Feniks

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Feniks (Film [Phoenix] Reż.Christian Petzold) ,

Artykuły - Feniks (24)

 • Feniksy z Cegielskiego wyjadą na tory

  Feniksy z Cegielskiego wyjadą na tory

  Przewozy Regionalne pozyskały do eksploatacji 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57 od konsorcjum zawiązanego przez Polski Tabor Szynowy oraz H. Cegielski - Fabrykę Pojazdów Szynowych. Składy po przebytej w poznańskich zakładach Cegielskiego modernizacji wyjadą na tory jako EN57 Feniks. Zasilą tabor POLREGIO w Wielkopolsce.
 • Ursus jak Feniks z popiołów

  Ursus jak Feniks z popiołów

  Polski Ursus wraca na światowe rynki w wielkim stylu. Nowy ciągnik będzie całkowicie polskiej produkcji. Powstanie w wyniku współpracy spółki z Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Lubelską oraz Fabryką Osi Napędowych SKB Radomsko.
 • Popyt w Polsce nie odrodzi się jak Feniks z popiołów

  Popyt w Polsce nie odrodzi się jak Feniks z popiołów

  - Dynamika produkcji przemysłowej w kolejnych miesiącach będzie słabnąć, jednak październikowy odczyt daje szanse na utrzymanie wzrostu PKB w 2012 roku powyżej 2 proc. - ocenił Paweł Durjasz, członek Rady Gospodarczej przy premierze. Jego zdaniem, dynamika wzrostu PKB w IV kwartale 2012 r. może być nieco niższa niż 1 proc. rdr.
 • Pęku jak Feniks z popiołów

  Pęku jak Feniks z popiołów

  Po ośmioletniej przerwie nowy album przygotował Pęku, reprezentant kieleckiej sceny hiphopowej.
 • Nowa biografia: Black Sabbath bez Ozzy'ego

  Nowa biografia: Black Sabbath bez Ozzy'ego

  3 września ukaże się książka "Black Sabbath. Feniks", w której losy Black Sabbath rozpoczynają się... wraz z odejściem Ozzy'ego Osbourne'a.
 • Before The Dawn jak Feniks z popiołów

  Before The Dawn jak Feniks z popiołów

  Fińska formacja Before The Dawn zarejestrowała nowy album "Rise Of The Phoenix".
 • Fetysz czy Feniks?

  Grupa ekonomistów, która przyczyn obecnych kryzysów upatruje w odejściu od standardu złota, nie tylko nie maleje, ale wzbogaca się o nowe autorytety.
 • "Prezent dla Stalina" z Feniksem

  "Prezent dla Stalina" z Feniksem

  "Prezent dla Stalina" w reżyserii Rustema Abdrashova zdobył nagrodę Złotego Warszawskiego Feniksa - Grand Prix 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy".
 • "Jak feniks"

  "Jak feniks"

  Od swego debiutu dekadę temu amerykański zespół Nile uchodzi - i słusznie, za odnowiciela chwały nurtu death metal. Rozwój tej kapeli, wyraźnie idzie ku coraz większemu naciskowi na techniczną wirtuozerię i wydaje się lekko zatracać pierwotna brutalność, ale wciąż, ku radości niemałej rzeszy fanów jest to zdecydowana ekstraklasa gatunku.
 • Przyzano Złotego Feniksa

  Przyzano Złotego Feniksa

  Film "Umrzeć w Jerozolimie" otrzymał główną nagrodę - Złotego Feniksa - V Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy", który zakończył się w niedzielę w Warszawie.