Fed

Synonimy:
rezerwa federalna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Fed (2764)

 • Kursy walut: 3 listopada kluczowy dla rynków

  Kursy walut: 3 listopada kluczowy dla rynków

  Co dalej? Rynki żyją w przekonaniu, że Biały Dom przy wsparciu Fed będzie chciał utrzymać koniunkturę rynkową przynajmniej do 3 listopada. Potem wyceny rynkowe weryfikować będzie rzeczywistość, a także plany (i możliwości) nowego prezydenta.
 • Wszyscy spoglądają na dolara

  Wszyscy spoglądają na dolara

  ​Wraca słabość dolara, który zmierza do zanotowania najgorszego miesiąca od dekady. W coraz mniejszym stopniu uwidacznia się znaczenie USD jako bezpiecznej przystani, a coraz bardziej waluta cierpi przez obawy inwestorów o wyhamowanie ożywienia w USA z powodu wirusa i opóźnień w pracach nad pakietem fiskalnym. Dochodzi jeszcze Trump, który stara się odwrócić uwagę od złych sygnałów z gospodarki.
 • Fed straszy wirusem i dosypie dolarów

  Fed straszy wirusem i dosypie dolarów

  Głównym przesłaniem wczorajszego komunikatu Fed po posiedzeniu było stwierdzenie, że pandemia nadal stanowi znaczne ryzyko dla gospodarki. W ocenie FOMC losy amerykańskiej gospodarki wciąż będą zależeć od dalszego przebiegu pandemii. Rezerwa Federalna jest nieustannie zdeterminowana, aby wykorzystać pełen zakres narzędzi wsparcia gospodarki.
 • Czy Fed pogrąży dolara?

  Czy Fed pogrąży dolara?

  ​W środę dolar próbuje powracać do osłabienia po wtorkowym odbiciu po kilku dniach spadków. Inwestorzy czekają na wieczorny komunikat po posiedzeniu FED, chociaż nie oczekuje się wiele. Potencjalne zmiany w tzw. forward guidance mogą pojawić się najwcześniej we wrześniu, a teraz Jerome Powell może nie być nazbyt wylewny. Ciekawsze mogą okazać się zapiski z dyskusji (tzw. minutes), ale te poznamy dopiero w połowie sierpnia.
 • ​Ceny ropy blisko 41 USD/b

  Na rynkach surowcowych gracze giełdowi czekają na komunikat z Fed. W środę prezes Fed Jerome Powell ogłosi decyzję w sprawie polityki monetarnej w USA. Analitycy surowcowi prognozują, że wystąpienie drugiej fali zakażeń koronawirusem na świecie i do tego napływ na rynki dodatkowych baryłek ropy z OPEC+ "zaowocuje" globalną nadpodażą ropy na rynkach przez najbliższe 4 miesiące.
 • Kursy walut: Giełdy czekają na Fed

  Kursy walut: Giełdy czekają na Fed

  Dziś o 20.00 kluczową decyzję ws. polityki monetarnej podejmie Rezerwa Federalna USA. Analitycy nie spodziewają się zmian wysokości stóp procentowych. - Lipcowe posiedzenie FOMC powinno rozpocząć okres od sierpnia do połowy września, w którym rynki powinny wyceniać coraz bardziej gołębią, przyszłościową politykę Fed za pomocą niższych realnych stóp procentowych - napisali w raporcie stratedzy Morgan Stanley.
 • Kursy walut: Słaby dolar podbiją ceny złota

  Kursy walut: Słaby dolar podbiją ceny złota

  Na głównych radarach inwestorów są obecnie napięcia na USA- Chiny oraz zbliżająca się druga fala pandemii. Rynki przyglądają się słabnącemu dolarowi przez pryzmat Fed. To wszystko sprzyja cenom metali szlachetnych w tym złota. Wczoraj zanotowała ona historyczny rekord cenowy 1974 USD za uncję
 • Rynki giełdowe szykują się na kolejny cios?

  Rynki giełdowe szykują się na kolejny cios?

