Fed

Synonimy:
rezerwa federalna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Fed (2823)

 • Saxo Bank: Amerykańskie obligacje skarbowe najgorszym aktywem

  Saxo Bank: Amerykańskie obligacje skarbowe najgorszym aktywem

  Ostatnie posiedzenie Rezerwy Federalnej można opisać w różny sposób, jednak zdecydowanie nie było to zdarzenie bez znaczenia dla rynku finansowego. Uporczywe przekonanie Jerome’a Powella, że inflacja będzie miała charakter przejściowy, powinno spowodować panikę na rynku, ponieważ nic absolutnie na to nie wskazuje. Wręcz przeciwnie - nadmiernie rozrośnięty bilans Fed oraz bezprecedensowa kwota bodźców budżetowych sugerują, że należy się spodziewać dalszego oddziaływania sił inflacyjnych.
 • ​Fed nie zdołał pomóc Wall Street

  Środowe notowania na rodzimym parkiecie przebiegły pod dyktando byków, WIG20 zyskał 1,5% i wrócił ponad poziom 2 tys. pkt. Duzy udział w przełamaniu tej psychologicznej bariery miały spółki energetyczne na czele z PGE (+9,2%) i Tauronem (5,6%), drugim sektorem wspierającym wzrosty były banki.
 • FED ignoruje zagrożenie inflacyjne

  FED ignoruje zagrożenie inflacyjne

  Pędząca gospodarka, mocne wyniki, rekordowe rynki - czy to nie idealne okoliczności do delikatnej zmiany tonu? Nie dla Fed. Według Powella, gospodarka jest nadal w kryzysie i bez rekordowo luźnej polityki Fed nastąpiłaby katastrofa. Problem w tym, że właśnie tego rodzaju polityka doprowadzi do katastrofy.
 • Bank centralny USA podjął decyzję, na którą czekał świat finansów

  Bank centralny USA podjął decyzję, na którą czekał świat finansów

  Fed (dokładnie FOMC, Komitet Otwartego Rynku) utrzymał główną stopę procentową w USA w przedziale 0-0,25 proc. - podano dzisiaj w komunikacie.
 • Dolar i złoto czekają na FED

  Dolar i złoto czekają na FED

  W oczekiwaniu na wynik jutrzejszego posiedzenia Fed sentyment na rynku pozostaje mieszany. Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami w przypadku S&P 500 orz Nasdaqa, a dziś notowania kontraktów terminowych próbują dalej piąć się na północ.
 • Złoty czeka na wyrok, dolar na FED

  Złoty czeka na wyrok, dolar na FED

  W poprzednich dniach rynek złotego wyraźnie się uspokoił, a na rynkach światowych start tygodnia był senny. Wiele wskazuje, że historia może się powtórzyć, ponieważ kluczowe wydarzenia dla głównych walut (posiedzenie Rezerwy Federalnej) oraz złotego (wyrok TSUE) odegrają się dopiero w środę i czwartek.
 • Konsolidacja na rynkach towarowych pod kątem inflacji

  Konsolidacja na rynkach towarowych pod kątem inflacji

  Na rynkach surowców trwa konsolidacja, a indeks towarowy Bloomberg już przez trzeci tydzień z rzędu utrzymuje się na niemal niezmienionym poziomie. Po osiągnięciu trzyletniego maksimum pod koniec lutego w efekcie wzrostu o 50 proc. w związku z programem szczepień i optymizmem dotyczącym wzrostu gospodarczego, nastąpiła niewielka korekta w związku z umocnieniem dolara i rentowności amerykańskich obligacji skarbowych przy równoczesnym przedłużeniu lockdownów, które zahamowało proces dalszego ożywienia.
 • Rynki surowcowe: Inwestorzy analizują słowa szefa Fed

  Rynki surowcowe: Inwestorzy analizują słowa szefa Fed

  ​Ceny ropy w USA nieco w dół; inwestorzy analizują komentarze szefa Fed Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w USA nieznacznie spadają podczas pierwszej w tym tygodniu sesji. Inwestorzy analizują komentarze szefa Fed Jerome'a Powella - informują maklerzy.
 • USA: Gospodarka odbije szybko i gwałtownie. Wróci też inflacja

