Fakty - FC Barcelona

Synonimy:
Barca, Barcelona Blaugrana
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - FC Barcelona (23)

 • Barcelona się sypie

  W wielu dzielnicach Barcelony pękają ściany, odpada tynk z fasad domów, wielu kamienicom grozi zawalenie. Na szczęście nie dotyczy to słynnych budowli Gaudiego w znanej na całym świecie dzielnicy Ramblas.
 • Modna Barcelona

  Modna Barcelona

  Do poniedziałku na barcelońskich pokazach zwanych Pasarela Gaudi, swoje kolekcje prezentują najwięksi kreatorzy. Prezentowane są tam jednak nie tyle ubrania co ciała.
 • Barcelona nie dla mimów

  Władze Barcelony postanowiły ograniczyć liczbę ulicznych mimów. Ale ci za nic mają zakazy i z pracy nie rezygnują - całymi dniami cierpliwie stoją, a poruszają się tylko wtedy, kiedy ktoś podaruje im pieniążek.
 • Podziemna Barcelona

  Już niebawem turyści będą mogli zwiedzać inną stronę Barcelony, a dokładnie jej podziemia. Pod miastem ciągną się korytarze, które na razie można podziwiać wirtualnie - za pośrednictwem Internetu.
 • Au revoir Paris, hola Barcelona

  Stolica Katalonii - w ankiecie przeprowadzonej przez brytyjską prasę - zdeklasowała stolicę Francji, jako miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić. O wyższości Barcelony nad stolicą Francji przekonani są także sami Katalończycy.
 • Barcelona: Walka z "gapowiczami"

  Barcelona poszukuje sposobu na walkę z nieuczciwymi pasażerami komunikacji miejskiej. W blisko 5-milionowym hiszpańskim mieście, codziennie ponad 30 tys. osób podróżuje metrem bez biletu. Miasto traci na tym rocznie 4,5 mln euro. Z przeprowadzonej wśród pasażerów ankiety wynika, że jest wiele osób, które nigdy nie kupują biletu.
 • Barcelona: Władze kontrolują chińskie sklepy

  W Barcelonie rozpoczyna się inspekcja sklepów w tak zwanej chińskiej dzielnicy. Do czwartku zostanie sprawdzonych 80 sklepów, których właścicielami są Chińczycy.
 • Barcelona: Protesty i demonstracje

  Protesty i manifestacje ogarnęły Barcelonę w przedostatnim dniu konferencji na temat AIDS. Aktywiści z kilkunastu krajów domagają się zmiany polityki w walce z tą chorobą. Ich zdaniem ceny leków powinny być obniżone, a bogate kraje powinny wpłacić 10 miliardów dolarów, do czego zobowiązały się dwa lata temu podczas konferencji w Nowym Jorku.
 • Hiszpania: Barcelona bez plaży

  Kilkumetrowe fale - rezultat zimnego frontu, jaki nawiedził półwysep Iberyjski - zabrały ponad osiemdziesiąt procent piasku z barcelońskich plaż. Jeśli Katalonii nie wesprze Ministerstwo Środowiska, latem turystom przyjdzie opalać się w parkach.
 • Barcelona: Demonstracja antyglobalistów

  Kilkadziesiąt tysięcy osób wzięło udział w dzisiejszej demonstracji przeciwko globalizacji w centrum Barcelony. Protest rozpoczął się cztery godziny po zakończeniu szczytu Unii Europejskiej. Demonstranci przeszli prawie 2-kilometrową trasę z Placu Katalońskiego do bulwarów portowych, protestując praktycznie przeciwko wszystkiemu - polityce socjalnej Unii Europejskiej, bezrobociu, globalizacji, zatruwaniu środowiska naturalnego, przemocy na Bliskim Wschodzie czy ciemiężeniu Basków przez władze w Madrycie. Hiszpańska policja użyła gumowych kul wobec demonstrantów, uczestniczących w marszu. Późnym wieczorem dwóch antyglobalistów na kilka minut zakłóciło początek meczu Barcelona - Real, przykuwając się kajdankami do jednej z bramek.