  Pandemia COVID-19 zadała rynkowi mocny cios. Wśród najważniejszych światowych indeksów jedynie indeksy amerykańskie odnotowują wartości dodatnie w ujęciu rok do dnia (+0,65% w przypadku S&P 500 i +20,62% w przypadku Nasdaq). Zdaniem analityków Saxo Banku, inteligentny pieniądz zwykle ma więcej racji niż inwestujący w akcje. Innymi słowy, bilans ryzyka w drugiej połowie roku w przypadku rynku akcji jest spadkowy, naszym zdaniem scenariusz zakładający ożywienie w kształcie litery V się nie spełni.
 • Optymizm przed FED

  Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami głównych indeksów. Inwestorzy analizują wyniki za II kwartał. Ważny jest w tym tygodniu środowy Fed.
 • ​Czy inflacja jest zła dla gospodarki?

  ​Czy inflacja jest zła dla gospodarki?

  Ekonomiści od lat nie mogą dojść do porozumienia w kwestii gospodarczych skutków inflacji. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu była uważana za zjawisko jednoznacznie negatywne. Dziś jej ocena nie jest już tak jednoznaczna.

Filmy - Fed (10)

 • Jakie będą skutki rekordowych obniżek stóp procentowych

  Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe w takim samym stopniu jak kilka dni wcześniej zrobił to nagle Fed. Z analizy skutków wcześniejszych takich obniżek wynika, że nie musi to ożywiać gospodarki, natomiast inwestorzy będą kupować złoto.
 • Czy FED podetnie skrzydła dolarowi?

  Wielkimi krokami zbliża się posiedzenie FED, na którym ma nastąpić pierwsza od wielu lat obniżka stóp procentowych. To ruch o tyle ciekawy, że jeszcze w grudniu ubiegłego roku FED podnosił stopy procentowe. Ta decyzja może odbić się na kursie dolara.
 • Niższy wzrost gospodarczy w USA powstrzymuje Fed przed szybszym podnoszeniem stóp procentowych

  Do końca 2016 roku zobaczymy najwyżej dwie podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych – uważa Ignacy Morawski. Zdaniem ekonomisty czynnikiem hamującym szybsze podnoszenie stóp jest niska dynamika amerykańskiego PKB oraz ryzyko ze strony rynków wschodzących. W przypadku polskiego rynku przyszły poziom stóp stanowi dużą niewiadomą. Z jednej strony dobry wzrost gospodarczy zachęca do ich podniesienia, z drugiej strony wciąż panuje deflacja skłaniająca do ich obniżenia. – Podczas ostatniego posiedzenia Fed zrewidował swoje prognozy odnośnie stóp procentowych. Jeszcze na początku 2016 roku prognozował, że dokona czterech podwyżek, teraz ta prognoza wskazuje na dwie – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor ekonomista Ignacy Morawski. Jego zdaniem głównym powodem rewizji prognoz Fedu jest niższy od oczekiwań wzrost gospodarczy za oceanem. W IV kwartale 2015 roku PKB Stanów Zjednoczonych wzrosło tylko o 1,0 proc., podczas gdy w poprzednim kwartale PKB wzrosło w ujęciu rocznym o 2 proc., a w II o 3.9 proc. Jak wyjaśnia Morawski, niższy wzrost zmniejsza presję inflacyjną i zachęca amerykański bank centralny do pozostawienia stóp procentowych na niskich poziomach.
 • USA o krok od osiągnięcia stanu pełnego zatrudnienia

  Sytuacja na amerykańskim rynku pracy jest coraz lepsza i zdaniem ekspertów kraj ten jest o krok od osiągnięcia pełnego zatrudnienia. Mateusz Adamkiewicz, analityk HFT Brokers, uważa, że w tym roku możemy oczekiwać od dawna niewidzianego dynamicznego wzrostu wynagrodzeń w USA. Stopa bezrobocia za oceanem w grudniu, podobnie jak w październiku i listopadzie, wyniosła 5 procent i jest to najlepszy wynik od niemal 8 lat. – Długoterminowy trend na amerykańskim rynku pracy pozostaje absolutnie bardzo dobry – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Mateusz Adamkiewicz, analityk HFT Brokers. – Tamtejszy rynek pracy jest w bardzo dobrej kondycji. Znajdujemy się o krok od stanu pełnego zatrudnienia. W tej chwili stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych wynosi 5 proc. Natomiast wg Fed pełne zatrudnienie osiągniemy przy stanie 4,9 proc.