Fed

Synonimy:
rezerwa federalna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Fed (120)

 • Fed podbije dzisiaj dolara?

  Fed podbije dzisiaj dolara?

  Dolar jeszcze wczoraj po południu zdołał wymazać straty poniesione po opublikowaniu wyników wyborów do Kongresu, które wskazały na wygraną Demokratów w Izbie Reprezentantów. Sesja w Azji potwierdziła ten trend, a amerykańska waluta zyskuje także w pierwszych godzinach sesji europejskiej.
 • Niektórzy bankierzy chcą dalszych podwyżek stóp - minutki Fed

  Niektórzy bankierzy chcą dalszych podwyżek stóp - minutki Fed

  Kilkoro członków FOMC uważa za konieczne kontynuowanie podwyżek stóp procentowych w długim okresie - wynika z protokołu z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej.
 • Rynki wschodzące czy tonące?

  Rynki wschodzące czy tonące?

  Dla inwestujących w rynki wschodzące był to trudny rok - zyski okazały się niezadowalające ze względu na usztywnianie polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną i na wzrost globalnej niepewności w wyniku chińsko-amerykańskiej wojny handlowej.
 • Trump: Wiem kto jest moim największym zagrożeniem

  Trump: Wiem kto jest moim największym zagrożeniem

  Prezydent Donald Trump powiedział w środę w wywiadzie dla telewizji Fox Business: "Fed jest moim największym zagrożeniem", ponieważ zbyt szybko podnosi stopy procentowe. Trump coraz częściej atakuje politykę banku centralnego USA - pisze Reuters.
 • Na rynkach huragan i ostra wyprzedaż

  Na rynkach huragan i ostra wyprzedaż

  Na rynkach paliw w USA trwa silna wyprzedaż ropy. W dwa dni surowiec stracił ponad 4 proc. - najwięcej od lipca. Na globalne rynki powróciły obawy o coraz ostrzejszą wojnę handlową USA-Chiny - podają maklerzy.
 • Amerykańska Rezerwa Federalna podnosi stopy

  Amerykańska Rezerwa Federalna podnosi stopy

  Amerykańska Rezerwa Federalna, zgodnie z oczekiwaniami, podwyższyła główną stopę procentową o 25 pb do 2,0-2,25 proc. - podano w komunikacie. Bankierzy z Fed utrzymali prognozy czterech podwyżek stóp w całym 2018 r. oraz kolejnych trzech w 2019 r.
 • Rynek czeka już na Fed

  Rynek czeka już na Fed

  Poniedziałkowa sesja na rynku akcyjnym miała raczej płaski przebieg, a indeksy korygowały się po ubiegłotygodniowych wzrostach w związku z porzuceniem przez Chiny rozmów handlowych z USA.
 • Należy powrócić do konwencjonalnej polityki monetarnej - Fed

  Należy powrócić do konwencjonalnej polityki monetarnej - Fed

  Przyszły tydzień przyniesie nie tylko szereg interesujących danych, ale również decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych w USA. Rynek spodziewa się podwyżki od dłuższego czasu, stąd reakcja dolara może być ograniczona.
 • 

Po upadku Lehman Brothers. Kolejny kryzys przyjdzie

  Po upadku Lehman Brothers. Kolejny kryzys przyjdzie

  Regulacje rynku finansowego są za słabe, by uchronić świat przed kryzysem - mówi PAP prof. UW i ekspert Instytutu Sobieskiego Tomasz Grosse. Dodaje, że gdyby tąpnięcie nastąpiło w ciągu najbliższego roku, to wiele krajów byłoby bardziej bezradnych niż 10 lat temu.
 • Kryzys na rynkach wschodzących, Stany Zjednoczone w zawieszeniu

  Kryzys na rynkach wschodzących, Stany Zjednoczone w zawieszeniu

  Dla wielu osób to pierwszy tydzień powrotu do pracy po wakacyjnym relaksie. W związku z tym uważam, że naszym obowiązkiem jest jasno podkreślić sytuację na rynku: to początek od dawna oczekiwanego załamania spowodowanego przez ten sam pieniądz, który tak bardzo pomógł gospodarkom starego i nowego świata w czasie kryzysu w latach 2007-2008.

Filmy - Fed (8)

 • Niższy wzrost gospodarczy w USA powstrzymuje Fed przed szybszym podnoszeniem stóp procentowych

  Do końca 2016 roku zobaczymy najwyżej dwie podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych – uważa Ignacy Morawski. Zdaniem ekonomisty czynnikiem hamującym szybsze podnoszenie stóp jest niska dynamika amerykańskiego PKB oraz ryzyko ze strony rynków wschodzących. W przypadku polskiego rynku przyszły poziom stóp stanowi dużą niewiadomą. Z jednej strony dobry wzrost gospodarczy zachęca do ich podniesienia, z drugiej strony wciąż panuje deflacja skłaniająca do ich obniżenia. – Podczas ostatniego posiedzenia Fed zrewidował swoje prognozy odnośnie stóp procentowych. Jeszcze na początku 2016 roku prognozował, że dokona czterech podwyżek, teraz ta prognoza wskazuje na dwie – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor ekonomista Ignacy Morawski. Jego zdaniem głównym powodem rewizji prognoz Fedu jest niższy od oczekiwań wzrost gospodarczy za oceanem. W IV kwartale 2015 roku PKB Stanów Zjednoczonych wzrosło tylko o 1,0 proc., podczas gdy w poprzednim kwartale PKB wzrosło w ujęciu rocznym o 2 proc., a w II o 3.9 proc. Jak wyjaśnia Morawski, niższy wzrost zmniejsza presję inflacyjną i zachęca amerykański bank centralny do pozostawienia stóp procentowych na niskich poziomach.
 • USA o krok od osiągnięcia stanu pełnego zatrudnienia

  Sytuacja na amerykańskim rynku pracy jest coraz lepsza i zdaniem ekspertów kraj ten jest o krok od osiągnięcia pełnego zatrudnienia. Mateusz Adamkiewicz, analityk HFT Brokers, uważa, że w tym roku możemy oczekiwać od dawna niewidzianego dynamicznego wzrostu wynagrodzeń w USA. Stopa bezrobocia za oceanem w grudniu, podobnie jak w październiku i listopadzie, wyniosła 5 procent i jest to najlepszy wynik od niemal 8 lat. – Długoterminowy trend na amerykańskim rynku pracy pozostaje absolutnie bardzo dobry – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Mateusz Adamkiewicz, analityk HFT Brokers. – Tamtejszy rynek pracy jest w bardzo dobrej kondycji. Znajdujemy się o krok od stanu pełnego zatrudnienia. W tej chwili stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych wynosi 5 proc. Natomiast wg Fed pełne zatrudnienie osiągniemy przy stanie 4,9 proc.
 • Fed nie zaskoczył inwestorów

  Po 7 latach bardzo niskich stóp procentowych Bank Centralny (Fed) zdecydował się na ich podniesienie, nie będąc do końca pewnym, jak wygląda stan amerykańskiej gospodarki. Czy taki ruch zaskoczył inwestorów? Posłuchajcie komentarza Piotra Minkiny z Union Investment TFI.
 • Ostatnie posiedzenie FED z udziałem Bena Bernankego

  Fed prawdopodobnie nie zmniejszy programu skupu obligacji na kończącym się dzisiaj posiedzeniu, ostatnim dla Bena Bernankego jako szefa tej instytucji. To oznacza, że na konkretne decyzje trzeba będzie poczekać aż do marca, ponieważ w lutym FOMC nie planuje posiedzenia – prognozuje Piotr Kuczyński.