wydarzenia - FC Barcelona

Synonimy:
Barca, Barcelona Blaugrana
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - FC Barcelona (23)

 • Barcelona: Marsz 300 tys. zwolenników jedności Hiszpanii

  Barcelona: Marsz 300 tys. zwolenników jedności Hiszpanii

  Ok. 300 tys. zwolenników jedności Hiszpanii zgromadziło się na marszu w centrum Barcelony w niedzielę, dwa dni po głosowaniu katalońskiego parlamentu, który opowiedział się za niepodległością regionu - podała policja.
 • Barcelona: Wielka manifestacja przeciwko terroryzmowi

  Barcelona: Wielka manifestacja przeciwko terroryzmowi

  Dziesiątki tysięcy ludzi, w tym król Hiszpanii Filip VI, przeszły w sobotę wieczorem w Barcelonie w wielkiej manifestacji przeciwko terroryzmowi. 17 i 18 sierpnia doszło w Katalonii do zamachów, w których zginęło 15 osób, a ponad 120 zostało rannych.
 • Sprawca zamachu w Barcelonie nie żyje

  Sprawca zamachu w Barcelonie nie żyje

  17-letni Marokańczyk Mussa Ukabir, domniemany kierowca furgonetki, która w czwartek wjechała w ludzi w Barcelonie, to jeden z terrorystów zastrzelonych przez policję w piątek nad ranem w nadmorskim kurorcie Cambrils - podał dziennik "El Periodico". Policja na razie nie potwierdza tych doniesień.
 • Zamach w Barcelonie. Furgonetka wjechała w tłum ludzi

  Zamach w Barcelonie. Furgonetka wjechała w tłum ludzi

  Furgonetka staranowała tłum ludzi w Barcelonie. Do zdarzenia doszło na Las Ramblas, w turystycznym sercu miasta. "To był atak terrorystyczny" - informuje hiszpańska policja. W zamachu zginęło 14 osób, a ponad 100 jest rannych - wynika z najnowszych danych. Zatrzymano już dwie osoby podejrzane o związek z atakiem, jak poinformowała katalońska policja, najprawdopodobniej żaden z nich nie jest kierowcą furgonetki. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.
 • Potrąciła kobietę na oczach policjantów, sensacyjne zwycięstwo Barcy i nadludzkie wyzwanie Polski

  Potrąciła kobietę na oczach policjantów, sensacyjne zwycięstwo Barcy i nadludzkie wyzwanie Polski

  Potrącenie kobiety na pasach przez kierującą renaultem, która omijała radiowóz, poradnik dotyczący kupowania używanych samochodów, sensacyjne zwycięstwo Barcelony nad Milanem (4-0), nadludzkie wyzwanie, czyli dramatyczna wyprawa polskich himalaistów na Broad Peak, najwierniejszy wyznawca kapitalizmu, czyli Leszek Balcerowicz, strach Polskiej Izby Handlu przed lawinowym wzrostem kradzieży, mocne słowa nowego papieża skierowane do hierarchów Kościoła i próba obalenia rządu przez Dudę prognozowana przez Janusza Piechocińskiego - oto lista tematów, która wywołała najbardziej burzliwą dyskusję wśród naszych użytkowników.
 • Koczenasza blizna po Barcelonie

  Koczenasza blizna po Barcelonie

  "Obudziłem się nagle w Barcelonie. Pan Jasio nerwowo roznosił piwo, jak zwykle nie wydając reszty" - tak Adam Ziemianin szkicował słowami to, co dla jednych było architektonicznym nowotworem Krakowa, a dla innych - kultowym miejscem spotkań. Mimo całej towarzyszącej temu miejscu obskurady...
 • "Barcelona mogłaby grać we Francji"

  Gdyby Katalonia ogłosiła niepodległość, piłkarze Barcelony mogliby występować w lidze francuskiej - oświadczył w sobotę w przeddzień wyborów regionalnych orędownik powstania odrębnego państwa katalońskiego, burmistrz Barcelony Xavier Trias.
 • Polscy turyści utknęli koło Barcelony

  Ponad 100 polskich turystów utknęło w sobotę w nadmorskiej miejscowości Calella k. Barcelony - poinformowała w sobotę konsul generalna RP w Barcelonie Marzena Adamczyk. Wieczorem biuro podróży, które organizowało wypoczynek, zapewniło, że wszyscy są w hotelach.
 • Ryanair poskarżył się na EasyJet

  Znany z agresywnych i niekonwencjonalnych kampanii reklamowych Ryanair, tym razem poczuł się do tego stopnia urażony reklamami swojego konkurenta, że poskarżył się nawet organizacji Advertising Standards Authority (ASA).
 • Barcelona - wieża Babel

  Ludzie pochodzący ze 190 krajów, mówiący w co najmniej 232 językach i dialektach - to mieszkańcy Barcelony, których porachować udało się naukowcom z uniwersytetu w stolicy Katalonii.

Filmy - FC Barcelona (5)

 • Barcelona w ogniu. Mieszkańcy protestują przeciw wyrokowi Sądu Najwyższego

  Zablokowane największe autostrady, przejścia graniczne i ulice miast. Zamknięte szkoły, uniwersytety, przedsiębiorstwa i odwołane loty - to bilans trwającego od północy, w Katalonii, jednodniowego strajku generalnego. Wstrzymanie produkcji i blokada regionu są odpowiedzią na poniedziałkowy wyrok Sądu Najwyższego skazującego na więzienie - od dziewięciu do 13 lat - polityków i działaczy społecznych, organizatorów nielegalnego, niepodległościowego referendum w Katalonii w 2017 roku.
 • Barcelona: Policjant zastrzelił nożownika

  Hiszpańskie media informują, że funkcjonariusz katalońskiej policji zastrzelił nożownika, który wtargnął do komisariatu w Barcelonie, krzycząc "Allahu Akbar". Według mediów napastnikiem był 29-letni Algierczyk. Na razie nie podano więcej szczegółów zdarzenia.
 • Burmistrz Barcelony: Atak terrorystyczny nie wpłynął na turystykę

  Burmistrz Barcelony: Atak terrorystyczny nie wpłynął na turystykę.
 • Podwójny atak terrorystyczny w Hiszpanii

  W piątek nad ranem doszło do drugiego już, po zamachu w Barcelonie, ataku terrorystycznego w Hiszpanii. Podobnie jak wcześniej, zamachowcy wjechali samochodem w grupę ludzi. Siedem osób, w tym policjant zostało rannych. Od kul policji zginęło pięciu napastników. W zamachu na ulicy La Rambla w pobliżu Placu Katalońskiego w Barcelonie zginęło 13 osób, a ponad 100 jest rannych – poinformowali przedstawiciele policji.
 • Barcelona wstrząśnięta po ataku terrorystycznym

  Furgonetka staranowała tłum ludzi w Barcelonie. Do zdarzenia doszło na Las Ramblas, w turystycznym sercu miasta. "To był atak terrorystyczny" - informuje hiszpańska policja. W zamachu zginęło 13 osób, a ponad 100 jest rannych - wynika z najnowszych danych. Zatrzymano już dwie osoby podejrzane o związek z atakiem, jak poinformowała katalońska policja, najprawdopodobniej żaden z nich nie jest kierowcą furgonetki. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.