ferie

Artykuły - Ferie (50)

 • Zimowa Słowacja: Raj nie tylko dla narciarzy

  Zimowa Słowacja: Raj nie tylko dla narciarzy

  Z roku na rok sezon narciarski staje się coraz krótszy, w związku z czym miłośnicy szusowania szukają miejsc, w których będą mogli oddać się swojej pasji niezależnie od warunków atmosferycznych. Wymagającym narciarzom w sukurs przychodzą Słowacy, którzy o stoki dbają, jak nikt inny w Europie.
 • Czechy: Miejsce na wymarzone, zimowe wakacje

  Czechy: Miejsce na wymarzone, zimowe wakacje

  Z roku na rok Czesi mają coraz więcej do zaoferowania turystom, którzy tuż za południową granicą Polski szukają zimowych atrakcji na wysokim poziomie. Który z regionów wybrać i gdzie znaleźć dokładnie to, czego szukamy? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule!
 • 7 sposobów na aktywne ferie

  7 sposobów na aktywne ferie

  Część dzieci właśnie rozpoczyna, a pozostałe już niedługo zaczną 2 tygodnie ferii. Do tego, by w tym czasie postawić na ich aktywny wypoczynek, zachęca również znany polski piłkarz – Kamil Grosicki. Sportowiec podkreśla, że ruch to nie tylko element konieczny do utrzymania dobrej formy fizycznej ale też szkoła wielu przydatnych umiejętności społecznych, a przede wszystkim doskonała forma relaksu – czyli tego, co w czasie ferii najważniejsze. Przedstawiamy kilka propozycji aktywności fizycznych dla dzieci i młodzieży, które gwarantują dobrą zabawę bez względu na wiek i aurę.
 • Ferie zimowe nasze dzieci spędzają w domach

  Ferie zimowe nasze dzieci spędzają w domach

  Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej w ubiegłym roku szkolnym w zorganizowanych feriach zimowych uczestniczyło ponad 310 tysięcy dzieci, co stanowi niespełna 6,5 proc. wszystkich uczniów. 96 proc. z nich wypoczywało w domach.
 • Jak przygotować się na zimowy wypoczynek

  Jak przygotować się na zimowy wypoczynek

  Już 13 lutego uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego rozpoczną dwutygodniowe ferie. Każdy rodzić chce, aby ten czas był dla dziecka prawdziwą frajdą, dlatego warto odpowiednio zaplanować wypoczynek. Podpowiadamy, jak przygotować się na zimowe wakacje.
 • Pokaż dziecku, jak ożywić robota

  Pokaż dziecku, jak ożywić robota

  Kursy programowania, warsztaty rysunku oraz turnieje z nagrodami – iSpot zaprasza dzieci w każdym wieku na bezpłatne zajęcia w całej Polsce.
 • Zima nie musi być nudna

  Zima nie musi być nudna

  Dzieci z radością witają dwa tygodnie zimowych ferii. To czas, kiedy możemy korzystać z aktywności niedostępnych w pozostałych porach roku, dlatego warto go czynnie i kreatywnie wykorzystać. Niektóre dzieci wyjadą na ferie w góry, są i tacy, którzy nawet zimą wolą morze. Jak co roku, także i teraz, duża część dzieci zostanie we własnych domach. Jednak bez względu na miejsce, czas wolny najlepiej będzie spędzić możliwie najaktywniej.
 • Ferie: Uwaga na olbrzymie koszty

  Ferie: Uwaga na olbrzymie koszty

  Niezależnie, czy ferie zamierzamy spędzić na polskim, czy zagranicznym stoku, powinniśmy pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu. Analitycy Expandera ostrzegają.
 • W ostatnich tygodniach ferie zimowe były popularnym tematem wśród internautów

  W ostatnich tygodniach ferie zimowe były popularnym tematem wśród internautów

  Ferie zimowe były jednym z hitów polskiego internetu ostatnich tygodni. Pisano o nich w kontekście zarówno warunków pogodowych, jak i pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Większość wzmianek ukazała się na portalach o profilu ogólnoinformacyjnym. Cennym źródłem informacji o sposobach organizowania wypoczynku był Facebook.
 • Wyjazd dziecka na ferie zimowe – jak się przygotować?