  USA: Gospodarka odbije szybko i gwałtownie. Wróci też inflacja

  Kolejne pakiety fiskalne w USA dolewają paliwa na rynki akcji, które biją kolejne rekordy. To - wraz z postępem szczepień - sugeruje, że gospodarka odbije szybko i gwałtownie, ale wzrost nie będzie długotrwały ani stabilny - twierdzi Lisa Shalett z globalnego banku Morgan Stanley. Wróci inflacja i wyższe stopy procentowe. W co w tych warunkach inwestować?
 • Prognozy Q2: Słabszy USD to konieczność dla globalnej gospodarki

  Prognozy Q2: Słabszy USD to konieczność dla globalnej gospodarki

  ​W naszej prognozie na I kwartał podtrzymywaliśmy nasze argumenty przemawiające za długoterminowym osłabieniem dolara amerykańskiego z istotnym zastrzeżeniem, że niekiedy mocny wzrost rentowności i wypiętrzanie się krzywej dochodowości w Stanach Zjednoczonych w oczekiwaniu na przewidziane szeroko zakrojone bodźce fiskalne mogą stanowić wsparcie dla amerykańskiej waluty i źródło frustracji dla dolarowych niedźwiedzi. Funt szterling może kontynuować umocnienie zapoczątkowane w I kwartale.

Filmy - Fed (11)

 • Do czego ma doprowadzić przegrzanie rynku pracy? Nie będzie bezrobocia?

  Fed ogłosił założenia swojej nowej strategii monetarnej. Celem staje się przegrzanie rynku pracy. Co to oznacza i czy tym śladem pójdą inne banki centralne?
 • Jakie będą skutki rekordowych obniżek stóp procentowych

  Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe w takim samym stopniu jak kilka dni wcześniej zrobił to nagle Fed. Z analizy skutków wcześniejszych takich obniżek wynika, że nie musi to ożywiać gospodarki, natomiast inwestorzy będą kupować złoto.
 • Czy FED podetnie skrzydła dolarowi?

  Wielkimi krokami zbliża się posiedzenie FED, na którym ma nastąpić pierwsza od wielu lat obniżka stóp procentowych. To ruch o tyle ciekawy, że jeszcze w grudniu ubiegłego roku FED podnosił stopy procentowe. Ta decyzja może odbić się na kursie dolara.
 • Niższy wzrost gospodarczy w USA powstrzymuje Fed przed szybszym podnoszeniem stóp procentowych

  Do końca 2016 roku zobaczymy najwyżej dwie podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych – uważa Ignacy Morawski. Zdaniem ekonomisty czynnikiem hamującym szybsze podnoszenie stóp jest niska dynamika amerykańskiego PKB oraz ryzyko ze strony rynków wschodzących. W przypadku polskiego rynku przyszły poziom stóp stanowi dużą niewiadomą. Z jednej strony dobry wzrost gospodarczy zachęca do ich podniesienia, z drugiej strony wciąż panuje deflacja skłaniająca do ich obniżenia. – Podczas ostatniego posiedzenia Fed zrewidował swoje prognozy odnośnie stóp procentowych. Jeszcze na początku 2016 roku prognozował, że dokona czterech podwyżek, teraz ta prognoza wskazuje na dwie – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor ekonomista Ignacy Morawski. Jego zdaniem głównym powodem rewizji prognoz Fedu jest niższy od oczekiwań wzrost gospodarczy za oceanem. W IV kwartale 2015 roku PKB Stanów Zjednoczonych wzrosło tylko o 1,0 proc., podczas gdy w poprzednim kwartale PKB wzrosło w ujęciu rocznym o 2 proc., a w II o 3.9 proc. Jak wyjaśnia Morawski, niższy wzrost zmniejsza presję inflacyjną i zachęca amerykański bank centralny do pozostawienia stóp procentowych na niskich poziomach.