Federica Mogherini

Artykuły - Federica Mogherini (6)

 • Federica Mogherini: Rozejm w Syrii w zasadzie jest przestrzegany

  Federica Mogherini: Rozejm w Syrii w zasadzie jest przestrzegany

  Rozejm w Syrii generalnie jest przestrzegany. Po raz pierwszy od pięciu lat w wielu miejscach panuje tam względny spokój - oceniła we wtorek szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini w trakcie debaty w Parlamencie Europejskim.
 • UE interweniuje ws. konfliktu Iranu z Arabią Saudyjską

  UE interweniuje ws. konfliktu Iranu z Arabią Saudyjską

  Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini ostrzegła w niedzielę irańskiego ministra spraw zagranicznych, że narastające napięcia między szyickim Iranem a sunnicką Arabią Saudyjską mogą pogrzebać wysiłki na rzecz zakończenia wojny w Syrii.
 • Mogherini: Drzwi do europejskiej współpracy z Rosją są otwarte

  Mogherini: Drzwi do europejskiej współpracy z Rosją są otwarte

  Polityka Unii Europejskiej nie jest skierowana na konfrontację, ale współpracę - także z Rosją - mówiła dziś o podejściu Wspólnoty do Moskwy szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.
 • Mogherini wątpi w skuteczność sankcji wobec Rosji

  Mogherini wątpi w skuteczność sankcji wobec Rosji

  Nowa szefowa unijnej dyplomacji, Włoszka Federica Mogherini, w wywiadzie dla "Sueddeutsche Zeitung" poddała w wątpliwość skuteczność sankcji nałożonych na Rosję i wyraziła obawę, że wybory w Donbasie mogą oznaczać ostateczne fiasko porozumienia z Mińska.
 • Mogherini: Decyzja o nowych sankcjach wobec Rosji - do piątku

  Mogherini: Decyzja o nowych sankcjach wobec Rosji - do piątku

  Do piątku UE powinna podjąć decyzję o nowych sankcjach wobec Rosji - poinformowała w Parlamencie Europejskim szefowa włoskiej dyplomacji Federica Mogherini. Zapowiedziała restrykcje w sektorach, w których już wcześniej były one wprowadzone.
 • Włoszka Federica Mogherini będzie nową szefową dyplomacji UE

  Włoszka Federica Mogherini będzie nową szefową dyplomacji UE

  Włoska minister spraw zagranicznych Federica Mogherini została w sobotę desygnowana przez unijnych przywódców na nową szefową unijnej dyplomacji. Na konferencji prasowej zapewniła, że zdaje sobie sprawę, jak trudne będą wyzwania, jakich się podejmuje.

Filmy - Federica Mogherini (2)