  Wyjazd dziecka na ferie zimowe – jak się przygotować?

  Ferie zimowe można ciekawie spędzić w mieście. Jeśli jednak postanowiliście wysłać pociechę na zimowisko, musicie pamiętać o kilku kwestiach. W końcu wyjazd ma być dla dziecka frajdą, a dla was odpoczynkiem.

Filmy - Ferie (14)

 • "Koronaferie" w USA. Imprezowicze nie przejmują się zasadami bezpieczeństwa w obliczu pandemii

  Amerykańscy studenci i licealiści nie przejmują się zasadami bezpieczeństwa w obliczu pandemii koronawirusa. Obecnie trwa tam spring break, czyli tradycyjny okres wyjazdów na imprezowe ferie. Tłumy ludzi gromadzą się na wspólnej zabawie na plaży oraz na koncertach. DJ, grający na jednej z takich imprez w Teksasie, sam opublikował nagranie w internecie pokazujące tłum ludzi bawiących się do jego muzyki. W Teksasie obowiązuje stan wyjątkowy w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Podobne imprezy odbywają się na Florydzie. Uczestnicy zabawy przeciągali linę i tarzali się na piasku. Władze apelowały, aby okresu wolnego czy kwarantanny nie traktować jako „koronaferie”. Nie wszystkich udało się jednak przekonać, jak poważna jest sytuacja epidemiczna.
 • Jak sprytnie spakować dziecko na ferie?

  Ferie zimowe tuż za rogiem. Wiele dzieci z tej okazji wybierze się na szkolną wycieczkę. Jak spakować malucha na ferie? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedziała blogerka i mama trójki dzieci Justyna Kozłowska. Jakie gadżety są najbardziej przydatne? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • 20 proc. więcej Polaków wyjedzie w tym roku na ferie

  Ferie to najpopularniejszy okres wyjazdów zimowych Polaków. To przede wszystkim czas wyjazdów rodzinnych, który coraz częściej spędzamy za granicą. W tym roku ponad 20 proc. więcej klientów wyjedzie w okresie ferii z biurami podróży na wakacje, w porównaniu do roku poprzedniego.
 • Chcesz szusować po stoku? Sprawdź, jak dobrać sprzęt

  Początki na nartach i snowboardzie do najprostszych nie należą. Zanim zaczniemy szusować trzeba skompletować sprzęt. Jak go wybrać i jakich błędów unikać? - Nie wolno przeceniać naszych umiejętności, jak również nie można się nie dowartościować. Sprzęt musi być dobrany do poziomu naszych umiejętności – mówi Jerzy Sakawczuk z „Airbike” Warszawa. Na urlop w górach nie wystarczy kupić nart, kasku, gogli i kombinezonu. – Kluczowa jest także odpowiednia bielizna narciarska, która zapewni odprowadzanie wilgoci na zewnątrz i zbalansuje temperaturę – dodaje Jerzy Sakawczuk. A co, gdy w góry zabieramy największych amatorów zimowego szaleństwa, czyli dzieci? – Dla dziecka początkującego, rozmiar nart dobieramy nieco krótszy. Dzieci nie muszą mieć kijów narciarskich, na początku przeszkadzają im one. Przydają się dopiero po kilku dniach jazdy – wyjaśnia Jerzy Sakawczuk. Jeżeli przed wyjazdem nie zadbamy należycie o dobór sprzętu, to może się okazać, że na stoku sobie nie radzimy – Będzie tak, jakbyśmy samochodem wyścigowym wybrali się po zakupy – porównuje Jerzy Sakawczuk – Narty nie będą się nas słuchały. Będziemy chcieli skręcić w lewo, one pojadą prosto. Przy butach narciarskich będzie albo za duży luz, albo z kolei będą dla nas mniej wygodne.