 proc. więcej Polaków wyjedzie w tym roku na ferie

  Ferie to najpopularniejszy okres wyjazdów zimowych Polaków. To przede wszystkim czas wyjazdów rodzinnych, który coraz częściej spędzamy za granicą. W tym roku ponad 20 proc. więcej klientów wyjedzie w okresie ferii z biurami podróży na wakacje, w porównaniu do roku poprzedniego.
 • Chcesz szusować po stoku? Sprawdź, jak dobrać sprzęt

  Początki na nartach i snowboardzie do najprostszych nie należą. Zanim zaczniemy szusować trzeba skompletować sprzęt. Jak go wybrać i jakich błędów unikać? - Nie wolno przeceniać naszych umiejętności, jak również nie można się nie dowartościować. Sprzęt musi być dobrany do poziomu naszych umiejętności – mówi Jerzy Sakawczuk z „Airbike” Warszawa. Na urlop w górach nie wystarczy kupić nart, kasku, gogli i kombinezonu. – Kluczowa jest także odpowiednia bielizna narciarska, która zapewni odprowadzanie wilgoci na zewnątrz i zbalansuje temperaturę – dodaje Jerzy Sakawczuk. A co, gdy w góry zabieramy największych amatorów zimowego szaleństwa, czyli dzieci? – Dla dziecka początkującego, rozmiar nart dobieramy nieco krótszy. Dzieci nie muszą mieć kijów narciarskich, na początku przeszkadzają im one. Przydają się dopiero po kilku dniach jazdy – wyjaśnia Jerzy Sakawczuk. Jeżeli przed wyjazdem nie zadbamy należycie o dobór sprzętu, to może się okazać, że na stoku sobie nie radzimy – Będzie tak, jakbyśmy samochodem wyścigowym wybrali się po zakupy – porównuje Jerzy Sakawczuk – Narty nie będą się nas słuchały. Będziemy chcieli skręcić w lewo, one pojadą prosto. Przy butach narciarskich będzie albo za duży luz, albo z kolei będą dla nas mniej wygodne.
 • Cortina D'Ampezzo - perła wśród zimowych kurortów

  W poszukiwaniu ciekawych ofert zimowego wypoczynku z całą pewnością warto zainteresować się atrakcjami Cortina D'Ampezzo. Ulokowany u stóp Dolomitów kurort słynie jako narciarski raj. Może się on poszczycić najdłuższą trasą zjazdową w Europie, w dodatku tak malowniczą, że figurującą na liście światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Ostatnimi czasy turystów coraz bardziej kusi jednak to, co Cortina D’Ampezzo ma do zaoferowania po szaleństwach na stoku... Miłośnicy adrenaliny mogą wyruszyć helikopterem na podbój dziewiczych szlaków, z dala od utartych tras. Amatorzy relaksu mają zaś do wyboru najwyżej położoną na świecie saunę pod gołym niebem, hotele z luksusowymi ośrodkami spa, a także odpoczynek w drewnianej balii wypełnionej gorącą wodą, z widokiem na ośnieżone szczyty masywu Tofanów - i kieliszkiem szampana w dłoni. W Cortina D’Ampezzo łatwo ulec złudzeniu, że czas się tutaj zatrzymał – także dlatego, że władze tego malowniczego miasteczka nie pozwalają na bezładne i dzikie zabudowywanie terenu kurortu. Narciarski sezon trwa tutaj od początku grudnia do końca lutego, ale i w marcu w najwyższych partiach gór panują idealne warunki do uprawiania białego szaleństwa. W tych miesiącach 2-tysięczna miejscowość przyjmuje nawet 40 tysięcy gości, wśród których nierzadko można spotkać znanych sportowców, polityków, biznesmenów i koronowane głowy.
 • Ferie zimowe były popularnym tematem wśród internautów

  Instytut Monitorowania Mediów zauważył bardzo duże zainteresowanie tematem ferii zimowych w internecie. W ciągu miesiąca pojawiło się ponad 10 tys. wzmianek na temat ferii zimowych na forach społecznościowych i portalach, z czego ponad 5 tys. ukazało się w serwisach społecznościowych – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Anna Bartosiewicz z Instytutu Monitorowania Mediów.