Feliks Falk

Artykuły - Feliks Falk (17)

 • Feliks Falk: Wajda to nie tylko reżyser

  Feliks Falk: Wajda to nie tylko reżyser

  Andrzej Wajda to nie tylko reżyser, to także człowiek, który zrobił bardzo dużo dla kultury światowej, był filantropem, wielkim autorytetem - powiedział reżyser i scenarzysta Feliks Falk.
 • "Wodzirej": 35 lat po premierze

  "Wodzirej": 35 lat po premierze

  To jeden z najważniejszych filmów "kina moralnego niepokoju", w którym wielką kreację stworzył Jerzy Stuhr. 24 lipca mija 35 lat od premiery "Wodzireja" Feliksa Falka . Po tylu latach historia bezwzględnego karierowicza Lutka Danielaka, choć pozostaje opowieścią o PRL-u, wciąż ma wymiar uniwersalny.
 • Grochowska i Adamczyk: Romans filozoficzny

  Grochowska i Adamczyk: Romans filozoficzny

  Telewizja Polska przygotowuje nowy spektakl teatru telewizji "Rzecz o banalności miłości" w reżyserii Feliksa Falka. W głównych rolach występują Agnieszka Grochowska i Piotr Adamczyk.
 • Światowa premiera "Joanny"

  Światowa premiera "Joanny"

  Film "Joanna" Feliksa Falka zostanie zaprezentowany w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie. Będzie to międzynarodowa premiera tego obrazu.
 • Kto oceni scenarzystów?

  Kto oceni scenarzystów?

  Znany jest już skład jury konkursu scenariuszowego Script Pro 2011. W komisji zasiądą m.in. Joanna Krauze, Feliks Falk, Andrzej Saramonowicz. Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi w kwietniu, podczas festiwalu Off Plus Camera w Krakowie.
 • Film nie może być byle jaki!

  Film nie może być byle jaki!

  Feliks Falk to niezwykle znaczący dla polskiego kina twórca, którego można postawić w jednym rzędzie z taki artystami, jak Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Holland czy Roman Polański. Podobnie jak to ma miejsce w ich wypadku, jego twórczość zdominowana jest przez filmy komentujące polską rzeczywistość i czasy, w jakich przyszło mu żyć.
 • Feliks Falk kręci "Joannę"

  Feliks Falk kręci "Joannę"

  Feliks Falk rozpoczął w Krakowie zdjęcia do dramatu kinowego "Joanna". Akcja filmu rozgrywa się podczas II wojny światowej. To opowieść o kobiecie ukrywającej żydowską dziewczynkę. Zdjęcia do filmu będą kręcone także w Warszawie i Zakopanem - poinformowała w poniedziałek Komisja Filmowa Krakowskiego Biura Festiwalowego.
 • Falk - "odcina kupony czy dostaje po głowie"?

  Falk - "odcina kupony czy dostaje po głowie"?

  Feliks Falk jest jednym z najlepszych polskich reżyserów. Od ponad 30 lat zachwyca publiczność swoimi filmami. Do najlepszych należą: "Wodzirej", "Bohater roku", "Samowolka" czy "Komornik". Za ten ostatni otrzymał 5 nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 2005 roku, w tym najważniejsze wyróżnienie przyznawane najlepszemu obrazowi.
 • Borys Szyc lubi szokować widza

  Borys Szyc lubi szokować widza

  To będzie jego rok. Po przebojowej "Wojnie polsko-ruskiej", do kin wchodzi właśnie dreszczowiec "Enen", w którym gra główną rolę. Jeszcze tej jesieni zobaczymy kolejne trzy filmy z jego udziałem. Jak sam mówi, w życiu prywatnym też wszystko mu się wreszcie poukładało.
 • Urszula Grabowska u Falka

  Urszula Grabowska u Falka

  Feliks Falk wyreżyseruje kinowy dramat "Joanna", którego akcja rozegra się podczas II wojny światowej. Zdjęcia rozpoczną się na przełomie listopada i grudnia. Główną rolę w filmie zagra Urszula Grabowska.

Filmy - Feliks Falk (4)

 • "Wojna jest tylko pretekstem"

  Historia kobiety ukrywającej żydowskie dziecko przedstawia problem uniwersalny - tak o "Joannie", swoim najnowszym filmie, mówi Feliks Falk.
 • "Od polityki nie uciekam"

  Moje zainteresowanie kwestiami ocierającymi się o egzystencję wzrasta - mówi Feliks Falk - ale i atakująca zewsząd polityka nadal mnie fascynuje.
 • Falk o "oscarowym micie"

  Feliks Falk mówi o "oscarowym" potencjale "Joanny" i analizuje - na przykładzie Oscara dla Andrzeja Wajdy - realną wartość Nagrody Akademii.
 • "Masowy widz się zmienił"

  Współczesny widz jest nastawiony na rozrywkę - mówi Feliks Falk, podkreślając jednocześnie, że festiwale filmowe i ambitne kino wciąż znajdują odbiorców.