Fed Cup

Artykuły - Fed Cup (89)

 • Fed Cup. Turniej finałowy i baraże przełożone na 2021 rok

  Fed Cup. Turniej finałowy i baraże przełożone na 2021 rok

  Pierwszą edycję turnieju finałowego zreformowanego Pucharu Federacji przełożono na 2021 rok - poinformowała Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF). Impreza w Budapeszcie odbędzie się w kwietniu, a baraże - z udziałem Polek - przesunięto na luty.
 • Fed Cup. Mecz Polski z Brazylią przełożony

  Fed Cup. Mecz Polski z Brazylią przełożony

  Kwietniowe mecze barażowe, w tym Polek z Brazylijkami, oraz turniej finałowy Puchar Federacji (Fed Cup), który miał się odbyć w dniach 14-19 kwietnia w Budapeszcie, zostały przełożone na późniejszy termin z powodu epidemii koronawirusa - poinformowała Międzynarodowa Federacja Tenisa (ITF).
 • Fed Cup. Broniąca tytułu Francja w grupie z Węgrami i Rosją

  Fed Cup. Broniąca tytułu Francja w grupie z Węgrami i Rosją

  Broniące tytułu tenisistki Francji, gospodarz Węgry oraz ekipa Rosji zagrają w grupie A turnieju finałowego o Puchar Federacji. Rywalizacja odbędzie się w dniach 14-19 kwietnia w Budapeszcie. Od tego sezonu obowiązuje nowa formuła rozgrywek.
 • Fed Cup. Amerykanki uzupełniły skład turnieju finałowego

  Fed Cup. Amerykanki uzupełniły skład turnieju finałowego

  Amerykańskie tenisistki pokonały w Everett Łotyszki 3:2 w meczu kwalifikacyjnym do turnieju finałowego o Puchar Federacji. Awans do kwietniowej imprezy wywalczyły wcześniej także: Hiszpanki, Białorusinki, Szwajcarki, Rosjanki, Niemki, Słowaczki i Belgijki.
 • Fed Cup. Polki zagrają o awans ze Szwedkami

  Fed Cup. Polki zagrają o awans ze Szwedkami

  Polskie tenisistki zagrają w sobotę ze Szwedkami o awans do barażu o Grupę Światową II, czyli zaplecze elity. Podopieczne Dawida Celta wygrały w piątek w luksemburskim Esch-sur-Alzette z Turczynkami 3:0 i zajęły pierwsze miejsce w grupie B.
 • Fed Cup. Polki lepsze także od Turczynek

  Fed Cup. Polki lepsze także od Turczynek

  Iga Świątek i Magda Linette wygrały swoje pojedynki singlowe, dzięki czemu reprezentacja Polski pokonała Turcję i zajęła pierwsze miejsce w tabeli grupy B Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej tenisowego Pucharu Federacji. Wynik starcia deblistek nie ma już znaczenia.
 • Fed Cup. Polskie tenisistki pokonały 2-1 Słowenię

  Fed Cup. Polskie tenisistki pokonały 2-1 Słowenię

  Polskie tenisistki wygrały 2-1 ze Słowenkami w swoim pierwszym meczu Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji. Ich kolejnymi rywalkami będą reprezentantki Turcji. Stawką imprezy w luksemburskim Esch-sur-Alzette jest awans do barażu o zaplecze elity.
 • Fed Cup. Czeszki z "dziką kartą" w przyszłorocznej edycji

  Fed Cup. Czeszki z "dziką kartą" w przyszłorocznej edycji

  Czeszki otrzymały "dziką kartę" umożliwiającą grę w przyszłorocznej edycji tenisowego Pucharu Federacji. W kwietniu na ziemnej nawierzchni w Budapeszcie w nowym formacie rywalizować będzie 12 kobiecych zespołów narodowych.
 • Fed Cup. Ashleigh Barty zapewniła awans Australijkom do półfinału

  Fed Cup. Ashleigh Barty zapewniła awans Australijkom do półfinału

  Ashleigh Barty wygrała wszystkie trzy pojedynki, w tym dwa singlowe i w ten sposób zapewniła Australii zwycięstwo nad USA 3:2 w ćwierćfinale Grupy Światowej tenisowego Pucharu Federacji. Kolejnymi rywalkami drużyny z antypodów będą Białorusinki.
 • Fed Cup: Broniące trofeum Czeszki wyeliminowane w ćwierćfinale

  Fed Cup: Broniące trofeum Czeszki wyeliminowane w ćwierćfinale

  Broniące trofeum Czeszki przegrały z Rumunkami 2:3 w ćwierćfinale Grupy Światowej tenisowego Pucharu Federacji. W kolejnej rundzie ich pogromczynie zagrają z Francuzkami. W drugiej parze półfinałowej zmierzą się Białorusinki i Amerykanki lub Australijki.

Filmy - Fed Cup (2)